Tisztességes helytállás után háromgólos vereség Portugália ellen

Kövesse velünk élőben a magyar-portugál Európa-bajnoki csoportmérkőzést!

Willi Orban
Fotó: MTI

Nagy várakozás előzi meg a magyar válogatott bemutatkozását az Európa-bajnokságon. A telt ház előtt megrendezett mérkőzést élőben közvetítjük a Ma7-en: nagy kérdés, hogy a Marco Rossi vezette legénység meglepetést tud-e okozni a papíron erősebbnek vélt portugál válogatott ellen.

Portugália-Magyarország 3-0 (0-0)
Budapest, Puskás Aréna, 55 662 néző, v.: Cüneyt Cakir (török)
gólszerzők: Guerreiro (84.), Ronaldo (87., 92., előbbit 11-esből)
sárga lap: Rúben Dias (38.), illetve Nego (80.), Orbán (86.)
Portugália: Rui Patrício - Semedo, Rúben Dias, Pepe, Guerreiro - Danilo, William (Renato Sanches, 81.), Bruno Fernandes (Joao Moutinho, 89.) - Ronaldo, Diogo Jota (André Silva, 81.), Bernardo Silva (Rafa Silva, 71.)
Magyarország: Gulácsi - Botka, Orbán, Szalai A. - Lovrencsics, Kleinheisler (Sigér, 78.), Nagy (Varga R., 88.), Schäfer (Nego, 66.), Fiola (Varga K., 88.) - Szalai Á., Sallai (Schön, 78.)

20.00

A mérkőzés végén Vida Mátét, a DAC korábbi magyar válogatott középpályását kértük gyorsértékelésre. Vida elmondta, szerinte Marco Rossi kiváló taktikával küldte pályára a csapatát. Az első félidőben nagyszerűen tördelte a játékot a magyar csapat, lassítva ezzel a portugál támadások tempóját. A második félidőben pedig már sokkal bátrabb focit láthattunk a Rossi-legénységtől. Vida szerint az első portugál - megpattanós - gól szemmel láthatóan megtörte a csapatot, pedig az olasz mester által megálmodott taktika a 85. percig szinte tökéletesen működött. A válogatott játékos szerint a 3-0-ás vereség ellenére nincs oka a magyar csapatnak a csalódásra, a mérkőzés jelentős részében ugyanis egyenlő ellenfelei voltunk a címvédő portugáloknak.

95. perc

Köszönjük a figyelmüket! Folytatás a franciák ellen. Újabb, talán még nehezebb feladat a Rossi-fiúk előtt.

95. perc

A 3-0-ás különbség nem volt benne. Abszolút nem volt benne. Nagyon kár érte. Vége a mérkőzésnek. A magyarok joggal lehetnek csalódottak, ha másért nem, a gólkülönbség miatt.

94. perc

Ronaldo Gulácsival találta szembe magát, kicselezte, így talált a hálóba.

94. perc

Ronaldót az egész meccsen szinte alig lehetett észre venni, erre lő kettőt. Nincs igazság!

92. perc

Itt a vége: C. Ronaldo talál a hálóba. 0-3.

C Ronaldo
Fotó:  MTI
90. perc

Vége a rendes játékidőnek. Öt perc hosszabbítás.

87. perc

Csaknem 90 percen át hősiesen küzdött a magyar csapat, de csodák nincsenek. Portugália győzelemmel kezdi az Eb-et. Nagyon csalódottak vagyunk.

87. perc

...és belövi a jobbra vetődő Gulácsi mellett. Nagyon kár mindezért... Így veszítjük el pár perc alatt a meccset, pedig... 0-2.

86. perc

Willi Orban szabaálytalankodik a 16-oson belül. A bíró 11-est fúj. C. Ronaldo áll oda a labda mögé. És....

85. perc

Orbanon pattan meg egy portugál lövés. De kár érte! Ez nem volt most benne a portugálok játékában... 0-1.

84. perc

Azta mindenit! Egy megpattanó lövés... Vezet Portugália.

84. perc

Talán nem vagyunk elfogultak, de meglehet, akár meg is lehet ez a meccs!!!

