2020. június 14., 08:21

Bernd Storck: Az eredmény jót tesz az önbizalmunknak

Mint arról beszámoltunk, a dunaszerdahelyi DAC kispadján a német Bernd Storck egy ötgólos győzelemmel mutatkozott be. A német szakember elégedetten nyilatkozott a lefújást követően.

Fotó: FCDAC

A szlovák élvonalbeli bajnokság rájátszásának első fordulójában a DAC a zempléni Nagymihály ellen lépett pályára. Bernd Storck első hivatalos tétmeccsén a csallóközi együttes igazi gólparádét rendezett, ezzel visszavágva az őszi súlyos nagymihályi vereségért.

Gratulálok a csapatomnak, egyáltalán nem volt könnyű játszani ilyen hosszú szünet után. Nehéz volt felkészíteni a csapatot, de remek munkát végeztek a srácok. Ezen az úton kell tovább folytatnunk a munkát. Az első percekben nyílt volt a mérkőzés, de összességében nagyon elégedett vagyok. Az első gól után már szervezettebben játszottunk. A második játékrészre némi változást eszközöltünk, és ez bejött. Az eredmény jót tesz az önbizalmunknak.

- értékelte elégedett csapata játékát Storck.

A német szakember ezt követően hangsúlyozta a fő cél a Szlovák Kupa megnyerése, majd a nagy arányú győzelmről is mondott pár szót.

A fő célunk pedig most az, hogy bejussunk a kupadöntőbe. Addig még hosszú az út, de ma leraktuk a jó alapokat. Korábban még sehol nem sikerült bemutatkoznom ilyen nagy arányú győzelemmel, ám számomra nem is ez a lényeg, hanem hogy a játékosaim elsajátítsák a filozófiámat, és minél magasabb színvonalon játszunk. Nézőkkel 5:0 után biztos fantasztikus lett volna a hangulat, hiszen sokan kintről, a stadion mellől is szurkoltak nekünk, de most a világ más pontján sincs ez másként.

- zárta értékelését a DAC német mestere.