2018. június 19., 16:44

Japán visszavágott Kolumbiának a brazíliai vereségért

Japán meglepetésre 2-1-re legyőzte a harmadik perctől emberhátrányban futballozó Kolumbiát kedden a H csoport első fordulójának szaranszki mérkőzésén az oroszországi labdarúgó-világbajnokságon.

Japán - Yuya Osako

A két csapat négy évvel ezelőtt is találkozott egymással, akkor a dél-amerikaiak 4-1-re nyertek.

A legutóbbi vb aranycipőse, James Rodriguez nélkül felálló Kolumbia számára rémálomszerűen indult az összecsapás, ugyanis 176 másodperc elteltével ember-, majd a Kagava által értékesített büntetővel gólhátrányba is került. A mostani tornán Carlos Sanchez az első játékos, aki piros lapot kapott, míg a vb-k történetében ő a második leggyorsabban kiállított futballista. A korántsem büszke rekordot még az 1986-os tornáról az uruguayi Jose Alberto Batista tartja 54 másodperccel.

A dél-amerikaiak mindezek ellenére egyre nagyobb lendülettel kezdtek futballozni és szép lassan riválisuk fölé kerekedtek, egy fineszes szabadrúgással pedig egyenlítettek.

A fordulást követően feljavult a japánok támadójátéka, s kezdték fölényre váltani az emberelőnyüket, amely a 73. percben góllá érett. A hajrára a kolumbiai csapat kissé elfáradt, de az utolsó percekben egy utolsó rohamra indult, az eredmény azonban nem változott.

Eredmény:
H csoport, 1. forduló:
Japán-Kolumbia 2-1 (1-1)
Szaranszk, 40 842 néző, v.: Damir Skomina (szlovén)
gólszerzők: Kagava (6., 11-esből), Oszako (73.), illetve Quintero (39.)
piros lap: C. Sanchez (3.)
sárga lap: Kavasima (95.), illetve Barrios (64.), Rodriguez (86.)
Japán:
Kavasima Eidzsi - Szakaj Hiroki, Josida Maja, Sodzsi Gen, Nagatomo Juto - Haragucsi Genki, Haszebe Makoto, Sibaszaki Gaku (Jamagucsi Hotaru, 80.), Inui Takasi - Kagava Sindzsi (Honda Kejszuke, 70.) - Oszako Juja (Okazaki Sindzsi, 85.)
Kolumbia:
David Ospina - Santiago Arias, Davinson Sanchez, Oscar Murillo, Johan Mojica - Juan Cuadrado (Willmar Barrios, 31.), Carlos Sanchez, Jefferson Lerma, José Izquierdo (Carlos Bacca, 70.) - Juan Quintero (James Rodriguez, 59.) - Radamel Falcao
Rövid összefoglaló:

I. félidő:

3-6. perc: Davinson Sanchez utolsó emberként eladta a labdát, így Oszako egyedül törhetett kapura, ziccerét Osipna hárította, a kipattanót viszont Kagava az üres kapu irányába lőtte, Carlos Sanchez azonban kézzel hárított. A védő piros lapot, a japánok pedig büntetőt kaptak, amelyet Kagava higgadtan a kapu közepébe lőtt (1-0).

39. perc: Quintero a 16-os jobb sarkáról végezhetett el szabadrúgást, rendkívül okosan a felugró sorfal alatt lőtte el a labdát, azt pedig Eidzsi már csak a gólvonal mögül tudta kipaskolni (1-1).

II. félidő:

73. perc: Honda bal oldali szögletét követően Oszako négy méterről, három védő gyűrűjében a bal kapufára csúsztatta a labdát, amely onnan a gólvonal mögé pattant (2-1).