Elsőként az Internazionale, hosszabbítás után négy között a Manchester United

Elsőként a Bayer Leverkusent legyőző Internazionale jutott a labdarúgó Európa-liga elődöntőjébe.

Európa-liga Inter-Leverkusen
Fotó: TASR / AP

Az olasz ezüstérmes milánóiak Düsseldorfban a Leverkusen ellen léptek pályára a hétfői negyeddöntőben, és 2-1-re diadalmaskodtak.

A győztes találatot jegyző Romelu Lukaku sorozatban kilencedik mérkőzésén szerzett gólt az Európa-ligában,

ez a második számú európai kupasorozatban (elődjét, az UEFA Kupát is figyelembe véve) rekordot jelent.

Az olaszok javára előbb az első játékrész derekán, majd a rendes játékidő hajrájában is megítéltek büntetőt, ám a videóbíró (VAR) mindkét esetben visszavonta az ítéletet.

A Manchester csak hosszabbítás után jutott tovább

A Manchester United hosszabbítás után 1-0-ra legyőzte a Köbenhavn együttesét Kölnben, ezzel bejutott a labdarúgó Európa-liga elődöntőjébe.

A Premier League bronzérmese az első félidő hajrájában vezetést szerzett, ám a videobíró (VAR) les miatt érvénytelenítette Mason Greenwood találatát.

A rendes játékidőben nem született döntés,

de a hosszabbításban a Vörös Ördögök Bruno Fernandes tizenegyesével immár valóban előnybe kerültek, és biztosították helyüket a legjobb négy között.

A két norvég szakvezető, Ole Gunnar Solskjaer és Staale Solbakken csatájából így előbbi került ki győztesen.

A legjobb nyolc közé jutott csapatok Németországban fejezik be az Európa-ligát,

a negyeddöntőktől minden párharc egymérkőzéses és zárt kapus.

A hétfői és keddi negyeddöntők után az elődöntőkre vasárnap és hétfőn kerül sor, a finálé pedig jövő pénteken lesz Kölnben.

Eredmények:
Európa-liga, negyeddöntő:

Manchester United (angol)-FC Köbenhavn (dán) 1-0 (0-0, 0-0, 1-0) - hosszabbítás után
gól: Bruno Fernandes (95. - 11-esből)
Internazionale (olasz)-Bayer Leverkusen (német) 2-1 (2-1)
gól: Barella (15.), R. Lukaku (21.), illetve Havertz (25.)