2021. június 12., 18:52
Frissítve: 2021. jún. 12. 21:50

Dráma a dán-finnen. Stabilizálták Eriksen állapotát - nyertek a finnek

Az Eb második játéknapján a Dánia-Finnország mérkőzés 43. percében összeesett a dán Christian Eriksen, újra kell éleszteni.

eriksen

Az Eb-újonc finn labdarúgó-válogatott 1-0-ra legyőzte a társházigazda dán csapatot a részben budapesti rendezésű Európa-bajnokság szombati játéknapján, Koppenhágában, a B csoportban.

B csoport, 1. forduló:
----------------------
Finnország-Dánia 1-0 (0-0)

--------------------------
Koppenhága, 15 200 néző, v.: Taylor (angol)
gólszerző: Pohjanpalo (60.)
sárga lap: Lod (4.), Sparv (51.)

Finnország:
-----------
Hradecky - Toivo, Arajuuri, O'Shaughnessy - Raitala (Väisänen, 90.), Lod, Sparv (Schüller, 77.), Kamara, Uronen - Pohjanpalo (Forss 84.), Pukki (Kauko, 77.)

Dánia:
------
Schmeichel - Kjaer (Vestergaard, 63.), Wass (Stryger, 76.), Christensen, Maehle - Eriksen (Jensen, 43.), Höjbjerg, Delaney (Cornelius, 76.) -  Poulsen, Wind (Olsen, 63.), Braithwaite

I. félidő:
----------
43. perc: Eriksen, a dánok csapatkapitánya mindenféle előzmény nélkül összeesett a pályán, ahol bő tíz percen keresztül élesztették újra. A 109-szeres válogatott játékos eszméleténél volt, amikor kórházba szállították.

II. félidő:
-----------
60. perc: Uronen bal oldali, majdnem a tizenhatos sarkától belőtt labdájánál a dán védők nem figyeltek, a berobbanó Pohjanpalo pedig hat méterről, nagy erővel kapura fejelt, és bár Schmeichel beleért a labdába, az a kezéről a kapuba pattant (1-0).
74. perc: A Poulsennel szembeni szabálytalanság miatt megítélt büntetőt Höjbjerg balra laposan rúgta, Hradecky azonban a labdát megfogva tudott védeni.

Kiváló hangulatban, az enyhülő dán járványügyi intézkedéseknek köszönhetően 15 200 néző előtt kezdődött az északi rangadó, amelynek hetedik percében Wind 18 méteres lövése után Hradeckynek kellett nagyot védenie. Újabb hét perc elteltével Höjbjerg fejjel veszélyeztetett, majd Eriksen próbálkozott távolról, de a finn kapuson egyikük sem tudott kifogni. Az első félidő második felében is a dánok uralták a játékot, de gólt nem tudtak szerezni, ráadásul a 43. percben elvesztették egyik legjobbjukat, Christian Eriksent.

A közel 105 perces kényszerpihenő után a játékosok először csapatonként összeölelkeztek, majd egymást is köszöntötték az újrainduláskor. Az első félidő hajrájával folytatódó összecsapáson előbb lejátszották a játékrészből hátralévő négy percet, majd újabb öt perc szünetet követően a térfélcsere után kezdődött a második felvonás.

A fordulást követően fokozta a nyomást a házigazda, ám az Eb-újonc finnek - akik az első játékrészben kapura sem lőttek - a 60. percben Pohjanpalo fejesével megszerezték a vezetést. A továbbra is fölényben játszó dánok negyed órával később hatalmas lehetőséghez jutottak: Arajuuri szabálytalankodott a tizenhatoson belül a kisodródó Poulsennel, ám a megítélt büntetőt Höjbjerg kihagyta. A hajrában is próbálkozott a 2021-ben eddig veretlen házigazda, de nagy gólhelyzetet már nem tudott kialakítani, így kikapott az első nagy tornáján szereplő finn csapattól.

Korábban írtuk:
A terveknek megfelelően 20:30-kor folytatódott a meccs az első félidő utolsó néhány percével. Térfélcsere és rövid szünet után jön a második.
Egy friss bejelentés szerint lejátsszák a meccset még ma, de hogy hány órától, azt még nem tudni. Közben sajtóhírek szerint Eriksen állapotát olyannyira sikerült stabilizálni, hogy a játékos magánál van.
Friss információk szerint Eriksent sikerült stabilizálni, mielőtt levitték volna a pályáról. A neten kering egy fotó is, amelyen az látszik, a játékos a fejét fogva fekszik a hordágyon. A Getty Images helyszínen tartózkodó fotósának, Friedemann Vogelnek a képéről van szó: több fotót is látni már Eriksenről, amelyen magánál van - írja a Nemzeti Sport.
A BBC értesülései szerint a meccset lefújták, az európai szövetség azonban még nem erősítette meg a döntést.

A mérkőzés 0:0-ás állásnál félbeszakadt, miután Christian Eriksen összeesett, a dán játékost újra kell éleszteni.

A pályán körbeállták őt a dán játékosok, miközben az orvosi stáb az életéért küzdött. Sajtóhírek szerint defibrillálni is kellett a dán tehetséget.

A helyszíni közvetítésből úgy tűnt, Eriksent intubálták. A dán játékost hordágyra fektették, vastaps kíséretében tolták le a pályáról.

Egyelőre nem tudni, folytatódik-e a mérkőzés, a csapatok levonultak a pályáról.

Az MTI tudósításában az olvasható, az Internazionaléval olasz bajnok, 109-szeres válogatott középpályás a 43. percben egy dán akció után elindult visszafelé, majd mindenféle előzmény nélkül, két-három botorkálva megtett lépés után összeesett az oldalvonal mellett.