2023. július 14., 10:27

Adrian Guľa: Kissé hiányoltam a gyilkos ösztönt a játékunkból

A szezon első tétmérkőzését játszotta csütörtök este a DAC az Európa Konferencia Liga első selejtezőkörében. A sárga-kékek egy nehéz mérkőzésen egygólos előnnyel utazhatnak a jövő heti visszavágóra a gúrz Dila Gori otthonában.

Adrián Gula
Fotó: dac1904.sk

Győzelemmel kezdte nemzetközi szereplését az új idényben a dunaszerdahelyi DAC. Az Adrian Guľa edzette sárga-kékek a grúz Dila Gori ellen győztek 2-1-re és előnnyel utazhatnak a jövő heti visszavágóra. A mérkőzést követő sajtótájékoztatón a DAC vezetőedzője is kiemelte egy nehéz mérkőzést nyertek meg, a győzelemnek örülnek, de egy kemény visszavágóra van kilátás Grúziában.

Nagyon jó mérkőzést láthattunk a nagyszerű szurkolóink előtt. Bár még csak a félidőben vagyunk, de – mint mindig, most is – örülünk a győzelemnek. Egy minőségi ellenféllel játszottunk, amely nagyon jól tartotta a labdát, játékosai pedig jól kombináltak.

Szerencsére a kapunk előtt nem voltak annyira veszélyesek. Bár a végén volt egy nagy helyzetük, amikor Petráš mentett meg bennünket a góltól. Kissé hiányoltam a gyilkos ösztönt a játékunkból, de fizikailag erősek voltunk, s ezt a két gólunknál ki is használtuk” - kezdte értékelését a DAC vezetőedzője.

A sárga-kékek mestere Adrian Guľa továbbá kiemelte, voltak lehetőségeik előnyük további növelésére, de ez nem jött össze. Az egygólos előny pedig azt jelenti továbbra is nyílt a továbbjutást és egy nehéz visszavágó vár a csapatra.

Kissé hiányoltam a gyilkos ösztönt a játékunkból, de fizikailag erősek voltunk, s ezt a két gólunknál ki is használtuk.

Megvoltak a lehetőségeink, hogy 3:0-ra növeljük az előnyünket. Ez nem sikerült, ellenkezőleg, 2:1-re szépített a Dila Gori. Tudtuk, hogy a második félidőben jobban megnyílnak. Labdaszerzések után voltak olyan lehetőségeink, melyekből meg kellett volna szereznünk a harmadik vagy akár a negyedik gólt. Végül maradt a 2:1, és továbbra is nyílt a továbbjutás, de úgy érzem, hogy a minőségünk, a fizikai erőnk és a mentalitásunk megfelelő arra, hogy ezt az akadályt sikerrel vegyük” - nyilatkozta Adrian Guľa a győztes mérkőzést követőn.