2020. június 21., 22:07

A nagy rivális otthonában győzött a DAC és ezzel biztos dobogós

Bernd Storck első nekifutásra győzött a Nagyszombat otthonában, amire anno Marco Rossi sem volt képes.

A Fortuna Liga felsőházi rájátszásának 2. fordulójában a DAC idegenben játszott rangadót a kerületi rivális Nagyszombat otthonában, és magabiztos győzelmével eldőlt, hogy biztos dobogós helyen végez a dunaszerdahelyi csapat - és ismét szerepelhet az Európa-ligában.

Bernd Storck, a DAC új vezetőedzője első igazi rangadójára készülhetett. A rangadón a német szakember nem számíthatott ukrán védőjére, Danylo Beskorovainyra, akire több hónapos kihagyás vár, miután kismedence-ágyéki szimfízis csontgyulladást szenvedett.

A horvát Šimić sem léphetett pályára, miután a Szlovák Kupa elődöntőjének második félidejében hátfajdalmakra panaszkodott. A mérkőzésen a DAC színeiben Martin Jedlička jubilált, ugyanis a cseh utánpótlás válogatott hálóőr ötvenedik szlovák bajnoki mérkőzésén védte a dunaszerdahelyiek kapuját.

A mérkőzés rögtön egy hazai ziccerrel indult: egy dunaszerdahelyi szöglet után Balić elcsúszott és a hazaiak létszámfölényes szituációba kerültek, Yao Yann százszázalékos ziccerét a jubiláló Jedlička bravúrral megfogta.

A Nagyszombat jobban kezdte a találkozót a 8. percben már másodszor kellett nagyot védeni Jedličkának, ezúttal Sobczyk helyzetét fogta a DAC hálóőre. A kezdeti nagyszombati aktivitást követően kiegyenlített lett a játék, a DAC folyamatosan ellenfele fölé kerekedett.

A mérkőzés 18. percében Davis beadása után Divkovič került ziccerbe, Rusov azonban óriási védéssel hárította a horvát támadó próbálkozását, majd az ismétlést Kalmár vágta a léc fölé. Egy perccel később ismét komoly dunaszerdahelyi lehetőség maradt ki, ezúttal Schäfer kínálta meg egy remek labdával horvát csapattársát, de Divkovič ezt is elpuskázta és centikkel Rusov kapuja mellé lőtt.

A 24. percben a hazai védelem óriásit hibázott, ami után Ramírez került ziccerbe, a dél-amerikai támadó már Rusov mellett is eltolta a labdát, de túlcifrázta és a gólvonalról a hazai védők menteni tudtak. Három perccel később ismét a Nagyszombat került helyzetbe, Gamboš próbálkozását Jedlička könnyedén hárította.

Tíz perccel az első játékrész vége előtt Divkovič egy távoli lövéssel kínálta meg a hazaiak hálóőrét, amit Rusovnak a léc fölé kellett tolnia bravúrral. Az első játékrész hajrájában komoly gólszerzési lehetőség már nem adódott egyik kapu előtt sem, így gól nélkül zárult az első félidő a City Arénában.

Szünetről visszatérve a sárga-kékek mestere változtatott: Schäfer Andrást lecserélte, magyar játékost az első félidőben ápolni is kellett, és láthatóan nem volt százszázalékos állapotban. A DAC jól lépett be a második félidőbe és a 47. percben Balić törhette volna meg a gólcsendet Blackman passza után, a horvát középpályás azonban nem találta el a Szpartak kapuját. Az 54. percben a másik oldalon egy hasonló szituáció végén Tešija lőtt Jedlička kapuja fölé.

A nagy lövőkedvvel futballozó Divkovič a 62. percben is helyzetbe került, de ezúttal is Rusov volt a végállomás. Négy perccel később Blackman egy távoli bombával forgácsolta szét a felső lécet, de a sárga-kékek támadásban maradtak, és Kalmár Zsolt passza után Ramírez góllal fejezte be az akciót. 0-1.

A gól megfogta a hazaiakat, és ezt negyedórával a vége előtt a DAC játékosai ki is használták, kettőre növelve előnyüket:

Divković szépen tisztára játszotta magát majd a kapuval szemben álló Balićhoz passzolt, aki Rusov mellett a hálóba gurított. A hajrában a DAC további gólszerzési lehetőségeket dolgozott ki, Kalmár és Balić azonban ezeket már nem tudta gólra váltani.

A sárga-kékek jubiláló hálóőre, Martin Jedlička gól nélkül hozta le ötvenedik bajnoki mérkőzését. Győzelmével a DAC már biztosan dobogós és sorozatban harmadik alkalommal indulhat az Európa-liga selejtezőiben.

A sárga-kékek szerdán ismét pályára lépnek a Szlovák Kupa elődöntőjének visszavágóján a Rózsahegy otthonában. Az első mérkőzés 1-1-re végződött a DAC otthonában.