2022. augusztus 5., 08:39

EKL: Gálázott a Fehérvár, hátrányban a Kisvárda és a Sepsiszentgyörgy, RIA-RIA szólt Nagyszombatban

Az Európa Konferencia Liga harmadik selejtezőkörében három magyar érdekeltségű csapat is pályára lépett csütörtök este. A magyar csapatokat a Kisvárda, a MOL Fehérvár és az erdélyi Sepsiszentgyörgy képviselte a nemzetközi kupaporond harmadik selejtezőkörében.

vidi fc
Így örültek a székesfehérvári játékosok.
Fotó: molfehervarfc.hu

A magyar csapatok közül elsőként az NB I előző idényének ezüstérmese, a Kisvárda lépett pályára, méghozzá a norvég Molde otthonában. A párharc esélyesének a norvég együttes számított, a várdaiak számára a tapasztalatszerzés volt a fő célkitűzés, hiszen első alkalommal jutottak ki az európai kupaporondra.

A norvégiai odavágó első félideje nem sok gólszerzési lehetőséget hozott, inkább a Molde erőltette a támadásokat, de nem sikerült megszerezniük a vezetést.

A második játékrészben már a gólok is jöttek. Elsőként a 62. percben zörrent a kisvárdai háló, egy erősen lesgyanús szituáció után Hussain szerezte meg a vezetést a hazaiaknak. A gól után is a Molde játszott aktívabban, míg a Kisvárda a kontratámadásokra rendezkedett be. Hiába játszott jobban a második félidőben a Molde, a magyar együttes sokáig tartani tudta a norvégokat. Végül tíz perccel a vége előtt a hazaiak növeltél előnyüket, Fofana remek szólója után. Két perccel a második norvég gól után ismét zörrent a várdaiak hálója. Linnes lőtte ki a jobb alsót. A Kisvárda tehát hiába volt sokáig meccsben a norvég együttessel, nem tudták megnehezíteni a házigazdák dolgát. Folytatás egy hét múlva Kisvárdán.

Európa Konferencia Liga, harmadik selejtezőkör, odavágó:

Molde BK (norvég) - Master Good Kisvárda 3-0 (1-0)

Gólszerzők: Hussain 62., Fofana 80., Linnes 83.

A Cristiano Bergodi által irányított erdélyi Sepsiszentgyörgy a remek formában levő Djurgardenst látta vendégül a Sepsi Arénában. A háromszéki együttes a mérkőzés ötödik percében kis híján megszerezte a vezetést, de Rondon kapuba tartó fejesét a svédek kapusa hárította. A 23. percben a Sepsi kapusának kellett bravúrt bemutatnia Edvardsen helyzeténél. Három percre rá már a hazai kapuban landolt a játékszer, miután a játékvezető büntetőt ítélt Rondon kezezése után, a tizenegyest Edvardsen értékesítette.

A gól megfogta az erdélyieket, a jobban is futballozó svédek teljesen megérdemeltek növelték kettőre előnyüket, a Sepsi védelme nagyon beragadt, amit Asoro használt ki.

Az első félidőbe mutatott játék alapján nem is volt meglepetés a svédek kétgólos vezetése.

Szünetről visszatérve a Sepsi próbált lendületesebben futballozni. Eleinte úgy tűnt, sikerülhet is, azonban a svédek első helyzetükből a második félidőben újabb gólt szereztek. Ezúttal is Asoro talált be, így 53 perc után már 0-3 állt az eredményjelzőn. A házigazdák háromgólos hátrányuk tudatában sem adták fel, mentek előre a szépítő találatért. A 78. percben a háromszéki együttes is büntetőhöz jutott, amit maga a sértett Tudorie váltott gólra. A végén a Djurgardens két alkalommal is növelhette volna előnyét, de a hazaiak kapusa résen volt, bravúros védéssel hárított. Összességében a svédek magabiztos győzelmet arattak. A jövő heti visszavágón óriási fordításra és nagy bravúrra volna szüksége a Sepsi OSK-nak a továbbjutás kiharcolásához.

Sepsi OSK – Djurgardens IF (svéd) 1-3 (0-2)

Gólszerzők: Tudorie (78., büntetőből), ill. Edvardsen (26., büntetőből), Asoro (31., 54.).

A szintén az Európa Konferencia Ligában érdekelt MOL Fehérvár hazai pályán a moldáv Petrocub Hincestit látta vendégül. A találkozó első komoly lehetősége a moldávok előtt adódott, Ambros lövése pattant ki a bal kapufáról. A székesfehérvári együttes nem sokkal később megrázta magát, a 20. percben meg is szerezték a vezetést, miután a moldáv kapus Dárdai elé ütött ki egy labdát, amit a Vidi játékosa könnyedén a hálóba lőtt. Három perc sem telt el, máris kétgólos előnyben voltak a hazaiak, ezúttal Kodro büntetőből volt eredményes. Kétgólos előnyének tudatában a hazaiak domináltak. A 35. percben újabb gólt szerzett a hazai együttes, ezúttal Dárdai szöglete után Stopira fejelt a hálóba.

Ezzel a góllal lényegében el is dőlt a párharc.

Szünet után is folytatódott a Fehérvár nyomasztó fölénye, ami helyzetekben is jócskán megmutatkozott. Michael Boris együttese már a második félidő elején több gólt is szerezhetett volna, de Bamgboye és Nego sem tudott a hálóba találni. A 66. percben a fehérváriak nyári szerzeménye, Bumba remek ütemben ugratta ki Bamgboye-t, az egy remek centerrel hozta ziccerbe Petrjakot, aki megszerezte a hazaiak negyedik gólját is. A találkozó végeredményét a csereként beálló Zivzivadze állította be, miután egy újabb büntetőt végezhettek el a házigazdák.

A párharc lényegében már az első mérkőzésen eldőlt, így a fehérváriak már lélekben készülhetnek a FC Köln elleni meccsre.

MOL Fehérvár - Petrocub Hincesti 5-0 (3-0)

Gólszerzők: Dárdai 20., Kodro 23. - büntetőből, Stopira 35., Petrjak 66., Zivzivadze 88. - büntetőből

A nemzetközi porondon talpon maradt szlovák együttesek közül a Spartak Nagyszombat nehéz helyzetbe került a lengyel Rakow elleni hazai odavágón, miután a lengyel együttes kétgólos győzelemmel távozott a City Arénából.

A találkozó azért is marad emlékezetes, mert a lengyel csapat szimpatizánsai a vendég szektorban RIA, RIA, HUNGÁRIA! bekiabálásokkal éltették győztes csapatukat.

FC Szpartak Nagyszombat – Rakow (lengyel) 0-2

Gólszerzők: Lopez (30., 45+1. - büntetőből)

A Ferencváros elleni BL-búcsút követően a pozsonyi Slovan az Európa-ligába került át, ahol egy nehéz párharc várt Weiss tanítványaira a görög Olympiakosz Pireusz otthonában. Sokáig úgy tűnt, a pozsonyiak meglephetik a görög sztárcsapatot, hiszen a Slovan a vezetést is megszerezte, de végül négy perccel a lefújás előtt Valbuena passzából El Arabi egyenlített. Az égszínkékek így is kedvező helyzetből várhatják a jövő heti visszavágót.