2024. június 15., 14:40

Vereséggel kezdtünk Svájc ellen az EB-n - Élő közvetítés

A magyar labdarúgó-válogatott 3-1-es vereséget szenvedett Svájctól a Németországban zajló Európa-bajnokság A csoportjának szombati mérkőzésén.

magyar válogatott
Galéria
+4 kép a galériában
Fotó: MTI/Illyés Tibor

A szurkolók már órákkal a mérkőzés előtt megérkeztek a stadionhoz, remek hangulat várja a nemzeti tizenegyet az EB-s bemutatkozása során.

Marco Rossi szövetségi kapitány a tapasztalatot és a stabilitást szem előtt tartva Szalai Attilának és Fiola Attilának szavazott bizalmat a magyar labdarúgó-válogatott szombati kezdőcsapatában a Svájc elleni Európa-bajnoki rajton.

Az első félidőben végig fölényben futballozó ellenfél már a 12. percben vezetést szerzett Kwadwo Duah révén, majd közvetlenül a szünet előtt Michel Aebischer pontos lövésével megduplázta az előnyét.

Térfélcserét követően Varga Barnabás ugyan a 66. percben szépített fejjel, de a hosszabbításban - egy újabb kapitális védelmi hibát kihasználva - a csereként beálló Breel Embolo lezárta a meccset.

A magyarok szerdán a házigazda és a pénteki nyitányon Skóciát 5-1-re legyőző németekkel csapnak össze Stuttgartban.

A csoport, 1. forduló:
Svájc-Magyarország 3-1 (2-0)
Köln, RheinEnergie Stadion, 41 676 néző, v.: Slavko Vincic (szlovén)
gólszerzők: Duah (12.), Aebischer (45.), Embolo (93.), illetve Varga (66.)
sárga lap: Widmer (5.), Freuler (59.), illetve Szalai (69.), Fiola (88.)
Svájc: Sommer - Schär, Akanji, Rodriguez - Widmer (Stergiou, 68.), Freuler (Sierro, 86.), Xhaka, Ndoye (Rieder, 86.) - Aebischer, Vargas (Embolo, 74.) - Duah (Amdouni, 68.)
Magyarország: Gulácsi - Lang (Bolla, a szünetben), Orbán, Szalai (Dárdai, 79.) - Fiola, Nagy Á. (Kleinheisler, 67.), Schäfer, Kerkez (Ádám, 79.) - Sallai, Szoboszlai - Varga B.
magyar svájc
Fotó:  MTI/Illyés Tibor

VÉGE

Magyarország-Svájc 1-3 (0-2)

96. perc

A végére mi is elfáradtunk, sajnos ennyi hiba nem fér bele az EB-n. A németek ellen kell majd javítanunk!

93.perc

Újabb hatalmas hiba a védelmünkben, Orban odafejeli Embolonak, aki megköszönte, s berúgta. 1-3

91.perc

Óriási védelmi hibánk után majdnem ott a harmadik svájci gól, de Gulácsi ismét remekelt.

90.perc

Öt perc lesz a ráadás.

90.perc

Hatalmas Gulácsi védéssel még van esélyünk.

89.perc

Még egy svájci szöglet is következik a rendes játékidő utolsó percében.

89.perc

A svájciak taktikusan igyekeznek időt húzni.

88.perc

Fiola kapott sárgát.

84.perc

Újra támadásban a magyar csapat.

83.perc

Dárdai Márton jól zavarta meg a svájciak helyzetét, így nem lett veszély Gulácsi előtt.

82.perc

Remekül küzdünk, de még nincs meg az egyenlítés.

80.perc

Újabb svájci görcsök a pályán. Úgy tűnik, elegük van már a meccsből.

79.perc

Szalai helyett pedig Ádám Martin jött.

79. perc

Kerkezt váltja Dárdai.

78.perc

Dárdai Márton érkezik majd.

