2023. április 3., 17:50

Losonci siker a nógrádi rangadón

Tovább folytatta mélyrepülését a III. ligában a füleki és a rimaszombati gárda, előbbi ráadásul odahaza kapott ki a losonciaktól. Az V. ligában a ladomérmindszentiek az ajnácskőiek után a tornaljaiakat is „kivégezték”, a ragyolciak viszont győzelemmel folytatták a tavaszi idényt. A VI. liga listavezetője, a losonctamási csapat az utolsó percekben biztosította be a győzelmét Csábon, míg a felediek magabiztosan győzték le az alsósztregovaiakat.

Nógrádi foci
Fotó: MŠK Novohrad Lučenec

A III. ligában hiába látogatott ki 600 néző a füleki stadionba biztatni a kedvenceiket (Páriš–Balázs, Kurunci A. (46. Elizeuš), Kurunci K., Köböl, Lovinjuk, Ciceu (84. Csík), Araque, Tangiri, Ciprus, Šulek), akik lassan már csak a csodában bízhatnak, de a feltámadás ezúttal is elmaradt. Vagyis  a losonciak (Jenčo–Kotora, Fabian, Suja (85. Pipíška), Illés, Püšpöky, Tóth, Daško (61. Lichý), Sučák (85. Budáčc), Kojnok, Uflra (69. Hulec) támadtak fel, akik katasztrofálisan kezdték a tavaszt, így a bennmaradás érdekében számukra is komoly tétje volt a mérkőzésnek.

A hazaiak nem tudtak mit kezdeni a vendégek védelmével, akik négy perc alatt lőtt két góljukkal (Sučák és Kotora) az első félidő közepén el is döntötték a mérkőzést.

A második félidőre némileg feljavultak ugyan Miroslav Kéry védencei, de Vízteleki János csapata ezúttal nem bízott semmit a véletlenre, s magabiztosan őrizte az előnyét. A losonciak ezzel a győzelmükkel feljöttek a 10. helyre (igaz, tíz pont hátrányban vannak az újabb vereség után 9. helyre visszazuhanó rimaszombatiakkal szemben), míg a fülekiek maradtak az utolsó helyen (de immár öt pont a hátrányuk az előttük álló poprádiakkal szemben).

A tavaszt Kassán győzelemmel kezdő rimaszombatiak (Kotrík–L. Lupták (64. Koóš), Petrán, Langa, Oluwaseun Japhet–Gembický, Iboš, Halabrín (82. Šoltíšik), Ľupták, Oláh (64. Varga)–Vujošević) Héthárson (Lipany) sorozatban immár a harmadik mérkőzésüket veszítették el.

A listavezető hazaiak két hete Füleken az utolsó pillanatban vesztettek két pontot, de egy hete Losoncon már nem lacafacáztak, s 2:0 arányú győzelmet arattak.

Losonci csapat
A losonci csapat
Fotó:  MŠK NOVOHRAD Lučenec:

Bari Jenő ezúttal nem számíthatott a rózsahegyi játékosokra, akik Nagymihályon játszottak bajnoki mérkőzést, egyedül csak Halabrín állt a rimaszombatiak rendelkezésére. Ráadásul az előző mérkőzésen megsérült a batyiak kapusa, Gregor Krisztián, így Tornaljáról a csapatnál vendégeskedő Kotrík ugrott be, s lejátszotta első bajnoki mérkőzését. Valószínűleg nem így képzelte el a bemutatkozást, hisz a 39. percben a hazaiak Vysočan, Popovec és Kovalčík góljaival már 3:0 arányban vezettek.

Az 50. percben Vujosević ismét meglőtte a maga szokásos gólját, amivel a vendégek szépítettek, de Vitović bebiztosította a hazaiak győzelmét.

A bajnokság előtt a feljutásról ácsingózó, s pár hete még a 3. helyen álló rimaszombatiak ezzel a vereségükkel visszazuhantak a 9. helyre, igaz bennmaradásukat veszély nem fenyegeti. Rimaszombatot a hetekben nem a foci, hanem a jégkorong hozta lázba, a rimaszombati HKM csapata egymás után másodszor jutott be a II. liga döntőjébe. Amíg tavaly a tőketerebesiek ellen még nem jött össze a történelmi siker, az idén a gyetvaiak ellen igen.

Ráadásul Gyetván, ahol mindkét mérkőzését megnyerte a rimaszombati csapat, így jövőre az I. ligában folytathatja.

Visszatérve a focihoz, a forduló után a héthársiak 48 ponttal vezetik a tabellát, két ponttal megelőzve az iglóiakat. A rimaszombatiak 30 pontjukkal már csak a 9. helyen állnak, őket követik 20 ponttal a losonciak. A tabellát a fülekiek zárják 11 ponttal.

A 21. forduló mérkőzéseit a húsvéti ünnepek alatt bonyolítják le, a fülekiek már április 8-án, szombaton  a második helyen álló iglóiakhoz látogatnak, míg a losonciak másnap Rimaszombatba látogatnak. Mindkét mérkőzés 15.30 órakor veszi kezdetét.

