2019. május 11., 19:48

Az újonc megtörte a DAC győzelmi sorozatát

A Fortuna Liga bajnoki rájátszásának 8. fordulójában a DAC hazai pályán fogadta a Szered együttesét. Mindkét gárda története legjobb szezonját futja a most zajló idényben.

DAC-Szered
Fotó: fcdac.sk

Az előző fordulóban a dunaszerdahelyi DAC a rivális Zsolna otthonában biztosította be a klub történelmének eddigi legjobb eredményét, a bajnoki ezüstérmet. Az újonc Szered is története legjobb eredményét érte el a most zajló idénybe azzal, hogy bejutott a bajnoki rájátszásba. A találkozó egy felszabadult örömfocit és sok gólt ígért a kilátogató nézőknek. Peter Hyballa az eddig kevesebbet játszó játékosait küldte csatába az újonc ellen.

A sárga-kékek eléggé álmosan kezdték a találkozót és az első percben máris mattolta a dunaszerdahelyi védelmet a vendégek játékosa, Dino Špehar, miután ballal a debütáló Kucz kapujába helyezett.

A hazaiak a vendégek vezetése után még az első negyedórában egalizálhattak volna, Vida Kristopher azonban elrontotta gólszerzési lehetőségét. Hyballa ezúttal csak Kristophert nevezte a kezdőbe, a magyar játékosok közül Kalmár Zsolt és Vida Mátét a kispadon kezdett.

A 13. percben a Szered kettőre növelte előnyét, miután a hazai védelem tétlenül nézte ahogyan Dino Špehar könnyedén megszerzi a vendégek második találatát. Ezt követően a sárga-kékek magasabb sebességi fokozatra kapcsoltak.

Ennek a 18. percben meg is lett az eredménye, és egy kipattanót közvetlen közelről Vida Kristopher pofozott a hálóba. A magyar támadónak ez már a 11. találata volt az idei kiírásban.

A mérkőzés további részében a hazaiak átvették az irányítást és folyamatosan nyomás alá helyezték a Szered kapuját. A 25. percben Ronan lövése után Nwolokor védett. A találkozó 37. percében Herc kiugratása után Blackman centerezett középre, ami után a középen berobbanó Vida Kristopher centikkel lőtt a léc fölé, elszalasztva egy komoly egyenlítési lehetőséget.

Az első játékrész hajrájában a hazai védelem ezúttal is szellősen működött és Lačný senkitől sem zavartatva megszerezte csapata harmadik gólját. A harmadik szeredi gólra szinte azonnal válaszolhatott volna Divkovič, emelése azonban a kapu fölé szállt, ezzel pedig kétgólos szeredi előnnyel mehettek pihenőre a csapatok.

Peter Hyballa a szünetről visszatérve kettős cserét hajtott végre és pályára küldte két magyar játékosát, Kalmár Zsoltot és Vida Mátét. A találkozó 51. percében Kalmár Zsolt nem sokkal pályára lépését követően rögtön gólt szerezhetett volna, lövése centikkel kerülte el a kaput.

A folytatásban a sárga-kékek óriási nyomást helyeztek az újoncra, aminek következtében az 56. percben Vida Kristopher harcolt ki büntetőt, amit Eric Davis váltott gólra.

Bő tíz perccel később a hazaiak hajszálnyira voltak az egyenlítéshez, Čmelík azonban elkapkodta a helyzetet, és a kapu fölé durrantott.

A 68. percben a csereként beálló Pankaričan egy kontrát követően egyedül vezethette a hazai kapusra a labdát, Kucz ezúttal góltól mentette meg csapatát.

Az utolsó negyedórában a DAC játékosai minden követ megmozgattak az egyenlítés érdekében, de a Szered előtt is akadtak komoly lehetőségek az előnyük növelésére.

A ráadás perceiben végül az újonc döntötte el a három pont sorsát és a csereként beálló Ulrich megszerezte csapata negyedik gólját, erre azonban még volt válasza a hazai együttesnek: Vida Kristopher másodszor is a hálóba talált a mérkőzésen. A sárga-kékeknek az egyenlítés már nem sikerült, így sorozatban öt győzelem után vereséget szenvedett a DAC.

A játéknap másik mérkőzésén a bajnok pozsonyi Slovan is gólzáporos mérkőzésen 6-2 arányban győzte le a Zsolnát.

FC DAC 1904 Dunaszerdahely - ŠKF Szered 3-4 (1-3)
MOL Aréna, Dunaszerdahely, 9564 néző v.: M.Čiernik
Gólszerzők: Vida K. (18., 90+3.), Davis (56., büntetőből) ill. Špehar (1., 13.), Lačný (43.), Ulrich (90+2.)
Sárga lapok: Šatka (71.), Čmelík (73.) ill. Báez (35.), Michalík (56.)
DAC: Kucz – Davis, Huk, Bednár (Vida M., 46.), Blackman (Bilenkyi 81.), Šatka - Ronan, Herc (Kalmár 46.) – Vida K., Čmelík, Divkovič. Vezetőedző: Peter Hyballa
Szered: Nwokolor – Djiby Ba, Sus, Michalík, Hučko - Špehar, Morong, Bilas, Báez (Adekoure , Alex (Ulrich 77.) - Lačný (Pankaričan 65.). Vezetőedző: Karol Stromšík