2020. november 1., 19:25

Bombameglepetés! A Slovan otthonában győzött Geri Gergely csapata

A Fortuna Liga 12. fordulójának két vasárnapi mérkőzésen is volt magyar érdekeltség, hiszen a bodrogközi Geri Gergely által edzett Nyitra bravúros eredményt ért el a címvédő otthonában. A játéknap másik mérkőzésé a Trencsén és a Rózsahegy feszült egymásnak.

A szlovák élvonalbeli bajnokság (Fortuna Liga) 12. fordulójának vasárnapi játéknapján a címvédő pozsonyi Slovan óriási meglepetésre hazai pályán szenvedett vereséget. A pozsonyi együttest a bodrogközi Geri Gergely által irányított Nyitra lepte meg, három ponttal távoztak Pozsonyból.

A nyitrai együttes nagyon fegyelmezett játékkal állt ki a címvédő otthonában. Az első játékrészben a Nyitra méltó ellenfele volt a pozsonyiaknak, de gólt egyik gárda sem tudott szerezni. Fordulást követően a Nyitra egy szép támadás után kisakkozta a pozsonyi védelmet, Faško passza után Mustafič szerezte meg a vezetést a vendégeknek.

A vezetést megszerzése után a Slovan próbálta nyomás alá helyezni a nyitrai védelmet, de egyenlíteni nem sikerült. A pozsonyiak második vereségüket könyvelhették el a bajnoki idényben. Ez pedig az jelentette, a DAC előnye továbbra is megmaradt a pozsonyiakkal szemben, úgyhogy nem is léptek pályára. Mint ismert a sárga-kékek bajnokija elmaradt, koronavírus-fertőzéseket regisztráltak a szeredieknél.

ŠK Slovan - FC Nyitra 0-1 (0-0), Gólszerzők: Gatarič (62.)

A játéknap másik mérkőzésén a Trencsén és a Rózsahegy feszült egymásnak. Mindkét csapat kezdőjében volt felvidéki magyar játékos, a trencséni együttesben a palásti Križan Richárd, míg a vendégeknél szeptember hónap legjobbjának megválasztott Almási László volt ott a kezdőben.

A hazaiak a 20. percben egy szöglet után megszerezték a vezetést, Kadak beívelése után Križan keltett zavart a védelemben. A Trencsén meg is szerezte a vezetés, a Rózsahegy egyik játékosa is beleért a labdába, ami a hálóban kötött ki, de Križan is kellett, hogy a hálóba landoljon a játékszer.

A rózsahegyiek az első félidőben nem tudtak egalizálni, így egygólos trencséni vezetéssel mehettek szünetre a csapatok.

Fordulást követően a Trencsén a 68. percben megduplázta előnyét, a vendégek játékosa Mojžiš olyan szerencsétlenül ért a labdába, hogy az saját kapujában kötött ki. A hajrában a Trencsén végleg eldöntötte a három pont sorsát, a 87. percben Kadak talált be. A végeredményt a ráadás perceiben a Maslo állította be, a rózsahegyiek szépítettek 3-1-re. A trencséni győztes csapatban Križan Richárd végig a pályán volt, míg a vendégeknél Almási Lászlót a 46. percben lecserélte edzője.

AS Trencsén - MFK Rózsahegy 3-1 (1-0), Gólszerzők: Križan (20.), Mojžiš (68., öngól), Kadak (87.) ill. Maslo (90+2.)