2022. november 7., 13:04

Gömöri régiósfoci: Három hazai mérkőzésen csak egy pont

Utolsó előtti fordulójához érkezett a III. liga őszi idénye, s mindhárom régiós csapatunk most vett búcsút hazai közönségétől, mivel az utolsó, 15. fordulóban idegenben szerepelnek majd. Több elmaradt mérkőzést is pótoltak az V. és a VI. ligában, az V. liga csúcsrangadóján az élen álló fehérkútiak legyőzték a második poltáriakat, így négypontos előnnyel várják a tavaszi folytatást. A VI. ligában az éllovas losonctamásiak mindkét mérkőzésüket simán hozták (3:0), előnyük hét pont az óváriakkal szemben, akik viszont egyedüli csapatként nem szenvedtek vereséget ősszel.

feledi csapat
A feledi csapat.
Fotó: FK Jesenské

Esős őszies időben került sor a III. ligában a 14. forduló mérkőzéseire, s Héthárson (Lipany) el is maradt a kassaiak vendégjátéka. Mindhárom régiós csapatunk utolsó őszi hazai mérkőzését játszotta, de az eredmény több mint siralmas, hisz a három mérkőzésen a lehetséges kilenc pontból mindössze egy maradt otthon.

A losonciak 200 hűséges néző előtt fogadták az utóbbi hetekben gyenge formát mutató bártfaiakat, s egészen a 87. percig a hazaiaknak állt a zászló, hisz Püspöky 19. percben szerzett találatával 1:0 arányban vezettek.

De a hazaiak ezúttal sem tudták győzelemre váltani a helyzeteket, s végül most is csak egy pontra futotta. Látszólag legkönnyebb helyzetben a fülekiek voltak, akik a felsővízközieket (Svidník) látták vendégül,  s egy esetleges győzelem esetén pontszámban be is érhették volna a szerény képességű keleti csapatot. Bár az utóbbi hónapok gyenge játéka miatt a füleki közönség is alaposan megcsappant, még mindig 250 néző bízott a csapat „feltámadásában”. Csalatkozniuk kellett, a vendégek ugyanis az első félidő hajrájában megszerezték a vezetést, s bár az 57. percben Urbancsok Erik még egyenlíteni tudott, kilenc perccel később már újra a vendégek vezettek, sőt a mérkőzés utolsó perceiben kétgólosra növelték az előnyüket (1:3), amit már meg is tartottak a mérkőzés végéig. A fülekiek így nemhogy befogták volna a felsővízközieket, hanem a kálnóiak váratlan poprádi (2:3) győzelmének köszönhetően ismét visszaestek az utolsó helyre. A forduló csúcsrangadóját Rimaszombatban játszották, ahol a harmadik helyen álló hazai csapat fogadta az éllovas iglóiakat. 300 néző volt kíváncsi a rangadóra, s várta a hazaiak újabb győzelmét, hisz  Bari Jenő védencei négy mérkőzést nyertek meg a vasárnapi találkozót megelőzően. De most nem segített az öt rózsahegyi játékos sem, a hazaiak meglehetősen fáradtnak tűntek, pontatlanok voltak, ráadásul a 60. percben az iglói Slobodník megszerezte a vezetést a vendégeknek. A batyiak iparkodtak ugyan, de az eredmény már nem változott, így az iglóiak három ponttal távoztak, s megerősítették vezető helyüket a tabellán. A 33 pontos iglóiakat a 29 pontos, de egy mérkőzéssel kevesebbet játszó héthársiak követik, a harmadik helyre feljöttek a námesztóiakat (Námestovo) 6:1 arányban kiütő varannóiak (Vranov nad Topľou), akik 26 pontot szereztek eddig. Őket a 26-26 pontos rimaszombatiak és bártfaiak követik. A losonciak már hosszú hetek óta tartják nem túl hízelgő 10. helyüket, jelenleg ehhez 156 pont szükségeltetik. A fülekiek pedig továbbra is 7 pontosak, amely most már csak az utolsó helyre elegendő.

