2024. május 20., 18:31

Elillant a fülekiek bajnoki reménye is

Alaposan leszerepeltek a régió csapatai a hétvégi fordulóban a III. és az V. ligában, egyedül a losonctamásiak tudtak győzni, a többiek sorra kikaptak, holott mindannyian odahaza játszottak. Elszenvedte első tavaszi vereségét a füleki FTC is, így elszálltak a feljutási reményei. A motiválatlanul játszó rimaszombatiak immár újfent Bari Jenővel az edzői poszton megalázó vereséget szenvedtek a kiesőjelölt bártfaiak otthonában, s immár kilenc mérkőzés óta nyeretlenek. Az V. ligában tovább tart a cserpatakiak és a losonctamásiak, míg a VI. ligában a felediek és az ipolynyékiek versenyfutása a bajnoki címért.

Labdarúgás
Illusztrációs felvétel

A III. ligában a 27. forduló mérkőzéseit rendezték, de mivel a II. ligában a homonnaiak legyőzték az eperjesieket, eldőlt, hogy utóbbiak az utolsó esélyüket is elveszítették a feljutásra, hisz a II. liga osztályozót érő II. helyén a ligetfalusiak végeztek, így ők találkoznak oda-vissza alapon a nagymihályiakkal, akiket a Niké-ligában a Geri Gergely vezette kassaik szorítottak le az osztályozós helyre.

Ez azért érdekes számunkra, mert a listavezető sztropkóiak az eperjesiek fiókcsapata, s mivel a két csapat nem szerepelhet ugyanabban a ligában, eldőlt, hogy a Sztropkó megnyerheti ugyan az idei bajnokságot, de nem juthat fel. A régió négy csapata nagyon rossz napot fogott ki, ugyanis mindegyikük kikapott, sőt a rimaszombatiak egészen gyalázatos teljesítménnyel a kiesés ellen küzdő bártfaiak otthonában, amely csapat tavaly október óta nem tudott odahaza győzni, s tavasszal eddig a 15 csapat közül a leggyengébb te4ljesítményt nyújtotta.

Két hete edzőváltásra került sor, ami jó hatással volt a csapatra, egy hete Szinnán szereztek értékes pontot, most pedig kiütöttlk a tavasszal gyalázatos teljesítményt nyújtó batyiakat, akik tavasszal eddig csak öt pontot szereztek, s ha nincs az őszi remek teljesítményük, amikor még a feljutásról álmodtak, akkor most valahol nagyon hátul állnának a táblázaton.

Bártfára már ismét Bari Jenővel utazott a csapat (Sokol – Úradník, Ciprus, Rakyta, Oluwaseun Japhet – Juhász (74. Abiodun Agboola), Krištof, Vargic, Gembický (57. Lupták), Emeka Okonji (57. Matej) – Aremu (69. Kurek)), a két hétig a társaságot ideiglenesen felkészítő Peter Petrán eltiltás miatt nem is játszhatott, sőt ezúttal a rózsahegyieket is csak két játékos képviselte. A két csapat őszi mérkőzését a rimaszombatiak nyerték 3:0 arányban. Amíg az előző mérkőzéseken a batyiak legalább a vezetést megszerezték, s egy ideig egyenrangú ellenfelei voltak a vetélytársaiknak, most erről szó sem volt. 2:0-ás első félidő után a hazaiak már 5:0 arányban vezettek, s még egy kiállítás is simán belefért, a vendégeknek Matej révén legalább a becsületgól belefért.

A rimaszombatiak így sorozatban immár kilenc mérkőzésen nem tudtak győzni, s mindössze egy pontot szereztek a szinnaiak ellen odahaza.

Mint említettem, Bari Jenő két htes kényszerpihenő után tért vissza az edzői kispadra, de sok öröme nem lehetett a látottakban, amit nem is rejtett véka alá. A mérkőzés után elmondta, hogy szégyenteljes vereséget szenvedett a csapata, amelynek a többsége motiváció nélkül játszott, mintha már a zárósípszót várnák. Ha a csapat jövőre is versenyképes akar maradni, akkor alaposan át kell alakítani a keretet – mondta Bari. Más kérdés, hogy ezt a klub vezetői vele vagy nélküle képzelik el. Valószínűleg mielőbb váltani szeretnének az edzői poszton is.

