2019. augusztus 2., 07:58

Hyballa: büszke vagyok a fiúkra!

A dunaszerdahelyi DAC játékosai nagy küzdelemben az utolsó percekig minden erejüket beleadva, vereséget szenvedtek Görögországban és búcsúztak a nemzetközi porond kupaküzdelmeitől. A sárga-kék család azonban joggal lehet büszke a csapat teljesítményére, amit a DAC német vezetőedzője is kiemelt a mérkőzést követően sajtóértekezleten.

Fotó: fcdac.sk

A szakmai berkekben csallóközi Kloppnak is becézett Peter Hyballa csapata hajszálnyira volt, hogy hasonló tettet vigyen véghez, mint a Liverpool 2005-ös isztambuli BL-fináléban. A sárga-kékek kétgólos hátrányból is fel tudtak állni, de a továbbjutást érő harmadik találatot viszont már a görögök szerezték meg 2-2-es állásnál, és ezzel ők jutottak a következő körbe.

A mérkőzés követő sajtótájékoztatón Peter Hyballa elégedetten értékelte csapata második félidei teljesítményét és nagyon büszke védenceire.

Gratulálok az Atromitosznak a továbbjutáshoz. Az értékelés nagyon egyszerű, az első 10-15 percben jók voltunk, aztán könnyű gólt kaptunk: egy görög játékos azt csinált négy emberünkkel, amit csak akart. Utána jött a tizenegyes, ami ugyan vitathatónak tűnt, de berúgták, és 2:0-val vonultunk az öltözőbe. A második félidő már nagyon tetszett, és büszke vagyok a fiúkra. 2:2-nél visszajött a remény, újra megvolt az esély a továbbjutásra. Remek volt a hazaiak kontrajátéka, erre készültünk is, viszont egyértelműen mi játszottunk szebben. Az első meccsen dőlt el a párharc. Négy meccs alatt nyolc gólt kaptunk, ami túl sok a harmadik körbe jutáshoz.

- értékelt a mérkőzést követően a DAC vezetőedzője.