2022. szeptember 26., 20:10

Az olaszok ellen nem sikerült, de szép volt fiúk! Köszönjük!

A magyar labdarúgó-válogatott a Puskás Arénában 2-0-s vereséget szenvedett az Európa-bajnok olasz csapattól a Nemzetek Ligája 6., zárófordulójában, így az A divízió 3. csoportjának második helyén zárta a sorozatot.

Szalai Ádám
Fotó: MTI/Kovács Tamás
Vége

Sajnos ez most nem jött össze, kár a kimaradt helyzetekért, de ez az olasz csapat hatékonyabb volt a kapunál. A másodikak lettünk a csoportban a remek eredmények után. A mai eredmény 0-2.

90.perc

Négy perc lesz a ráadás.

89.perc

A védelem majdnem összehozott egy gólt a végén, de Gulácsi védett, így marad a kétgólos olasz előny.

86.perc

Fiola kap egy sárgát, miután Di Lorenzo ellen szabálytalankodott.

85.perc

Egyre kevesebb az erő, de egy szépítő gólt azért össze lehetne hozni.

84.perc

Kleinhesler érkezik Szoboszlai helyére.

79.perc

A VAR szerint sem lesz tizenegyes.

78.perc

Ádámot finoman meglökték a tizenhatoson belül, de a játékvezető szerint nem volt tizenegyes.

75.perc

Nego helyett Bolla, Szalai Ádám helyett pedig Ádám Martin a magyar csapatban. Lejött a magyar csapatkapitány utolsó válogatott mérkőzésén.

73.perc

Pobega jött Jorginho, Scamacca Raspadori helyett.

72.perc

Egyre jobban megy a letámadás a magyar csapatnak, de az utóbbi percekben a helyzetek hiányoznak.

68.perc

Orbán előtt termett lehetőség, de tizenhat méterről pontatlanul célzott.

66.perc

Az olaszok átadták az irányítást a kétgólos előny birtokában, de egyelőre az olasz kapus miatt nem tudtunk szépíteni.

65.perc

Gabbiadini jött Gnonto helyett.

65.perc

Stylesot hagyták szabadon az olaszok, aki távolról ismét próbálkozott, de lövése után szöglet következik.

64.perc

A következő pillanatokban viszont kiejtette a labdát a vendég kapus, ami Orbánról pattant a kapu mellé.

63.perc

Styles remekül játszik. Az olaszok ismét elvesztették a labdát, Styles lövése megpattant az egyik olasz védőn, s Donnarumma ismét bravúrral védett.

62.perc

Az olaszok hibájából adódott egy magyar helyzet, de nem volt veszélyes a vendég kapura.

58.perc

Dimarco lőhetett a tizenhatoson belülről, de fölévágta.

57.perc

Kerkez helyett Gazdag érkezik a pályára.

55.perc

Szoboszlai lódult meg, kiválóan tette át Negonak, aki remekül adta be, Styles is jól fejelt, de Donnarumma ezt is kivédte.

53.perc

Szalai Attila kőkeményen állítja meg az olasz támadást.

52.perc

Nem lőttük be a helyzeteket és jött a büntetés. Egy gyönyőrű átadás a magyar védelem mögé, Dimarconak pedig az üres kapu kellett belőnie a labdát. 0-2

50.perc

Négyszer is óriási helyzetünk volt, Styles lövése volt a legveszélyesebb, Szalai Ádám közelről találhatott volna be, de Donnarumma mindent védett.

48,perc

Bastoni kezezett a középpályán, jöhetünk végre egy támadással.

46.perc

Rögtön egy veszélyes fejessel kezdenek az olaszok, de Gulácsinak nem kellett védenie.

46.perc

Indul a második félidő, Acerbi helyett Bastoni az olaszoknál, Nagy Ádám helyett pedig nálunk Styles jött.

Félidő

Az olaszok vezetnek a magyar csapat nagy hibája után, de az utolsó pár perc esélyt ad arra, hogy van ebben a magyar válogatottban ma is egy gól.

45+1 perc

Szalai Ádám kapott egy sárgát utolsó válogatott meccsén, miután túl erőteljesen húzta fel olasz ellenfelét a földről.

45.perc

Remek labdaszerzés az olasz térfélen, majd Szoboszlai lőhetett, de nem volt túl acélos. Végre jól játszunk!

