2020. május 23., 20:05

Fradi-győzelemmel indult újra a magyar futballidény

A koronavírus-járvány miatti kényszerszünet után ismét útjára indult a labda a magyar élvonalban. A OTP Bank Liga első fordulójából elhalasztott Ferencváros-Debrecen mérkőzéssel rajtolt újra a magyar bajnokság.

Fotó: fradi.hu

Közel két hónapnyi kényszerszünet után ismét bajnoki mérkőzést rendeztek a magyar bajnokságban, ezúttal nézők nélkül.

A listavezető Ferencváros hazai pályán, a Groupama Arénában fogadta a Debrecen együttesét. A zöld-fehérek hazai pályán több mint három éve nem kaptak ki az NB I-ben.

Az éllovas legutóbb 2017. április 15-én, a Vasassal szemben maradt alul a Groupama Arénában, az azóta lejátszott 49 bajnokiból 38-at megnyert, 11-szer pedig döntetlent játszott.

A vendégek azonban nem védekezésre rendezkedtek be, ami már a felállásukból is sejthető volt. A Debrecen jól is kezdte mérkőzést és a 9. percben komoly ziccerbe került Varga Kevin, Tőzsér remek passza után. Varga azonban közel öt méterről nem tudta a hálóba juttatni a játékszert, miután Dibusz védett lábbal.

Nem sokkal később ismét villant a DVSC, ezúttal Bódi jó 22 méterről gondolt egyet és a jobb sarokba küldte a játékszert, ezúttal Dibusz is tehetetlen volt. 0-1!

A bekapott gól után a Ferencváros ritmust váltott és próbáltak mihamarabb egyenlíteni. A 22. percben Civic beadását Boli a lécre fejelte, majd a kipattanó után Sigér Dávid bombázott a kapuba, hiába álltak többen is gólvonalon, menteni nem tudtak. 1-1! A folytatásban a hazaiak domináltak és irányították a mérkőzést, míg a Debrecen okosan tördelte a játékot.

Az első játékrész hajrájában ismét zörrent a Loki hálója, a 42. percben Nguen passzolt Sigér Dávid elé, aki Bódihoz hasonlóan jó 22 méterről bombázott a léc alá. 2-1!

Szünetről visszatérve a debreceniek próbáltak támadásokat vezetni, de igazán komoly gólszerzési lehetőséget nem sikerült kialakítani Vitelki Zoltán csapatának. A folytatásban sem változott a játék képe, a Fradi magabiztosan őrizte előnyét, amit a mérkőzés végéig meg is tartottak. Ezzel a győzelemmel a Ferencváros a nagy rivális MOL Fehérvár előtt hat ponttal meglépett.

A mérkőzésen látszott a sokhetes kihagyás a csapatok játékán. A bajnokság további programja szerdán igazi csúcsrangadóval folytatódik ugyanis a Ferencváros az Újpest otthonában játszik rangadót.