2019. augusztus 5., 09:04

Hyballa: nem mi vagyunk a bajnokság esélyesei!

A Fortuna Liga 3.fordulójában, mint arról beszámoltunk, a DAC váratlan vereséget szenvedett a Szered ideiglenes otthonában. A sárga-kékek három gólt kaptak néhány perc leforgása alatt.

DAC sajtó tél 2019
Fotó: ma7.sk

A sárga-kékek 3-1-re kaptak ki, a DAC szépítő gólját a csapatkapitány Kalmár Zsolt szerezte. Az eredményben minden bizonnyal döntő szerepe volt annak is, hogy csütörtökön egy fárasztó mérkőzésen búcsúzott a nemzetközi porondtól a csallóközi együttes.

A mérkőzést követő sajtótájékoztatón a DAC több játékosa, valamint maga a vezetőedző Peter Hyballa sem leplezte csalódottságát. A német szakember dunaszerdahelyi pályafutása egyik leggyengébb mérkőzésének nevezte a találkozót, valamint megjegyezte nem a DAC a bajnokság legfőbb esélyese.

"Gratulálok az ellenfélnek. Ez a 90 perc volt a leggyengébb a klubnál eltöltött időm alatt. Nem voltam elégedett a támadásokkal, az első félidőben a széleken nem sikerült megvalósítanunk, amit elterveztünk. Két-három kisebb lehetőségünk akadt, de a félidei 0:0 teljesen rendben volt. A második játékrész sem volt sokkal jobb. Koštrna bal oldalra állítása azonban bejött. Az előző mérkőzéseken sikerült fordítanunk, most nem. Jedlička nagyot hibázott, majd rögzített helyzetből kaptuk a második gólt. Nem tudtuk a saját játékunkat játszani, nem voltunk frissek. Mindenki cselezni akart, sok volt az egyénieskedés. El kell fogadnunk az eredményt. Három napja még Athénban játszottunk, de profi játékosaink vannak, akik elég szép pénzt keresnek. Nem mi vagyunk a bajnokság esélyesei. Sok játékosunk távozott, a fiataljainkat pedig fel kell készítenünk. A két-három kapott gól meccsenként sok. Holnaptól folytatjuk a munkát, készülünk a Trencsén elleni bajnokira. Dolgozni, dolgozni, dolgozni – ez a feladatunk. A védekezéssel fogjuk kezdeni" - értékelt csalódottan a Szered elleni vereséget követően Peter Hyballa.