A bajnokság őszi idénye a hétvégén zárul, mindhárom csapatunk idegenben lép pályára. A losonciak már szombaton Giráltra (Giraltovce) látogatnak, s a fülekieknek tennének nagy szívességet, ha megakadályoznák a giráltiakat a pontszerzésben. Másnap a rimaszombatiak Kassára utaznak, a Slávia TU otthonába, míg a fülekiek a szomszédos Kálnóra.

Az V. ligában Fehérkúton (Príbelce) pótolták az éllovas hazaiaknak a második helyezett poltáriak elleni mérkőzését, amely arról volt hivatott dönteni, ki telel majd az élen. Nos, a pótolt meccs a hazaiaknak sikerült jobban, mindkét félidőben betaláltak a poltáriak kapujába (2:0), s így 32 pontot szerezve, négypontos előnnyel várhatják a március végi folytatást. A poltáriaknak és a mezőközieknek (Medzibrod) 28-28 pontjuk van, őket a negyedik helyen a tótgyarmatiak követik 22 ponttal. Mindössze három ponttal elmaradva tőlük az újonc ragyolciak a nyolcadik helyen telelnek, a táblázatot két gömöri csapat, a 8 pontos ajnácskőiek és a 7 pontos tornaljaiak zárják.

A VI. ligában több mérkőzést is pótoltak a múlt héten, a listavezető losonctamásiakra két komoly mérkőzés is várt, de mind a nyustyaiakat, mind a csábiakat magabiztosan 3:0 arányban győzték le, így 36 pontot szerezve, 7 pontos előnnyel várják a tavaszi folytatást. A második helyen azok az óváriak telelnek, akik egyedül zárták az őszt veretlenül, míg tőlük két ponttal lemaradva a csábiak végeztek a harmadik helyen. Remek formába lendült az idény végére az őszt nagyon rosszul indító feledi csapat, amely utoljára szeptember tizedikén kapott ki Nyustyán, azóta négy győzelem mellett két döntetlen volt a mérlegük. Nem úgy, mint a vasárnapi vendégüknek, a tiszolci együttesnek, amely viszont a másik észak-gömöri alakulathoz, a nagyrőceiekhez képest legalább még ki tudott állni a felediek ellen. Utóbbiak több meccse is a zöldasztalnál dőlt el, mivel nem voltak képesek ütőképes csapatot kiállítani több idegenbeli mérkőzésen sem. Nos, a tiszolciak legalább eljöttek Feledre, sőt egészen a 31. percig állták a sarat, ekkor Szabó Tamás szerzett vezetést a hazaiaknak. A félidő hajrájában még Kókai Krisztián és Andrási is betalált, így a második félidő már csak formalitásnak ígérkezett, s az is lett. Zibrín 10 perc alatt újabb két gólt szerzett a feledieknek, így a tiszolciak ötgólos vereséggel köszöntek el az őszi idénytől. Kérdés, milyen lesz számukra a folytatás ilyen katasztrofális ősz után.

A felediek remeki hajrájuknak köszönhetően feljöttek a hatodik helyre, s ugyanúgy 24 pontjuk van, mint az előttük álló nyustyaiaknak. Őket a 21 pontos ipolynyékiek követik, a táblázatot a 7 pontos lukanényeiek, s a győzelem nélkül álló bussaiak zárják, akik 13 forduló alatt mindössze két pontra voltak képesek.

Érdekes rangadóra került sor a mindössze ötcsapatos gömöri VII. ligában, ahol két  sokkal jobb napokat látott csapat, a nagybalogiak és a sajószentkirályiak találkoztak. A vendégek az első félidőben Sípos Jenő két góljával szereztek megnyugtató látszó előnyt, de a második félidő hajrájában a hazai Seres Alex percei következtek, s utolsó percben lőtt második góljának köszönhetően legalább az egyik pontot otthon tudták tartani a nagybalogiak.