2022. október 23., 11:28

Hét év után győzött a Ferencváros a köbölkúti edző csapatának otthonában

Az OTP Bank Liga 12. fordulójának slágermérkőzését Felcsúton játszották, miután a köbölkúti Hornyák Zsolt vezette Puskás Akadémia a címvédő Ferencvárost látta vendégül.

Fradi
Fotó: fradi.hu

A forduló rangadójára került sor szombat este Felcsúton, miután a hazai pályán még veretlen Puskás Akadémia a nemzetközi porondon remekelő Ferencváros látta vendégül. A zöld-fehérek hétközben a Magyar Kupában óriási meglepetésre kiestek a harmadosztályú Iváncsa otthonában, így búcsúztak a további küzdelmektől.

A felcsúti mérkőzés sem indult jól a Fradi számára, miután már a második percben büntetőhöz jutottak a hazaiak, Samy Mmaee szabálytalankodott Corbuval szemben. A büntetőt pedig Puljic higgadtan értékesítette, Dibusz hiába ért bele, hárítani nem tudta. A zöld-fehérek bő öt perc elteltével Marquinhos parádés jó 22 méteres góljával kiegyenlítettek. Az első félórához közeledve pedig a Fradi a vezetést is megszerezte Ryan Mmaee révén, így fordítottak a zöld-fehérek.

A Hornyák Zsolt edzette felcsútiak azonban nem adták könnyen magukat és a 33. percben az előző bajnokikon kritizált Nagy Zsolt talált a kapuba.

Az első játékrész legvégén a vendégek ismét megszereztek a vezetést, ezúttal Traoré talált be, ami 3-2-es ferencvárosi előnyt jelentett a szünetre.

A szünetben a hazaiak mestere kettőt is változtatott és pályára küldte többek között ipolysági játékosát Urblík Józsefet is. Hiába cserélt kettőt is Hornyák Zsolt a második játékrész elején a Ferencváros újabb gólt szerzett, az 53. percben Ryan Mmaee beadását az üresen álló Traoré pofozta a hálóba, aki második gólját szerezte a találkozón. A Fradi ezzel már két góllal vezetett Felcsúton. A folytatásban is akadtak bőven lehetőségek mindkét kapu előtt. A csereként beálló Gruber Zsombor közel is járt a gólhoz, de a 18 esztendős futballista próbálkozását Dibusz bravúrral védeni tudta. A mérkőzés hajrájában ismét Dibusznak akadt dolga és Baluta lövésénél is nagyot védett. Tíz perccel a vége előtt a Ferencváros tovább növelhette volna előnyét, Marquinhos lövésénél Tóth hatalmasat védett. A véghajrában még Gojak lövését fogta a felcsúti kapus, majd a másik oldalon Nagy Zsolt próbálkozását hatástalanította Dibusz, így újabb gól nem született már a forduló rangadóján.

A Ferencváros ezzel feledtette a hétközi kupakudarcot és visszavette vezető helyét a táblázaton a Kecskemét előtt.

A zöld-fehérek hét év elteltével tudtak nyerni a felcsúti együttes otthonában. Dibuszék legközelebb már az Európa-ligában a Monaco ellen lépnek pályára hazai pályán. A Puskás Akadémia első hazai vereségét könyvelhette el a szezonban.

Én ilyen meccset Magyarországon még nem láttam. A Groupamában is nagyon jó meccseket játszottunk, vagy Rebrov idejében is nyertünk 4-1-re, de le a kalappal ma mindkét csapat előtt. Mi nem szerettünk volna – még 3-1-nél se – visszaállni. Kár, hogy korán kaptuk a negyedik gólt. Azt gondolom, hogy végig játékban voltunk, egy kis szerencsével több gólt is szerezhettünk volna, de még egyszer mondom, ilyen mérkőzést nagyon régen nem láttam magyar szinten.

A csapatom hozzáállásával nagyon meg vagyok elégedve. Persze, a szokásosnál több hibát halmoztunk ma a védelemben, a Ferencváros egyből kihasználta ezeket. Nagyon ritkán dicsérem a csapatomat vesztes meccs után, de ma mindent beletettünk a Fradi ellen, amely valóban jobb volt 1-2 góllal - nyilatkozta a vereséget követően a Puskás Akadémia felvidéki vezetőedzője,  Hornyák Zsolt az M4 Sport kamerái előtt,

OTP Bank Liga, 12. forduló:

Puskás Akadémia - Ferencváros 2-4 (2-3)

Pancho Aréna, Felcsút, 3121 néző, v.: Erdős

Gólszerzők: Puljic (3., büntetőből), Nagy Zs. (33.), illetve Marquinhos (7.), R. Mmaee (29.), Traore (44., 52.)

Sárga lapok: Spandler (9.), Corbu (37.), Baluta (49.), Kiss T. (91.), illetve Laidouni (51.), Besic (75.)

Puskás Akadémia FC: Tóth B. – Batik, Stronati, Spandler - Mezghrani (van Nieff, 14.), Baluta (Zahedi, 87.), Favorov (Urblik, a szünetben), Nagy Zs. – Corbu, Puljic (Colley, 83.), Kiss T.

Ferencvárosi TC: Dibusz – Wingo, S. Mmaee, Knoester, Pászka – Laidouni (Gojak, 61.), Vécsei – Marquinhos (Besic, 69.), Zachariassen, Traore – R. Mmaee (Nguen, 86.)