2021. október 9., 06:51

Almási bemutatkozott a válogatottban, de a szlovák csapat már korábban maga döntött vereségéről

A német válogatott fordított, és 2-1-re legyőzte a vendég román együttest a 2022-es katari labdarúgó-világbajnokság európai selejtezősorozatának pénteki játéknapján.

orosz válogatott
Fotó: TASR

A hamburgi összecsapáson a vendégek Ianis Hagi góljával szereztek vezetést a 9. percben, a házigazdák Gnabry révén az 52.-ben egyenlítettek, majd a 81. percben egy szögletet követően a hosszú oldalon üresen helyezkedő Thomas Müller lesipuskás gólja már fordítást és német győzelmet ért.

A G és a H csoportban éllovas válogatottak idegenben nyertek: Hollandia a letteket verte 1-0-ra, Horvátország a ciprusiakat 3-0-ra. A szlovák válogatottban az oroszok ellen a csallóközi Almási László a meccs hajrájában mutatkozott be, de ekkor az állás már 1-0 volt, miután Škriniar az első félidőben egy veszélytelen beadást a saját kapujába továbbított. Hiába uralták a vendégek az egész találkozót, s alakítottak ki több helyzetet, gólt nem tudtak lőni, s ezzel lényegében elúszott a világbajnoki részvétel.

A csoportokból az elsők jutnak ki a 2022-es, katari világbajnokságra, a másodikak pedig pótselejtezőt játszhatnak a részvételért. Mellettük a Nemzetek Ligájából a két legjobb olyan csoportgyőztes csatlakozik a pótselejtező mezőnyéhez, amely a vb-selejtezők során nem végez az első két helyen. A 12 csapat egymérkőzéses elődöntő-döntő rendszerben küzd majd meg a fennmaradó három helyért.

Európai világbajnoki selejtezők, 7. játéknap:
E csoport:
Csehország-Wales 2-2 (1-1)
gólszerzők: Pesek (38.), Ward (49., - öngól), illetve Ramsey (36.), James (69.)
Észtország-Fehéroroszország 2-0 (0-0)
g.: Sorga (58.), Zenjov (93.)
Az állás: 1. Belgium 16 pont/6 mérkőzés, 2. Csehország 8/6 (10-9), 3. Wales 8/5 (7-7), 4. Észtország 4/5, 5. Fehéroroszország 3/6
G csoport:
Törökország-Norvégia 1-1 (1-1)
g.: Aktürkoglü (6.), illetve Thorstvedt (41.)
Lettország-Hollandia 0-1 (0-1)
g.: Klaassen (19.)
Gibraltár-Montenegró 0-3 (0-2)
g.: Marusic (7.), Beciraj (44. - 11-esből, 68.)
Az állás: 1. Hollandia 16 pont, 2. Norvégia 14, 3. Törökország 12, 4. Montenegró 11, 5. Lettország 5, 6. Gibraltár 0
H csoport:
Oroszország-Szlovákia 1-0 (1-0)
g.: Škriniar (24. - öngól)
Ciprus-Horvátország 0-3 (0-1)
g.: Perisic (45+2.), Gvardiol (80.), Livaja (92.)
Málta-Szlovénia 0-4 (0-1)
g.: Ilicic (27., 60.), Sporar (49.), Sesko (67.)
Az állás: 1. Horvátország 16 pont (11-1), 2. Oroszország 16 (11-4), 3. Szlovénia 10, 4. Szlovákia 9, 5. Málta 4 (6-15), 6. Ciprus 4 (1-11)
J csoport:
Németország-Románia 2-1 (0-1)
g.: Gnabry (52.), Müller (81.), illetve Hagi (9.)
Izland-Örményország 1-1 (0-1)
g.: Johannesson (77.), illetve Hovhanniszjan (35.)
Liechtenstein - Észak-Macedónia 0-4 (0-1)
g.: Velkovski (39.), Alioski (66. - 11-esből), Nikolov (74.), Csurlinov (83.)
Az állás: 1. Németország 18 pont, 2. Észak-Macedónia 12 (15-6), 3. Örményország 12 (8-10), 4. Románia 10, 5. Izland 5, 6. Liechtenstein 1