80. perc

Nego adott nagyon szép passzt Schönnek. De kár, hogy les. Sajnos az volt. De az valóban nagyon furcsa volt, hogy a partjelző csak hosszú másodpercek után jelzett.

79. perc

Schön lő gólt, de a partjelző lest jelez. Jóval később, mint ahogyan az várható. A Puskás Aréna majd felrobbant!

79. perc

Bő tíz perc van hátra. A magyar csapat továbbra is nagyon jól tartja magát, teljesen partiban van.

77. perc

Rossi mester kettőt cserél: Sallai helyett Schön, Kleinheisler helyett Sigér.

76. perc

Ronaldo kezezést reklamál, hagyjuk már....

75. perc

Sallai szépen tartja meg a labdát, csúnyán felvágják.

74. perc

A következőt látjuk: a portugálok egyre frusztráltabbak, a magyarok pedig egyre bátrabbak!

73. perc

Magyar támadás indul a jobb oldalon, de kimarad. A portugál kapus kétszer is véd.

71. perc

Ebben bőven benne van a döntetlen. Csak így tovább, magyarok!

71. perc

Cserélnek a portugálok is: Bernardo Silva le, Rafa fel.

69. perc

Sallai veszélyeztet, de nem találta el jól a labdát.

68. perc

Bruno Fernandes lő húszról, Gulácsi nagyot véd! Nagy lövés volt, még nagyobb védés.

gulácsi
Fotó:  MTI
65. perc

Csere a magyar csapatnál: Schafer le, Nego fel.

65. perc

Továbbra is jól zár a magyar védelem. Meddő portugál fölény.

63. perc

Sallai húzogatott a bal szélen. Ebben több volt...

62. perc

Gyenge portugál fejes, ez Gulácsinak csemege. Továbbra is 0-0.

61. perc

Nagy Ádám villog a magyar térfél jobb oldalán, talán jobb lett volna passzolni...

59. perc

Most egy kicsit lelkesebben játszik és lendületesebben a magyar csapat, tartson ki ez soká!

57. perc

Sallai lő a tizenhatosról, a portugál kapus véd. de kár!

55. perc

Sallai fogja a fejét a portugál tizenhatos előtt, a bíró sípja néma marad.

52. perc

A portugálok szépen járatják a labdát a magyar térfélen, de a kapura szerencsére semmi veszélyt nem jelentenek.

50. perc

Szalai lő kapura, könnyű zsákmány a portugál kapusnak.

47. perc

Egy szöglettel kezdik a 2. félidőt a portugálok, Pepe fejel, Gulácsi nagyot véd! Péter, köszönjük!

47. perc

Az első félidő véget ért. Nagy portugál fölény, viszont a magyarok tartják a döntetlent. A magyar csapatnak több pontosság, és lehet, nyugodtság kellene. A második félidőben mindig van remény a csodára.

46. perc

Egy perc a ráadás, a magyar csapat jöhet.

44. perc
magyar válogatott
Fotó:  MTI/Kovács Tamás
42. perc

Újra letanyáztak a portugálok a tizenhatosunk közrül. A tili-toli után Ronaldo remek labdát kapott bal szélről, de kapásból fölé rúgta. Óriási helyzet maradt ki.

40. perc

A magyar kapu előtti kavarodásból Jota lőhetett fordulatból a kapura, nagyon közelről, de Gulácsi a helyén volt

39. perc

Schafer újra labdát szerez, amivel a magyar csapat megint letáborozhat a portugál térfélen.

38. perc

Ruben Dias kap sárgát Kleinheisler felrúgásáért. A portugálok határozottabban lépnek közbe a magyarok támadásánál.

36. perc

Sallai beadását Szalai Ádám ívelheti a kapus kezébe. Az ellentámadást leszerelhetik és újra jöhetnek a magyarok, majd visszatámadhatnak a portugálok.

35 perc

Schafer labdát szerez, megindul, de felrúgják. A labdát Szalai Ádám viheti zovább, de őt is felrúgta Fernandez, egy sárgáért.

