2018. október 23., 09:33

Erdőháton harcolhatja ki a negyeddöntőt a DAC

Újabb nehéz hét vár a dunaszerdahelyi futballklubra. A sárga-kékek a szombati siker után, kedden ismét pályára lépnek majd hétvégén Nagymihályban folytatják. A szezon leghosszabb utazása vár Peter Hyballa csapatára, ugyanis szombat este Zemplénben lépnek pályára.

Fotó: fcdac.sk

Peter Hyballa együttese a Slovan elleni vereség óta megállíthatatlan, a csallóköziek szombaton zsinórban Kalmár Zsolt bombájával hatodik tétmérkőzésüket is megnyerték. Kedden ezúttal a kupában lesz jelenése Hyballa tanítványainak, a Szenice otthonában. A DAC nem egész egy hónap után látogat ismét Erdőhátra, ezúttal azonban nem a bajnokságban, hanem a Slovnaft Cup-ban, a tét a negyeddöntőbe jutás.

A DAC 2014 ősze óta már 25 párharcot megvívott a Szlovák Kupában, és mindössze négyszer futballozhatott hazai pályán. Az idei kiírást a sárga-kékek a 2. fordulóban Puhó otthonában kezdték, és egy könnyed 5-2-es győzelemmel kezdtek,  majd következett a harmadik fordulóban a Bellus, akiket szintén háromgólos különbséggel 4-1-el ütöttek el a továbbjutástól a sárga-kékek. Az előző fordulóban a keleti régióban található Varannó otthonában aratott magabiztos sikert Peter Hyballa legénysége, miután 5-2-re nyertek.

Az erdőhátiak is a 2. fordulóban csatlakoztak a Slovnaft Cup küzdelmeihez. Az ötödik vonalban szereplő Alsóvesztény 5-0-s legyőzése, és a IV. ligás Galgóc kiejtése után, legutóbb ismét egy V. ligás gárdát, a Felsődióst búcsúztatták egy kiütéses, 11:0-s győzelemmel.

A német mester minden bizonnyal több játékosának is lehetőséget adhat a keddi kupamérkőzésen, akik eddig kevesebbet játszottak, gondolunk itt Záhumenský, Bednár vagy akár Almási játékára. Legutóbb nem egész egy hónapja szeptember 29-én egy drámai küzdelemben Vida Kristopher az utolsó pillanatokban szerzett góljával győzött Szenicén a DAC.

Ami a Szlovák Kupát illeti legutóbb a két csapat a 2014/15-ös kiírásban randevúzott az elődöntőben, az akkor kétmeccses párharc során nem született döntés a rendes játékidőben.  A büntetőpárbaj során az idegek harcát a Szenice bírta jobban, és bekerült a fináléba. Ezen kívül még háromszor találkozott a kupában a két együttes, 2012-ben a sárga-kéke egy csúfos 7-1-es vereséget szenvedtek, míg az 1991/92-es kiírásban szintén büntetők után dőlt el a továbbjutás akkor a DAC örülhetett.

A Slovnaft Cup versenykiírása alapján a negyeddöntőig egy mérkőzésen dől el a továbbjutó kiléte. Döntetlen esetén nincs hosszabbítás, egyből a tizenegyespárbaj következik. A negyeddöntő mérkőzéseire 2019 márciusában került sor.

A találkozót a Szlovák Labdarúgó-szövetség közvetítésével 19:00 órakor, élőben is figyelemmel követheti a Futbalnet.sk honlapon.