2018. augusztus 15., 08:26

Drámai hajrában búcsúzott a szlovák bajnok a BL-től

A Bajnokok Ligája 3.selejtezőkörének visszavágóján a szlovák bajnok Spartak Trnava a szerb Crvena Zvezda együttesét fogadta hazai pályán az idegenbeli döntetlent követően.

Trnava-Zvezda
Fotó: TASR

A nagyszombati City Arénában elképesztő hangulat fogadta a csapatokat, szinte teltház látta a szerb bajnok Crvena Zvezda szlovákiai vendégjátékát. A hazai együttes remek iramban kezdte a mérkőzést és nem is ilyedt meg a szerb óriástól, aminek eredményeként a 6.percben egy pompás akció végén Kadlec beadását Bakoš bólintotta a szerbek kapujába.

A hazai együttes azonban nem sokáig élvezhette előnyét, szinte két perc sem telt el és érkezett a szerbek válasza, Stojiljkovič beadását az odavágón is gólt szerző Ben Nabouhne bólintotta a léc alá, Chudý ezúttal tehetetlen volt.

Az egyeníltő gólt követően a vendégek komoly nyomás alá helyezték Chudý kapuját, de igazán komoly ziccert nem tudtak kialakítani a szlovák kapu előtt. A 23.percben Grendel lövését blokkolták a vendégek védői. A mérkőzés 27. Percben Radonjič megvillant és két hazai védőt is befűzött cseleivel majd lövése után Chudý hárított bravúros mozdulattal.

A félidő hajrájában is remek iram jellemezte a találkozót, a hajrában mindkét kapu előtt adódtak veszélyes lehetőségek a 43.percben Radonjič lövését blokkolta a hazai védők egyike, majd a másik oldalon Greššak lőtt kapu fölé, ami az első játékrész utolsó komoly lehetősége volt.

A fordulást követően teljesen kiegyenlített mérkőzés folyt a játék minden elemében, a labdabirtoklás is 50-50%-os arányt mutatott. A második félidő egészét tekintve kiegyenlített volt a játék képe, de a vendégek mindvégig aktívabbak voltak, inkább ők veszélyeztettek, míg a hazaiak a védekezésre helyezték a hangsúlyt, a védekezésből gyors kontákra való átállással.

A szerb bajnok a 68.percben a találkozón legveszélyesebb játékosuk Radonjič révén kis híján vezetéshez jutott, de a hazaiak hálóőre Chudý ezt megakadályozta és ismét bravúrral hárított, majd Stojiljkovič kipattanóját a nagyszombati védelem blokkolta. A rendes játékidőben nem született döntés és mivel a belgrádi mérkőzés is a 1-1-es eredménnyel zárult következhetett a hosszabbítás.

A ráadás első nagy lehetősége is a belgrádi együttes előtt adódott a 96.percben, miután a csereként beálló Pavkov szöglet utáni fejesét Chudý sokadik alkalommal hárította bravúrral. Két perccel később a szlovák bajnok már nem kerülhette el a gólt, az első szerb gól szerzője Ben Nabouhane remek ütemben passzolt a vb-t is megjárt Radonjič elé, aki pedig a jobb felső sarokba küldte a szerbek vezető gólját.

A hosszabbítás legvégén a Szpartak büntetőhöz jutott, miután Rodič szabálytalanul tudta megállítani ellenfelét, a megítélt büntetőt a Fortuna Liga előző szezonjának legjobb játékosa Boris Godál nem tudta gólra váltani, lövése a keresztlécen csattant, de az egyenlítés is kevés lett volna a szlovák bajnoknak.

A Szpartak számára pedig ez a végállomást jelentette a Bajnokok Ligájában, a nagyszombati együttes így az EL-playoffban folytathatja, ahol a Olimpija Ljubljana-HJK Helsinki meccs továbbjutójával küzdhet majd meg a csoportkörért. A szerb bajnok pedig a Salzburg együttesével találkozik a BL csoporkörbe kerülésért.

Bajnokok Ligája, 3.selejtezőkör, visszavágó:
Szpartak Nagyszombat – FK Crvena Zvezda 1-2 (1-1,1-1,1-2) hosszabbítás után
Helyszín: Stadion Antona Malatinského, Nagyszombat, Játékvezető: Gozubuyuk (holland)
Gólszerzők: Bakoš (6.) ill. Ben Nabouhane (8.), Radonjič (98.)
Sárga lap: Godál (19.), Bakoš (36.), Tóth (66.), Sloboda (90+1.), Grendel (94.), Hladik (117.) ill. Ben Nabouhane (28.), Stojkovič (38.), Stojiljkovič (60.), Degenek (72.), Pavkov (86.), Radonjič (99.), Rodič (120+2.)