2022. október 9., 19:38

Gólzápor a MOL Arénában: Hazai pályán focizta le a Zsolnát a DAC

A szlovák labdarúgó-bajnokság (Fortuna Liga) 13. fordulójában hosszú idő után hazai közönség előtt léphetett pályára a dunaszerdahelyi DAC. A csallóközi együttes a MOL Aréna új gyepszőnyegén első alkalommal futballozhatott, méghozzá a Zsolna elleni rangadón.

dac
Fotó: fcdac.sk

A találkozó azért is volt érdekes, mivel a csallóköziek edzője, Adrian Guľa éveket töltött el a zsolnai együttesnél, valamint több, jelenleg a sárga-kékeket erősítő futballista is futballozott a riválisnál (Káčer, Fazlagić és Petráš). Guľa kezdőjéből ezúttal kimaradt a csapatkapitány, Kalmár Zsolt, a magyarok közül csupán Szánthó Regő volt a kezdőcsapat tagja.

A vendégeknél a DAC akadémiáján pallérozódó Bari Krisztián viszont ott volt a kezdőben.

A sárga-kékek nagy elánnal kezdték a találkozót, az első tíz percben több veszélyes szituáció is adódott a Zsolna kapuja előtt, de ezekből nem sikerült ziccert kialakítani. A hazai szurkolók ezúttal is remek hangulatot teremtettek, a B-középből a "Győzni kell ma!" rigmus gyakran felharsant, valamint egy kifeszített drapéria hirdette, a "A legendák a pályán születnek."

Az első igazán veszélyes zsolnai lehetőségre hat percet kellet várni, Rusnák próbálkozását az egykori zsolnai kapus, Petráš bravúrral hárította. Az első negyedórában kiegyenlített játék folyt a pályán. A mérkőzés 17. percében ígéretes helyről végezhetett el szabadrúgást a vendégegyüttes. A szabadrúgást Myslovič próbálta gólra váltani, Petráš még bravúrral hárította a lövést, viszont a kipattanót az érkező Kaprálik az üresen tátongó kapu lőtte.

A hazaiak négy perccel később óriási lehetőséget szalasztottak el, Andzouana beadása után Szánthó tüzelhetett kapura, de Teplan kapus hárított. Az első félóra végén azonban egy érzékeny veszteség érte a sárga-kékeket, miután Miroslav Káčer súlyosnak tűnő sérülést szenvedett. Hordágyon vitték le a pályáról.

A cserét követően erősödött a hazaiak nyomása: előbb Veselovský tüzelt kapura, majd nem sokkal később, Krstović lövése után végezhettek el szögletet a házigazdák.

A csereként pályára lépő Nebyla rögtön felvette a játék ritmusát, Teplan kapus éppen elé bokszolt egy lövést, ő pedig nem hibázott. 1:1

Három perccel később már a sárga-kékek voltak előnyben.

Krstović remek passza után Veselovský bombázott a kapuba.

Vezetésük tudatában sem vettek vissza a sárga-kékek, az első félidő hajrájában Veselovský növelhette volna kettőre a hazaiak előnyét, a zsolnai kapus azonban nagyot mentett.

Fordulást követően a Zsolna próbált aktívan belépni a második félidőbe, de a hazaiak egy gyors góllal nyitották a második félidőt.

Gavrić gólját a videóbíró les miatt érvénytelenítette, majd nem sokkal később a másik oldalon is dolga akadt a videóbírónak. Zsolna is betalált, ezt viszont a VAR érvényes gólnak találta.

A zsolnai egyenlítés után szerencsére volt válasza a dunaszerdahelyieknek, igaz ehhez jócskán hozzájárult a zsolnai védelem, miután Leitner hazafejelt labdáját nem érte el a kapus. Krstović köszönte szépen és ismét előnyhöz jutatta a sárga-kékeket.

Ezzel korántsem volt vége a hazai gólzápornak, egy formás támadás után Szánthó talált a kapuba, de elsőre a játékvezető érvénytelenítette a gólt les miatt, végül azonban a VAR megadta a magyar futballista találatát.

Negyedórával a vége előtt a Fradi két kölcsönjátékosa hozta össze az ötödik DAC-gólt, Gavrić passza után Szánthó bal lába sült el. Szánthó könnyedén mesterhármast is szerezhetett volna pár perccel később, de a zsolnai kapus ezúttal is nagyot védett.

A hajrában a DAC előtt akadtak még gólszerzési lehetőségek, de újabb gól már nem született a hét gólt hozó rangadón. A DAC ezzel a MOL Arénában továbbra is veretlen a Zsolna ellen, immáron 12 mérkőzése nem kaptak ki a riválistól.

Magabiztos győzelmének köszönhetően a sárga-kékek a tabella harmadik helyére zárkóztak fel, öt mérkőzése veretlenek a bajnokságban, hátrányuk négy pont a listavezető pozsonyi Slovannal szemben.

Szlovák labdarúgó-bajnokság (Fortuna Liga), alapszakasz, 13. forduló:

FC DAC 1904 Dunaszerdahely - MŠK Zsolna 5-2 (2-1)

MOL Aréna, Dunaszerdahely, 5032 néző, v.: Kráľovič - Jekkel, Vitkor

Gólszerzők: 35. Nebyla, 38. Veselovský, 59. Krstović, 63., 75. Szánthó, ill. 17. Kaprálik, 51. Jambor

Sárga lapok: 62. Leitner

DAC: Petráš - Pinto, Risvanis (74. Kružliak), Muhamedbegovic, Andzouana - Káčer (32. Nebyla), Dimun, Veselovský (82. Balogh) - Szánthó (82. Blackman), Krstović (82. Kalmár), Gavrić

Zsolna: Teplan - Rusnák (82. Jibril), Leitner, Nemčík  Bari (73. Galkčík) - Kopas - Myslovič, Gidi (46. Iľko) - Kaprálik, Jambor (94. Trabalík), Ďuriš