2018. augusztus 19., 07:07

Győzelemmel kezdett a címvédő Barcelona

A címvédő FC Barcelona házigazdaként 3-0-ra legyőzte a Deportivo Alavés csapatát a spanyol labdarúgó-bajnokság első fordulójának szombati játéknapján.

A 99 354 fős befogadóképességű Camp Nou stadionban az idénynyitón csupán 52 356 volt a hivatalos nézőszám.

Az első gólt Lionel Messi szerezte szabadrúgásból, ez volt az FC Barcelona hatezredik találata a spanyol élvonalban. A 83. percben Philippe Coutinho volt eredményes, a végeredményt pedig Messi állította be a 92. percben. A hazaiak fölényére jellemző, hogy a kapura lövések száma 25-3, a kaput eltaláló kísérleteké pedig 9-0 volt.

Ez volt Luis Suárez kétszázadik mérkőzése a katalán csapat színeiben. Mérlege 150 győzelem, 26 döntetlen, 24 vereség, 152 gól és 76 gólpassz.