Alaposan leszerepelt a három nógrádi csapat is, akik közül a bajnoki cím és a feljutás szempontjából ketten is fontos mérkőzést játszottak. A losonciak (T. Jenčo - J. Šulek (79. J. Budáč), M. Fabian, A. Pipíška, P. Suja (84. P. Hulec), M. Daško, I. Kotora, J. Jashari (58. S. Kovalčin), M. Tannhauser, R. Berky, M. Dedok) ugyanis 250 néző előtt a bajnoki címre ácsingózó ólublóiakat fogadták.

A vendégek semmi extrát nem mutattak, a hazaiak hibára vártak, ami a második félidőben be is következett, így az ólublóiak könnyedén begyűjtötték a három pontot a kapura egyáltalán nem veszélyes hazaiak ellen (0:2), s jelenleg ők állnak feljutó helyen a sztropkóiak (Stropkov) mögött, akik odahaza sima 4:1 arányú győzelmet arattak a námesztóiak (Námestovo) ellen.

A fülekiek (Páris-Hroncek (85. Fajd), Telek (46. Ibos), Illés, Köböl, Kojnok (85. Ádám), Rubint, Ciceu, Püspöky (90. Kosík), Kvernadze, Metuk (82. Urbancsok) hatpontos mérkőzésen fogadták a héthársiakat (Lipany), de mintha a bajnoki cím reményének a súlya ismét agyonnyomta volna őket, s immár ötödik mérkőzésükön nem tudtak győzni, sőt gólt is csak kettőt lőttek. Vjzteleki János védencei ezúttal sem találtak a kapuba, az ellenfél viszont igen (0:1), s ezzel a vereséggel vallószjnűleg a fülekiek álmai is elúsztak, megkímélvén a város vezetését egy újabb gondtól.

Közönség
Illusztációs felvétel

Nem remekeltek a kálnóiak sem, akik a veszeleieket (Oravské Veselé) fogadták, s bár a vendégek vezető góljára még válaszoltak, azok az első félidő hajrájában újra vezetéshez jutottak, s a második félidőben be is biztosították a győzelmüket (1:3).

Mivel a szinnaiak (Snina) is kikaptak Kassán, így az 50 pontos sztropkóiak megerősítették a vezető helyüket a 47 pontos ólublóiak és a 45 pontos héthársiak előtt. A szinnaiak és a kassaiak 41-41 ponttal rendelkeznek, a 40 pontos fülekiek visszaestek a hatodik helyre, a továbbra is 35 pontos rimaszombatiak a nyolcadik helyen tanyáznak, egy hellyel megelőzve a 33 pontos losonciakat, míg a kálnóiak 30 ponttal  tizenegyedik helyről várják a véghajrát.

A 28. fordulóra május 25-én és 26-án kerül sor, a forduló eleve vesztese az ólublói csapat lesz, amely szabadnapos. A fülekiek és a kálnóiak már szombaton pályára lépnek, előbbiek Varannón (Vranov nad Toplou), utóbbiak pedig Héthárson próbálnak szerencsét. Másnap a losonciak Veszelére utaznak, míg egyedüli csapatként a rimaszombatiak azokat a kassai egyetemistákat fogadják 17.00 órai kezdettel, akik épp most előzték meg őket a táblázaton.

Fekete napja volt csapatainknak az V. ligában, holott mindegyikük odahaza játszott, de közülük csak a bajnoki címért harcoló losonctamásiak tudtak nyerni, a többiek váratlan vereséget szenvedtek. A losonctamásiak a kiesőzónában található feketebalogiakat fogadták, s bár Dobrocka gyorsan, már a 7. percben megsuerezte a vezetést a hazaiaknak, a vendégek nem adták fel egykönnyen, sőt a félidő végén tizenegyesből egyenlítettek. A második félidőben aztán érvényesült a hazaiak ngyobb tudása, Weisenpacher megszerezte számukra a vezetést, majd a 90. percben Kulich be is biztosította a győzelmüket. Mivel az éllovas cserpatakiak (Osrblie) is 3:1 arányban győztek odahaza a zólyomlipcseiek (Slovenská Lupca) ellen, az élen maradt a kétpontos különbség a két csapat között.