75.perc

Egyre jobban kinyílt a védelmünk, de szerencsére a svájciak eddig nem tudtak mit kezdeni a lehetőséggel.

73.perc

Kerkez remekül ment el a bal oldalon, de beadása nem jutott el Vargához.

71.perc

A svájciak újra veszélyesek, de szögletük után szerencsére nem találtak be a kapunkba.

70.perc

Szalai Attila kapott sárgát.

68.perc

A svájciak láthatóan elfáradtak, így aztán kettőt is cserélnek.

67.perc

Kleinheisler jön be Nagy Ádám helyére a gól után.

66.perc

Ahogy vártuk. Szoboszlai remek beadása után Varga Barnabás harmadik helyzetéből betalált. 1-2

64.perc

Egyre jobban játszunk, érik a magyar gól, nem véletlen, hogy a svájciak igyekeznek lassítani a játékot.

63.perc

Sallai álombeadása Varga fejére, aki nyolc méterről a kapu mellé fejelt.

62.perc

Varga Barnabás került nagy helyzetbe Rodriguez hibája után, de nem találta el a kaput. A bíró egyébként ismét lest ítélt.

59.perc

Freuler szabálytalankodott Szoboszlai ellen, a svájci kapja a második sárgát a meccsen.

58.perc

Fiola óriási hibája után a svájciak távoli lövése nem volt veszélyes.

57.perc

Idegesek a magyar passzok, sajnos látszik, hogy nincsenek jó lelki állapotban a játékosok a kétgólos hátrány tudatában.

57.perc

A védelem blokkolja a szabadrúgást, jöhet egy szöglet.

56. perc

Sallai nagyon aktív, most a svájci tizenhatos sarkánál harcolt ki egy szabadrúgást. Újabb esély.

54.perc

Vargas remek helyzetbe került a tizenhatosunkban. csak rajta múlt, hogy hova rúgja, de szerencsére nem döntött jól és Gulácsi védeni tudott.

50.perc

Sallai adta át a tizenhatosban Szoboszlainak, aki nem találta jól el a labdát, de a bíró egyébként is lest jelzett.

49.perc

Próbálunk támadni, de Kerkez a bal oldalon nem jutott helyzetig.

48.perc

Két perc alatt itt az újabb nagy svájci helyzet, Gulácsi viszont védeni tudott.

46.perc

Lang helyett Bolla jött a szünetben.

Vége az első félidőnek.

Svájc 2-0-ra vezet Magyarország ellen. Jobb folytatást! Hajrá magyarok!

46.perc

Két perc a ráadás, jó volna ha már vége lenne.

45.perc

Ez kegyetlen vége a félidőnek. Aebischer pontos lövése 22 méterről, a magyar védelem nem tudta blokkoln, Gulácsi nem érhette el és a svájciak már két góllal vezetnek. 0-2

43.perc

A svájciak nagyon jól felkészültek ránk, kevés teret adnak a játékosainknak.

40.perc

Szoboszlai kiválóan ívelte be, Orban remekül robbant be, de nem találta el jól a fejével a labdát. Végre viszont már volt lehetőségünk.

38.perc

Végre sikerült egy percig a svájciak térfelén maradnunk. Jöhet egy Szoboszlai szabadrúgás.

38.perc

Szalai Attilán sajnos nagyon könnyen jutnak át a támadók.

37.perc

A védelmünkről lepattanó labdák folyamatosan visszakerülnek a svájciakhoz. Egyik helyzet jön a másik után.

36.perc

Egy svájci bedobás után a pirosak tartják a labdát, magabiztosan teljesít az ellenfelünk. Szükség volna valamilyen változásra.

35.perc

Kiegyenlítődött a játék, de igazán veszélyes helyzetig nem jutunk.

33.perc

Jó magyar beadás a szabadrúgás után, de Sommer ismét magabiztosan véd.

32.perc

Szoboszlait csak két svájci tudnak megállítani, jöhet egy szabadrúgás.

