2024. május 12., 19:42

DAC-győzelem a kerületi rangadón: egy lépésre az európai kupaszereplés

A dobogó és az európai kupaszereplés volt a tétje a vasárnapi kerületi rangadónak.

dac
Fotó: dac1904.sk

A szezon utolsó hazai összecsapásán a kerületi riválisukat fogadták a sárga-kékek, amellyel közvetlen párharcot vívnak az Európa Konferencia Ligába való bejutásért.

Már a mérkőzés kezdetén igazi derbi-hangulat uralta a MOL Arénát. A dunaszerdahelyiek egy piros-fekete patkányt a karmai közt tartó sárga-kék sast ábrázoló molinóval üdvözölték ez ellenfél szurkolóit.

Támadó felfogásban kezdte a meccset a DAC. Az első nagy lehetőség a kilencedik percben alakult ki. Szöglet után Brunetti fejelt kapura, sajnos Takáč jó helyen várja a labdát. A 15. percben Kacharaba adott egy 30 méteres passzt Andzouanának, aki precízen levette, majd a hosszú oldalon érkező Konét kereste, de Koné fejese végül kapu fölé szállt.

A 19. percben a nagyszombatiak próbálkoztak: Šulek tűzte rá életveszélyesen, épp, hogy elment a kapu fölött a lökete. A következő percekben a felhevült vendégdrukkereket a MOL Aréna hangosbemondója intette rendre, hogy hagyják abba a magyarszidást.

A folytatásban is lüktető küzdelem zajlott a pályán, de a kapusoknak nem sok dolga akadt.

Fordulás után a DAC megszerezte a vezetést. Az 52. percben Vitális passzolt Dimunnak, majd ő továbbított az üresen hagyott Yapi elé, aki egy remekül eltalált labdával vezetéshez juttatta a hazaiakat – 1:0. Yapi első golját szerezte sárga-kék szerelésben.

A bekapott gólt követően a nagyszombatiak nagy nyomás alá helyezték a hazai kaput, de a sárga-kékek állták a rohamokat.

A megszerzett három pontnak köszönhetően a DAC lépéselőnybe került a Spartakkal szemben, de csak az utolsó fordulóban dől majd el, hogy ott lesznek-e a sárga-kékek az EKL-ban.

DAC 1904 - FC SPARTAK TRNAVA 1:0 (0:0)
Niké Liga, felsőházi rájátszás, 9. forduló, MOL Aréna, Dunaszerdahely, 2024. 5. 12., 17:30
Játékvezetők: Gemzický - Poláček, Jekkel