2023. május 20., 10:27

Hazai közönség előtt búcsúzik a szezontól és Eric Davistől a DAC

Szombaton kerül sor a szlovák labdarúgó-bajnokság (Fortuna Liga) idei szezonjának utolsó fordulójára.

dac
Fotó: Fotó: dac1904.sk

A Fortuna Liga zárófordulójában a dunaszerdahelyi sárga-kékek hazai pályán búcsúznak a harmadik ezüstérmet hozó idénytől. A DAC szombat este a Besztercebányát látja vendégül a MOL Arénában.

Adrian Guľa együttese győzelemmel szeretne búcsúzni az idei szezontól, ráadásul egy győzelem új klubrekordokat is jelente. A sárga-kékek ugyanis a legtöbb győzelmek és pontok tekintetében is új klubrekordot állíthatnak fel, amennyiben legyőzik a Duklát.

„Beszélgetünk erről a srácokkal, tisztában vannak vele, miért kell az edzésfolyamatban a maximumot nyújtaniuk akkor is, amikor lassan befejeződik az idény. Igen, felhasználjuk ezeket a számokat, mert akármilyen ok, külső vagy belső motiváció is hasznos. Természetesen a legfontosabb a győzelem, mert a klub címerével a mellünkön, a játékosok a nevükkel a hátukon lépnek pályára a csodálatos szurkolóink előtt.

Hazai sikerrel akarjuk zárni az évadot. Jó dolog, hogy további klubcsúcsokat állíthatunk fel a győzelmek és a megszerzett pontok számának tekintetében. Mi adhatjuk a gólkirályt is, amire a DAC színeiben eddig csak Pavol Diňa volt képes.

Valamiből a legjobbat birtokolni komoly hajtóerőt jelent. Azt akarjuk, hogy Krstović legyen a bajnokság legjobb góllövője, és ennek érdekében mindent meg is teszünk” - nyilatkozta a DAC vezetőedzője a Besztercebánya elleni szezonzáró előtt.

A sárga-kékek montenegrói támadója, Nikola Krstović 17 góllal vezeti a Fortuna Liga góllövőlistáját, ezzel minden esélye megvan, hogy elhódítsa a gólkirályi címet, ami eddig csak a DAC történelmében Pavol Diňának sikerült még a 1993/94-es idényben, miután 19 góllal lett gólkirály.

„Bízom benne, hogy erősek, produktívak leszünk és ennek köszönhetően sikeresek is. Sokat kell futnunk és területeket nyitnunk. Remélhetőleg gólokat szerzünk, a védekezésben pedig lehúzzuk a rolót, de azon is dolgozni akarunk, hogy Krstović betaláljon. A felkészülés a megszokott menetben zajlott, erőgyakorlatokkal és az ellenfélből való felkészüléssel fűszerezve. A rögzített játékhelyzetekre is figyelmet fordítottunk, továbbá a rendszerszintű dolgokra is készülünk.

Örülök annak, hogy a csapat energikus, sikeréhes, a srácok annak ellenére is jól dolgoznak, hogy itt a bajnokság vége.

Az edzéseken magas iramot láttam, remélhetőleg a gyorsasággal és a könnyedséggel együtt ezt képesek leszünk a mérkőzésbe is átültetni. A könnyedségről beszélek, mert bár a mi helyezésünk már végleges, otthon akarjuk tartani a három pontot. Természetesen felelősségteljesen is kell futballoznunk, hiszen komoly nézőszámot várunk. A szurkolóknak szeretnénk intenzitással, gólokkal, hatékonysággal és győzelemmel megköszönni az egész szezonon át tartó támogatásukat.” - tekintett előre a Besztercebánya elleni mérkőzésre Adrian Guľa.

A sárga-kékek szezonbeli utolsó mérkőzését a Besztercebánya ellen játssza. A dunaszerdahelyi együttes ebben az idényben eddig mindhárom alkalommal legyőzte a Duklát, amit szombaton is folytatnának Kalmárék. A Besztercebánya a tabella ötödik helyéről várhatja a szezon utolsó bajnokiját, azonos pontszámmal, mint a negyedik helyezett Zólyombrézó. A katonák számára azonban nem a szombati lesz a szezon utolsó mérkőzése, mivel a harmadik helyen végző Nagyszombat megnyerte a Szlovák Kupát, így az Európa Konferencia Liga selejtezőiben egy harmadik csapat is indulhat, erről pedig egy rájátszás dönt a tabella 4-7. és 5-6. helyén végző csapatok között. A két párharc győztese a döntőben csap össze, a tabellán magasabb pozícióban végző együttes élvezheti a hazai pálya előnyét.

A DAC jó szezont tudhat maga mögött, hiszen sokáig nagy csatában voltak az aranyéremért a Slovannal, de a körülmények és a szerencse ezúttal is az égszínkékeknek kedveztek.

Ennek ellenére nincs ok a búslakodásra, hiszen történelme során harmadszor végzett a második helyen a DAC. Ez pedig azt is jelenteni, hogy immár sorozatban hatodik alkalommal vívta ki a nemzetközi kupaindulás jogát a csallóközi együttes, Kalmárék ezúttal is az Európa Konferencia Liga selejtezőiben indulhatnak.