31.perc

Szoboszlai szöglete túl erősnek bizonyult, így ismét védekezésbe szorulunk.

30.perc

Lang bedobása után jön az első magyar szöglet.

28.perc

Schär próbálkozott, de lövését a magyar védők blokkolták.

27.perc

Úgy tűnt, hogy Schäfer is sárgát kap, de egyelőre megúszta.

24.perc

Egyelőre nem tudunk helyzeteket kialakítani a gól után, Szoboszlait is remekül semlegesítik a svájciak.

23.perc

Nem tudjuk megszerezni hosszabb időre a labdát, így a svájciak uralják a pályát.

21.perc

Újabb svájci szöglet, miután a játékvezető beszélt a támadások lelkére. Sajnos nagy nyomás előtt a kapunk.

20.perc

Hatalmas magyar hiba után Vargas óriási ziccerbe került, amit Gulácsi szögletre hárított.

19.perc

Egy ígéretes magyar beadás bal oldalról, de Sommer nem adott esélyt a támadóinknak.

18.perc

A magyar térfélen újabb szabálytalanság Kerkez ellen.

18.perc

A gól után viszont a svájciak egyértelműen uralják a játékot.

17.perc

Veszélyesnek tűnő svájci szöglet, miközben Sallai már visszatért az ápolás után.

14.perc

Sallait kell ápolni egy fejpárbaj után.

13.perc

Duah betalál a magyar kapuba, de a bíró lest ítél. A VAR viszont másként látta, így a svájciak mégis vezetnek. 0-1

10.perc

A magyar csapat remek ellentámadást vezetett, Fiola átadta Sallainak, aki a tizenhatos előttről rálőtte, de nem találta el a kaput.

7.perc

Schäfer próbált támadásba lendülni, de a svájci védelem egyelőre jól működik.

5.perc

Ismét egy svájci lehetőség alakult a jobb oldalon, de a magyar védelem blokkolt, majd az ellentámadást Widmer állította meg, aki sárgát kapott a Kerkez elleni szabálytalanság után.

4.perc

Arbischer lehetőségébe Orban vetődött bele, de végül lest fújt a bíró.

2.perc

A magyar csapaté volt az első lehetőség, de igazi helyzet nem lett belőle.

1.perc

A magyar csapat fehérben, a svájciak pirosban.

1.perc

Elkezdődött a mérkőzés.

14:56

Himnuszunktól zeng az egész aréna.

14:55

Jönnek a himnuszok, előbbi a svájci, majd a magyar.

14:54

A csapatok most lépnek a pályára.

14:11

A magyar és a svájci kezdőcsapat:

Magyarország:
Gulácsi - Lang, Orbán, Szalai - Fiola, Nagy Á., Schäfer, Kerkez - Sallai, Szoboszlai - Varga B.
Svájc:
Sommer - Schär, Akanji, Rodriguez - Widmer, Freuler, Xhaka, Ndoye - Aebischer, Vargas - Duah

14:10

Szoboszlai Dominik 23 évesen, 7 hónaposan és 21 naposan vezeti ki a magyar csapatot a pályára az Európa-bajnokságon – még soha senki nem volt a tornán ilyen fiatalon csapatkapitány.

13:40

Legalább ötezer magyar szurkoló vonult kora délután szervezett keretek között a 15 órakor kezdődő Magyarország-Svájc Európa-bajnoki csoportmérkőzés helyszínére, a kölni RheinEnergie Stadionba. A drukkerek az arénától nagyjából két kilométernyi távolságban lévő téren gyülekeztek, majd rendőrségi kísérettel sétáltak el a találkozónak otthont adó létesítményhez. Már a gyülekező ideje alatt, még a menet indulását megelőzően felcsendültek a jól ismert szurkolói rigmusok, így többek között a "Ria, ria, Hungária", a "Hajrá, magyarok!", valamint a 2016-os Eb-szereplés óta hagyományossá vált "Az éjjel soha nem érhet véget" című dal.