2019. július 22., 11:32

Hyballa: igazi vadnyugati focit játszottunk!

Sikerrel vette a bajnoki rajtot a dunaszerdahelyi együttese, miután Aranyosmaróton a csapatkapitány Kalmár Zsolt vezérletével fordítani tudtak a sárga-kékek, és elhozták a három pontot.

DAC sajtó 2019 február
Fotó: ma7.sk

A címvédő Slovan és a Zsolna után a dunaszerdahelyi DAC is sikerrel vette az első akadályt a bajnokságban és győzelemmel indították az új szezont Kalmárék. A sárga-kékek gyenge első félidő után feltámadtak és Kalmár Zsolt vezérletével végül fordítani tudtak. A magyar válogatott futballista az utolsó pillanatokban lőtte a győztes találatot, ami végül három pontot ért.

A mérkőzést követő sajtótájékoztatón a DAC német mestere elismerte, az első félidőben érezhető volt a csütörtöki mérkőzés még a lábakban. A német mesternek a szünetben fel kellett emelnie a hangját, de végül sikerült fordítani, és nagyon örül a három pontnak.

„Nagyon rosszul kezdtük a játékot, arrogánsak voltunk. Az Aranyosmarótnak sikerült magasan letámadnia bennünket, nem gyűjtöttük be a lepattanókat, nem mozogtunk eleget. Az 1:0 abszolút megérdemelt volt a hazaiak számára. A szünetben fel kellett emelnem a hangom, és kettős cserét is végrehajtottam. A térfélcserét követően feljavultunk, igazi vadnyugati focit játszottunk. Mi voltunk a jobbak, de az ellenfél is megbüntethetett volna bennünket. Vida Máté hátrahúzódott a védelem tengelyébe, a 17 éves Veselovský pedig jól mutatkozott be előtte. Minden erőnket beleadtunk, elszántabbak voltunk, győzelemre játszottunk, ezért is szeretem ezt a csapatot. Nem vagyok bolond, tudom, hogy három napja 120 percet játszottunk, ezért is örülök nagyon ennek a győzelemnek. Dolgozunk azon, hogy ne mi kapjuk az első gólt. Nem mi vagyunk a legnagyobb favorit a bajnokságban, lépésről lépésre haladunk. Gratulálok a fiúknak, de az ellenfélnek is kijár az elismerés” - értékelte a mérkőzést a DAC mestere, olvasható a klub hivatalos honlapján.