2022. július 27., 22:28

Kegyetlen bosszú a harminc évvel ezelőtti vereségért! A Fradi szétszedte a Slovant!

A Bajnokok Ligája selejtezőjének második fordulójában a Slovan Bratislava és a Ferencváros párosításából a pozsonyi visszavágón nyújtott remek teljesítménynek köszönhetően a magyar bajnok jutott tovább.

Slovan-Ferencváros

A Slovan 2-1-es győzelemmel készülhetett a hazai visszavágóra, miután Budapesten a mérkőzés végén megfordította az eredményt. A pozsonyi találkozót az első meccshez hasonlóan különleges biztonsági intézkedések előzték meg, de természetesen a szurkolók közötti üzengetések nem maradtak el.

A pozsonyiak Attila, hun vezért próbálták becsmérelni, de más módon is üzengettek. A 800 ferencvárosi szurkoló vonattal érkezett a szlovák fővárosba, amelyen magyar rendőrök ügyeltek a biztonságra, néhányan megdobálták a peronon várakozó újságírókat és fotósokat, de ennél nagyobb rendbontás nem történt. A drukkerek fekete egyenpólóban érkeztek, amelynek jobb oldalán az FTC klubszíneinek megfelelően zöld-fehér csík futott végig vízszintesen, ezt az egyesület címere "zárta le", a bal oldalon pedig a Magyarország címere után a piros-fehér-zöld nemzeti trikolor következett. Felette az a szöveg volt olvasható, hogy "anti slovan".

Fotó:  TASR

A mérkőzés azután telt ház előtt vette kezdetét, de az első percekre inkább az óvatosság volt jellemző, majd hosszú percekig állt a játék, miután Civic Medvedev belépője után véletlenül fejen találta a Slovan játékosát. A pozsonyiaknak cserélniük is kellett, a cseh kiválóságot ugyanis hordágyon vitték le a pályáról. Az első információk alapján a korábban is sérült szemével vannak ismét gondok. Helyette Andre Green folytatta, de ezután is a labda inkább a Ferencvárosiak birtokában volt.

A szlovákok nem nagyon tudtak veszélyeztetni, viszont a zöld-fehér Civic a 23.percben egy nem túl acélos beadást eresztett el a tizenhatosba, amit De Marco alulbecsült, de mellette ott volt Boli, aki rögtön a kapuba lőtte a labdát. A félidő felénél le is dolgozta hátrányát a vendégcsapat, de csaknem rögtön jött az egyenlítés, amikor Civic ismét főszereplő, de most a magyar kapu előtt, s bizonytalansága után Barszegjan Dibusz kapujára tartó lövését a léc állította meg.

Civic mindenben benne volt az első félidőben, a 30.percben ismét nem hibátlan megoldásáról írhatunk, most egy szabadrúgás után, amelyet a Slovan védői csak Mmaee elé tisztáznak, aki mintha rosszul találta volna el a labdát, de nem így volt, hiszen az tökéletesen megtalálta Zachariassen fejét, aki Budapest után a szlovák fővárosban is betalált.

Az első harminc perc elég volt, hogy a Fradi továbbjutásra álljon, s ugyan a Slovannak voltak próbálkozásai, de nem olyan veszélyesek, s a félidő végéig maradt a 0-2.

A második félidő kezdetén igyekezett a szlovák bajnok magasabb fokozatra kapcsolni, de az első negyedórában leginkább a küzdelmekben mutatkozott meg ez a pályán. Több sárga lap került kiosztásra, az 58.percben pedig mégis a Fradi növelhette volna az előnyét, Boli egy kiváló átadás és remek csel után hatalmas helyzetet lőtt az oldalhálóba.

A Ferencváros viszont ismét abba a hibába esett, mint az első mérkőzésen. Nagy fölényben játszott, a helyzetek tekintetében mindenképp, de egy ajándékszöglethez juttatták a Slovant, amely után De Marco lefejelte a magyar védőket és 1-2-re szépített. Ezzel hosszabbításra állt 70 perc után a játék, a pozsonyiak pedig erőtlen teljesítményük után újra nagyobb önbizalmat nyertek, ahogy a hazai közönség is.

Amikor pedig már úgy tűnt, hogy a hosszabbítás valóban megfelel mindkét csapatnak, Botka beadását a szlovák védők Traoré elé juttatták, akinek a lövésébe Chovan csak beleérni tudott, ezzel a góllal pedig a Ferencváros kiharcolta a továbbjutást. És a harminc évvel ezelőtti 4-1-ért is meglett végül az igazi bosszú a pályán, mert a hosszabbítás hatodik percében egy ellentámadás végén Laidouni hatalmas gólt rúgott.

A magyar bajnokra a BL selejtezőjének következő körében az azer bajnok Qarabag vár, a Slovan az Európa Ligában próbálkozhat tovább.

Slovan Bratislava – Ferencváros 1-4 (0-2)
SLOVAN:
Chovan – Medvedev (A. Green, 11.), Kasia, Abena, De Marco, Pauschek (Weiss, 87., Holman, 90+3.) – Barszegjan, Kankava (Agbo, 90+3.), Kucka, Csakvetadze – Saponjics (Csavrics, 87.). Vezetőedző: id. Vladimír Weiss
FERENCVÁROS: Dibusz – Botka, S. Mmaee, Knoester, Civic – Esiti, Laidouni – A. Traoré, Zachariassen, Nguen (Thelander, 90+3.) – Boli (Vécsei, 63.). Vezetőedző: Sztanyiszlav Csercseszov
Gólszerző: De Marco (70.), ill. F. Boli (20.), Zachariassen (31.), A. Traoré (89.), Laidouni (90+6.)