A régió többi csapata közül a legveszélyesebb ellenfelet, a poltáriakat a tótgyarmatiak fogadták, de arra legrosszabb álmaikban sem gondoltak, hogy a poltáriak a 32. percben már 3:0 arányban vezetnek majd. Borkó ugyan három perccel később szépített, de Vlkolinsky 82. percben lőtt gólja már mgkésve érkezett, így a vendégk elvitték a három pontot (2:3).

Ugyanez a végeredmény született Tornalján is, de némiképp más forgatókönyv szerint. Krstich a 18. percben tizenegyesből szerzett vezetést a hazaiaknak a 350 néző legnagyobb örömére. De jött a második félidei rövidzárlat, s a 75. percben a gyetvaiak már 3:1 arányban vezettek. Tseitlin 81. percben lőtt gólja már csak a szépségtapaszt jelentette a hazaiak számára, a vendégek elvitték a három pontott a tornaljaiak otthonából.

A leggyalázatosabb eredményt a ragyolciak produkálták, akik kiütéses 0:4 arányú vereséget szenvedtek a málnapatakiaktól (Málinec). A cserpatakiak 54 ponttal vezetik a bajnokságot az 52 pontos losonctamásiak és a 41 pontos nagykürtösiek előtt. A tótgyarmatiak 29 ponttal a nyolcadik helyen állnak, a 20 pontos ragyolciak lecsúsztak a 12. helyre, míg  sort a már kiesett tornaljaiak zárják 10 ponttal.

A 23. fordulóban a tornaljaiak 17.30 órai kezdettel a tótgyarmatiakat fogadják, a ragyolciak a velük azonos pontszámmal álló gyetvaiakhoz utaunak, míg a losonctamásiak a málnapatakiakhoz. A másik bajnokaspiráns, a cserpatakiak a harmadik helyen álló Nagykürtösre látogatnak.

A VI. ligában is a 22. forduló mérkőzéseit rendezték, s mind a felediek, mind az ipolynyékiek idegenben játszottak, s mindkét csapat 2:1 arányban győzött. A csábiak viszont sima 4:1 arányő vereséget szenvedtek odahaza az óváriaktól, így végleg elszálltak feljutási álmaik. A felediek gyorsan, már a 8. percbn megszerezték a vezetést Tiszolcon Andrási góljával, de az örömük nem tartott sokáig, a hazaiak ugyanis két perccel később egyenlítettek. A meccs végül az 58. percben dőlt el, amikor Trizna is bevette a hazaiak kapuját. Az ipolnyékiek az utóbbi időben kiszámíthatatlanul játszó ipolybalogiak otthonába látogattak, a rangadóra 200 néző volt kíváncsi. A gól nélküli első félidő után Jenei szabadrúgásból szerezte meg a vezetést a vendégeknek az 54. prcben, majd két perccel később Antal kétgólosra növelte az ipolynyékiek előnyét. A hazaiak Gyurász révén tjz perc múlva szépítettek, de ezzel el is lőtték a puskaporukat, így az ipolynyékiek nagyon fontos három pontot szereztek. Csábon 250 néző várta az óváriakat, de a hazai szurkolóknak nem sok örömük volt a mérkőzésben, Jadud találatával már a 10. percben megszrezték a vezetést, sőt a féidő hajrájában Marík kétgólosra növelte az óváriak előnyét.

A második félidő elején Balga Patrik szerencsétlen öngóljával már háromgólos volt az óváriak előnye, s ugyan Balga Dominik a 82. percben suépíteni tudott, ezúttal sem maradtunk Kliment-gól nélkül, így az óváriak fölényes, 4:1 arányú győzelemmel távoztak Csábról.

A forduló szabadnaposai az ajnácskőiek voltak. A táblázatot továbbra is a 46 pontos felediek vezetik a 44 pontos ipolynyékiek és a 39 pontos óváriak előtt. A 36 pontos csábiak visszaestek az ötödik helyre, s négy ponttal előzik meg az ipolybalogiakat. A már rég kiesett ajnácskőiek zárják a mezőnyt két ponttal.

A 23. fordulóban a csábiak már május 25-én Nyustyára utaznak. Másnap 17.30 órától az ipolynyékiek a kiszámíthatatlan alsósztregovaiakat fogadják, míg a felediek a mögöttük álló óváriakhoz utaznak, amely csapatot több egykori feledi (Kókai, Domík) is erősíti. Az ajnácskőiek odahaza a tiszolciak ellen próbálják megszerezni első győzelmüket.