Hiába vezetett két góllal is a DAC, döntetlen született a csallóközi rangadón
A Niké Liga 20. fordulójának zárómérkőzésén nemcsak a presztízs volt a tét, a Komárom és a DAC összecsapása sorsdöntő volt mindkét gárda bajnoki céljai szempontjából. Míg a sárga-kékek az aranycsata kapujában állnak, a lila-fehéreknek égető szüksége volt a pontokra a bennmaradáshoz.
Nem indult jól a tavaszi szezon a két csallóközi alakulat számára, a DAC hazai környezetben maradt alul a címvédő Slovannal szemben, a komáromiak pedig Zsolnáról távoztak pont nélkül. A vasárnapi csallóközi derbi tehát a javítás lehetőségét is hordozta mindkét fél számára. Mindkét gárdának több hiányzója volt a csallóközi rangadón, a DAC-nak és a Komáromnak is nélkülöznie kellett elsőszámú kapusát sérülés miatt. A sárga-kékek kapujában ismételten a német Bartels kapott lehetőséget, mivel Filipe is megsérült a Slovan elleni rangadó előtt.
A rangadó első gólszerzési lehetősége a Komárom előtt adódott, alig telt el két perc, amikor Žák tesztelte a DAC beugró kapusát, ám a német Bartels magabiztosan hárított. A válasz nem késett sokat, az 5. percben a sárga-kékek szír válogatottja, Ramadan villant meg, lövése után azonban a jobb kapufa mentette meg a Komáromot a korai góltól.
A 11. percben aztán Ganbold közeli fejesénél már mindenki gólt kiáltott, de Bartels hihetetlen reflexszel, a gólvonalról tornázta ki a labdát. A mondás, miszerint "a kihagyott helyzet megbosszulja magát", percekkel később beigazolódott. Az ellentámadásból a DAC új igazolása, a szlovén Kukovec került ziccerbe, de ő ekkor még célt tévesztett.
Három perc később a komáromiak már nem úszták meg kapott gól nélkül, Tuboly önzetlenül készített le egy labdát a második hullámban érkező társaknak. A labda a sérüléséből visszatérő Đukanović elé került, akinek az első próbálkozását még blokkolták a komáromi védők, az ismétlésnél azonban már nem hibázott, a hálóba vágta a DAC vezető gólját.
A gól láthatóan megzavarta a lila-fehéreket, a DAC pedig próbálta azonnal dűlőre vinni a dolgot. A 16. percben Ouro eresztett meg egy távoli lövést, amit a komáromi hálóőr, Dlubáč csak bizonytalanul, másodjára tudott megszelídíteni.
A 20. perc után sem vett vissza a tempóból a dunaszerdahelyi gárda. Viktor Đukanović továbbra is tarthatatlan volt a szélen: a 21. percben egy tűpontos passzal hozta helyzetbe Ramadant, akinek lövését Dlubáč bravúrral, ujjheggyel tolta szögletre. A lila-fehérek azonban nem adták fel, és a 26. percben kis híján „megfagyott a levegő” a vendégszektorban. Egy gyors akció végén Žák került óriási ziccerbe, ám alig öt méterről nem találta el a kaput – ez a kihagyott helyzet pedig, ahogy az a futballban lenni szokott, hamar megbosszulta magát.
Fordulást követően mindkét gárda változtatott, a komáromiaknál Szűcs helyére Tamás érkezett, míg a DAC-nál Ouro helyére Udvaros állt be. Az 56. percben a komáromiak szépíteni tudtak, miután Kacharaba szabálytalansága után kedvező helyzetből végezhettek el szabadrúgást a lila-fehérek. A szabadrúgáshoz a komáromiak játékosa, Kiss állt oda, a lövés jól szállt, de a sorsdöntő momentumot az ukrán védő, Kacharaba jelentette, a labda olyan szerencsétlenül pattant meg rajta, hogy a tehetetlen Bartels mellett a kapuba vágódott.
A gól utáni lélektani fölényt azonnal megpróbálta kihasználni a lila-fehér alakulat. A 63. percben már-már gólt ünnepeltek a hazai szurkolók, egy tűpontos beadás után Boďa fejelt kapura, ám a DAC német hálóőre, Bartels ismét bizonyította, miért számíthatnak rá a sárga-kékek – egy hatalmas védéssel szögletre tornázta a labdát. A 66. percben a hazaiak előtt ott volt az egyenlítés lehetősége, Pillár azonban ordító nagy ziccerben a kapu fölé bombázott.
Radványi Miklós nem várt tovább, és azonnal érezte, most kell "vérfrissítés", hogy megmaradjon a nyomás a dunaszerdahelyi védelmen. A 64. percben kettős cserével próbálta meg az utolsó energiákat is mozgósítani az egyenlítés érdekében.
A 68. percben a gólszerző Tuboly Máté – aki addig a vendégek egyik hőse volt – most tragikus figurává vált, miután elkésett egy szerencsétlen belépővel a tizenhatoson belül, ami után a Komárom büntetőt rúghatott. A lélektani csatát Žák nyerte, a kapust becsapva, higgadtan a bal alsó sarokba helyezett, miközben a német hálóőr a másik irányba vetődött, ezzel a komáromiak kétgólos hátrányt dolgoztak le.
"Gólt kéne rúgni, Dé-Á-Cé, gólt kéne rúgni!" - harsant fel a vendégszektorból, ahol 98 dunaszerdahelyi szurkoló buzdította a sárga-kékeket. A mérkőzés hajrájában Gueye lövése szállt a kapu fölé, de az eredmény már nem változott, ez pedig döntetlent jelentett a csallóközi rangadón.
A döntetlennel a DAC nem tudta kihasználni a Slovan botlását, ugyan egy pontot faragtak a hátrányukból, de a pozsonyiak három ponttal vezetik a bajnokságot.
Niké Liga, 20. forduló:
Komáromi FC – DAC 1904 Dunaszerdahely 2-2 (0-2)
ViOn Aréna, Aranyosmarót, v.: Choreň - Hrmo, Kuba
Gólszerzők: 56. Kacharaba (öngól), 69. Žák (büntetőből), ill. 14. Đukanović, 28. Tuboly
Sárga lapok: 29. Ganbold, 93. Jones, ill. 7. Tuboly, 55. Kacharaba, 71. Nemanič, 91. Udvaros
Komárom: Dlubáč - Krčík, Šimko (C), Pillár, Rudzan - Kiss (84. Bayemi), Žák - Ganbold (66. Mashike), Gamboš (81. Pastorek), Szűcs (46. Tamás) - Boďa (66. Jones)
DAC: Bartels - Kapanadze, Kacharaba (C), Nemanič, Modesto - Gruber (73. Gueye), Tuboly, Ouro (46. Udvaros) - Djukanović (90. Corr), Kukovec (73. Sylla), Ramadan