Az V. ligában mind a négy csapatunk ott folytatta, ahol egy hete abbahagyta. Az ajnácskőiek, a tótgyarmatiak, a tornaljaiak kikaptak, míg a ragyolciak ismét győztek. Ez utóbbi csapat a Tótgyarmaton elért váratlan győzelme után a zólyomlipcseieket (Slovenská Lupča) fogadta, s az ideges hangulatú mérkőzésen (a játékvezető hét sárga lapot is kiosztott, s ebből ötöt a hazaiak kaptak) végül Horváth Gábor legújabb gólja döntött a 63. percben.

A másik három csapat közül az ajnácskőiek álltak legközelebb a pontszerzéshez Selmecbányán, ahol egy tizenegyesgól döntött a hazaiak javára.

Tornalján mintegy 300 néző várta a ladomérmindszentieket (Ladomerská Vieska), akik egy hete 4:1 arányú győzelmet arattak Ajnácskőn. A vendégeket az sem zavarta, hogy Mokrý második sárga lapja után már a 40. percben mehetett zuhanyozni, pedig ekkor még csak 1:0 arányban vezettek. A vége 4:0 lett oda, a tornaljaiak pedig az ajnácskőiekkel együtt egyre reménytelenebb helyzetben várják a folytatást.

Nem sikerült fényesen a tavaszi bemutatkozás a tótgyarmatiaknak sem, akik egy hete otthon szenvedtek váratlan vereséget a ragyolciaktól.

A javításra Málnapatkon (Málinec) nyílt volna lehetőség, de a hazaiak már az első félidőben 3:0 arányban vezettek. Bár a második félidőben Borkó és Lavrík is bevette a hazaik kapuját, mégis maradt a végére a háromgólos különbség a hazaiak javára.

A táblázatot a 35 pontos fehérkútiak (Príbelce) vezetik, szorosan a nyomukban 34-34 ponttal a poltáriak és a mezőköziek (Medzibrod) várják a folytatást. A ragyolciak 25 ponttal jelenleg a hatodik helyen állnak, három ponttal megelőzve a tótgyarmati, ill. 7 ponttal.

A 16. forduló slágermérkőzését már április 8-án, szombaton lejátsszák, amikor is a bombaformában lévő s jelenleg negyedik helyen álló ladomérmindszentiek a második helyen álló poltáriakat fogadják.  Húsvétvasárnap 15.30 órától gömöri alsóházi rangadóra kerül sor Ajnácskőn, ahol a tornaljaiak vendégeskednek, míg a ragyolciak Gyetván próbálják folytatni tavaszi jó teljesítményüket.

A VI. ligában a forduló két slágermérkőzését Csábon, illetve Ipolynyéken rendezték. Előbbi helyen a listavezető losonctamásiak, utóbbi helyen pedig az óváriak vendégeskedtek. A listavezető losonctamásiak alaposan megszenvedtek Csábon, ahol 200 néző szurkolt a hazaiaknak. Amikor már szinte mindenki elkönyvelte a gólnélküli döntetlent, a vendégek megrázták magukat, s végül 2:0 arányú győzelemmel távoztak Csábról. A játékvezető a parázs hangulatú mérkőzésen nyolc sárgát osztott ki, amelyből hatot a hazaiak kaptak.

Ipolynyéken Fehér Tibor a 32. percben juttatta vezetéshez az óváriakat, akik alig három percig örülhettek, mert Antal József kiegyenlítette a mérkőzés állását.

A vendégek játékosa, Žingor második sárga lapja után a 89. percben a kiállítás sorsára jutott, de ez már nem befolyásolta a mérkőzés végeredményét. Észak-Gömörbe látogattak az ipolybalogiak és a bussaiak is, de amíg előbbiek legalább egy pontot szereztek Nagyrőcén (0:0), utóbbiakat alaposan elpáholták a nyustyaiak, akik hét gólig meg se álltak. A feledi együttes a listavezető otthonában elszenvedett múlt heti vereség után az alsósztregovaiak ellen próbált javítani, s a mérkőzésre kilátogató mintegy 100 néző végül öt gólt, s biztos hazai győzelmet láthatott.

Nehezen indult a hazaiak számára a találkozó, a 38. percig kellett várni Kókai Krisztián vezető góljára.

Ráadásul a vendégek a 49. percben kiegyenlítettek Kollár találatával, de 9 perc múlva Kókai ismét vezetéshez juttatta a hazaiakat, amelyre vendégválasz már nem érkezett, sőt a felediek Halaj és Zibrin góljaival bebiztosították a sima hazai győzelmét. A lukanényeiek igyekezetét ezúttal a dacsólámiak (Dačov Lom) otthonában koronázta siker, ahonnan Hajtman góljával legalább az egyik pontot elhozták. A táblázatot 42 ponttal, kilencpontos előnnyel vezetik a losonctamásiak az óváriak előtt, az őket üldöző csábiaknak 30, míg a nyustyaiaknak 28 pontjuk van.  27-27 ponttal következik Ipolybalog és Feled, míg a 8. helyen álló ipolynyékieknek 22 pontjuk van. A táblázatot a 8 pontos lukanényeiek s a mezőny egyetlen csapata, a mindössze két pontos bussaiak zárják.

A folytatásban már április 8-án, szombaton a listavezető losonctamásiak a dacsólámiakat fogadják, másnap a bussaiak a nagyrőceieket, a lukanényeiek a bozitaiakat (Buzitka), az óváriak a feledieket, míg az ipolybalogiak az ipolynyékieket fogadják, míg a csábiak Alsósztregovára utaznak.