33. perc

Most a magyarok  játszhattak a portugál térfélen pár percig, de újra a portugáloké a labda.

32. perc

Ronaldo labdavesztése után a magyarok indulhatnénak, de a portugálok figyelnek.

32. perc
30. perc

Egy jobb oldali beadás után Ronaldó fejelhet veszélyes helyről, de nem tud elég magasra emelkedni, a labda fölé száll.

28. perc
Fotó:  MTI/Szigetváry Zsolt
27. perc

Kleinheisler labdát veszt, majd Orbánnak kell tisztáznia a tizenhatoson belül a betörő csatár elől. Erősödik a portugál nyomás.

25. perc

Nyomasztó portugál labdatartás. Magar labdaszerzésnél, amiből akad jó pár, Szalai Ádámot próbálják megjátaszani, de általában elvesszik a portugálok gyűrűjében.

23. perc

Schafer indulhatott volna meg, de megállították. Megért volna egy sárgát. Schafer nagyon hasznosan játszik.

22. perc

A mérkőzés első szögletét a portugálok rúghatják, amit a magyar védők tisztáznak.

21. perc

Botka a portugál tizenhatos sarkánál esett nagyot, de a bíró sípja néma maradt.

18. perc

A portugálok 75 százalékban birtokolják a labdát. A magyar csapat érthetően kicsit feszült, többet hibáz a kelleténél. Időközben Ronaldó került gólhelyzetbe, amit Gulácsi védett. A partjelző csak ezután fújta be a lest.

16.perc

Egy magas labdáért küzdve Fiola és Semedo ütközött. Fiola marad tovább a földön.  A portugálok jöhetnek.

15. perc

Eddig két háromszor jutottak a portugálok a magyar kapu elé, de különösebb veszélyt nem jelentenek. Mindenesetre nehéz dolguk lesz a magyar védőknek.

11. perc

Egyelőre többet birtokolja a portugál csapat a labdát, de a magyar csapat jól állja a sarat.

9. Perc

Szabadrúgás jobb szélről, de Jota nem találja el a magyar kaput.

7. perc

Kleinheisler ívelheti be a szabadrúgást, ami megtalálja Szalai Ádám fejét, de tisztáznak a portugálok. Ezután Sallai próbált kilépni a védők közül, de gyanús körülmények között tisztáztak.

6.perc

A portugálok ívelhetik be a szabadrúgást a jobb szélről, de a tizenhatoson belül szabálytalankodtak.

4. perc

Szalai Attilának volt egy próbálkozása a balszélen. Az ellentámadásból Jota jut lövéshez, de Gulácsi magabiztosan védte.

3. perc

Egyelőre  portugáloknál a labda, de csak kóstolgatják a magyar válogatottat. Botka viszont remekül szerel.

2. perc

Sallai labdát szerez, de szabálytalannak ítélik a megmozdulását.

1. perc

A mérkőzés elkezdődött, Szalai kezdőrúgásával.

17.58

A mérkőzést török bírói hármas vezeti.

17.58
magyar_portugal_1
Fotó:  MTI
17.54

Remek pályaképpel készültek a mérkőzésre a szervezők. Elkezdődtek a himnuszok.

17.49

Marco Rossi a mérkőzés előtti nyilatkozatában hihetetlennek nevezte a fogadtatást, reméli, hogy büszkévé teszik a szurkolókat. Elmondta: Bátornak kell lennünk, megtettünk mindent a felkészülés során.

17.45

Hatalmas tapsorkán köszöntötte a bemelegítésre érkező a magyar csapatot.

.

17.44

Az Európa-bajnokságon a koronavírus-járvány miatt nevezhetnek a nemzeti csapatok 26 játékost, de a mérkőzésekre továbbra is csak 23 főt jelölhetnek ki a szövetségi kapitányok. Marco Rossi úgy döntött, hogy Holender Filipet, Gazdag Dánielt és Hahn Jánost hagyja ki a magyarok keretéből, ők biztosan nem lépnek pályára Portugália ellen. Gazdag esetében a szövetségi kapitány még a múlt héten elmondta, térdsérüléssel bajlódik.