2021. február 19., 16:03

Khedira kezdő lehet vasárnap Dárdai szerint

Dárdai Pál, a Hertha labdarúgócsapatának vezetőedzője fontolgatja annak lehetőségét, hogy a hónap elején szerződtetett világbajnok Sami Khedirát a kezdőcsapatba állítja az RB Leipzig elleni bajnoki összecsapáson, vasárnap.

Dárdai Pál Sami Khedira

A magyar szakember sajtótájékoztatón kiemelte:

nem zárja ki, hogy a 33 éves középpályás már az első perctől a pályán lesz következő riválisuk ellen,

amely Gulácsi Péter, Willi Orbán és Szoboszlai Dominik személyében három magyar válogatott labdarúgót foglalkoztat.

„Jó állapotban van, lehet, hogy kezdőként játszik, de

lehet, hogy a félidőben csereként lép pályára

- utalt Dárdai Khedirára, aki az őszi idényben nem jutott szóhoz a Juventusban, a berlinieknél pedig eddig kétszer csereként játszott, összesen 41 percet.

A magyar edző tagadta, hogy konfliktusa támadt volna a csapat brazil légiósával, Matheus Cunhával.

Dárdai elmondta: elégedett a középcsatárral, akit a legjobb játékosuknak tart. A 21 éves Cunha egy éve szerződött a lipcsei gárdától a Herthához, ahol Dárdai elődje, Bruno Labbadia többször kritizálta. A szeszélyes labdarúgó közel 900 perce gólképtelen már a Bundesligában, a bajnoki szezonban 19 fellépésen hatszor volt eredményes.

A Hertha 21 mérkőzésen 18 pontot gyűjtött - a magyar szakember kinevezése óta három mérkőzésen egy pont a mérlege -, és a 15. helyen áll a tabellán, amelyen így csak jobb gólkülönbségével előzi meg a már osztályozós helyen álló Bielefeldet.

Dárdai nem lát okot a pánikra amiatt, hogy közel kerültek a veszélyes helyekhez.

„Ha végül kiesünk, akkor kiesünk” - mondta az élvonalbeli tagságért folytatott alsóházi küzdelemről, amelyben vélhetően a Hertha is szerepet kap a tavaszi idény hátralévő fordulóiban. A szakember különösen fontosnak tartja a közvetlen riválisok elleni mérkőzéseiket, míg a Bajnokok Ligájában nyolcaddöntős Leipziggel szemben egy esetleges vereséggel is számol. A Hertha 2017 óta mind a négy hazai mérkőzésén kikapott a lipcseiektől, ezeken 5-18 a gólkülönbsége.