43.perc

Lang beadása lecsúszik a lábáról, pedig ismét veszélyes indult meg a csapat.

41.perc

A legnagyobb magyar helyzet a szabadrúgás után, Orbán tette vissza a tizenhatosban, de Szalai Attila nem tudta belőni a labdát közelről az olaszok hálójába.

40.perc

Nego ellen ismét szabálytalankodtak, újabb szabadrúgás jöhet.

39.perc

Szalai tört be az olasz tizenhatosba, de nem lett belőle helyzet.

38.perc

Ismét a bal oldalon alakítottak ki helyzetet a vendégek, de lövés nem lett belőle.

36.perc

Dimarco ment el a baloldalon, majd beadásából ismét komoly helyzetet alakítottak ki az olaszok, de sikerült a védőinknek blokkolni Raspadori lövését.

35.perc

Szoboszlai veszélyes szabadrúgása után Kerkez adhatott be egy labdát, de senki nem tudott belőle helyzetet kialakítani.

34.perc

Nego ellen szabálytalankodik Acerbi, akit sárgával jutalmaznak.

32.perc

Próbálunk támadni, az olasz kapunak kell kimozdulni a kapuból.

27.perc

Nagy Ádám rossz átadása után az olaszok kegyetlenül büntettek, ebből kell most felállni.

27.perc

Sajnos az olasz esélyek góllá érettek. Raspadori találata után 0-1.

26.perc

Dimarco próbálkozik egy akcióval, de csapattársát lesen találja.

24.perc

Újabb magyar támadást állítanak meg az olasz védők, de Cristante sem jut sokáig.

22.perc

Egyelőre jól állítják meg a támadásainkat az olaszok.

21.perc

Miután a magyar csapat is kiegészült, egy kontratámadást is vezettünk, de az olaszok jól léptek közbe.

19.perc

Az olasz ápolása fejeződött be gyorsabban.

16.perc

Fiolát és Jorginhot kell ápolni egy ütközés után.

9.perc

Eddig az olaszoknak volt a legnagyobb helyzete, jó volna kissé erősíteni, de most szerencsére lesre futnak a vendégek.

8.perc

Kerkez próbálkozik a bal oldalon, de nem sikerül neki a beadás.

5.perc

Az olaszok is megmutatják, hogy nem csak védekezni jöttek, de marad a gól nélküli eredmény. Gulácsi bizonytalan megmozdulása után mentettek a védők.

3.perc

Szoboszlai ismét aktívan kezdi a mérkőzést, de ebből egyelőre nem lesz nagyobb helyzet.

1.perc

Elkezdődött a mérkőzés. Az olaszok indították útjára a labdát.

A mérkőzés előtt írtuk

A két szövetségi kapitány, Marco Rossi és Roberto Mancini közel harminc éve egy csapatban nyertek olasz kupát, tehát jól ismerik egymást, és nem kétséges, Rossi számára külön pikantériája is van a találkozónak, hiszen saját honfitársai ellen vezeti második hazáját.

A magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya egy helyen változtatott az olaszok elleni Nemzetek Ligája-mérkőzésre összeállított kezdőcsapatán a pénteken Németországban pályára küldött tizenegyhez képest. A lipcsei összecsapáson kezdőként pályára lépő Gazdag Dániel helyére Nego Loic, a MOL Fehérvár FC futballistája került be.

Ott van a kezdőben a csapatkapitány, a Lipcsében fantasztikus győztes gólt szerző Szalai Ádám, aki utolsó válogatottbeli fellépésére, összességében pedig a 86.-ra készül, amivel Puskás Ferencet megelőzve, Grosics Gyulát utolérve a hetedik lesz az örökrangsorban.

magyar-olasz
Fotó:  MTI/Szigetváry Zsolt

Az olaszok mestere a tegnapi sajtótájékoztatón így értékelte a csapata lehetőségeit. "Ötven-ötven százalék az esély. Az erőviszonyok alapján ez egy kiegyenlített meccs lesz, amiben simán benne van a döntetlen is. Sose egyszerű Magyarországon játszani" - mondta Roberto Mancini, aki jó barátja, Marco Rossi miatt kifejezetten örül annak, hogy a tavalyi Európa-bajnokság után a Nemzetek Ligájában is remekel a magyar csapat. A két szakember 1993 és 1995 között együtt játszott a Sampdoria színeiben.