A második játéknap érdekességei számokban
Az oroszországi világbajnokság második napja máris meghozta a torna első mesterhármasát, de a számok szintjén más érdekességeket is.
Portugália - Spanyolország
51 – Cristiano Ronaldo pályafutása 51. mesterhármasát érte el karrierje során, ami a klub és a válogatott szintet illeti. A portugál triplája a spanyolok ellen ráadásul a világbajnokságok történetének 51. triplázása volt.
33 – A Real Madrid és a portugál válogatott gólgyárosa, Cristiano Ronaldo lett a vb-k történetének legidősebb triplázója, méghozzá 33 évesen és 130 naposan.
45 – Ronaldo egyenlítő gólja a spanyolok ellen szabadrúgásból született. A portugálnak ez volt a 45. próbálkozása rögzített szituációból. Érdekesség, hogy mindeddig világeseményen (világbajnokság, Európa-bajnokság) szabadrúgásból nem talált a kapuba a Real csillaga.
1- Nacho Fernandez lett az első Real Madrid játékos, aki a tizenhatoson kívülről talált a kapuba Fernando Hierro 1998-as Nigéria ellen szerzett gólja után.
4 – Cristiano Ronaldo eddigi világbajnokságai:
2006 – 1 gól – 26 lövés
2010 – 1 gól – 22 lövés
2014 – 1 gól – 22 lövés
2018 – 3 gól – 4 lövés
1- Diego Costa első lövéséből gólt szerzett a világbajnokságon.
4 – Cristiano Ronaldo lett a negyedik olyan játékos, aki négy világbajnokságon is betalált. Ezt megelőzően Uwe Seeler, Miroslav Klose és Pelé volt erre képes.
8 – A portugál Ronaldo továbbá egyedüli rekordot is magáénak tudhatott a spanyolok ellen szerzett első gólja után, ugyanis a luzitánok támadója zsinórban 8 világeseményen szerzett gólt. A gólgyártást a 2004-es Európa-bajnokságon kezdte a portugál.
37 – Portugália a mérkőzések utolsó negyedórájában szerzi találatainak legnagyobb részét a világbajnokságokon. 43 találatból 16-ot a mérkőzések ezen periódusában szereztek, ami 37%-os hatékonyságnak felel meg.
18 – A luzitánok ötszörös aranylabdás támadója Ronaldo az idei világbajnokságot megelőző selejtezősorozatban 18 gólban vett részt, ebből 15-öt ő maga jegyzet valamint hármat ő készített elő.
1- Portugália a legutóbbi 9 világbajnoki mérkőzésén nem szenvedett vereséget. Legutóbb 2014-ben a németek ellen kaptak ki 4-0-ra Ronaldóék.
Marokkó – Irán
1966 – a világbajnokságok története során Irán lett az első olyan válogatott, amely kapuralövési kísérlet nélkül nyert mérkőzést.
1 – Petit 2006-os öngólját követően Aziz Buhadduz lett az első csereként pályára lépő játékos, aki öngólt vétett világbajnokságon.
205 – Marokkói válogatott játékosai az első félidőben 245 passzból 205-öt sikeresen célba jutattak. Érdekesség, hogy ez az adat háromszor több volt, mint amennyit Irán passzolt az első félidőben. 110 passzból 62 ért célba, ami csupán 56-os hatékonyság.
0 - az afrikai selejtezősorozat harmadik fordulójában Marokkó lett az egyetlen csapat, amely a hat mérkőzés során nem kapott gólt. Ez a sorozat Irán ellen szakadt meg.
Egyiptom – Uruguay
10 - Edison Cavanai a dél-amerikai (CONMEBOL) selejtezősorozat legeredményesebb játékosa lett 10 találattal.
10 221 – Egyiptom válogatottja közel 10 221 nap után lépett ismét pályára világbajnokságon. A fáraók legutóbb 1990. június 21-én léptek pályára Anglia ellen, amit végül 1-0-ra vesztettek el.
4- Oscár Tabarez Uruguay szövetségi kapitánya negyedik világbajnokságán szerepel, ami az idei mezőnyben egyedülálló.
2- Az uruguayi válogatott védője José Gimenez zsinórban második mérkőzésén is a hálóba talált. Legutóbb az Üzbegisztán elleni felkészülési mérkőzésen rezegtette meg a hálót.
5 - korábban egyetlen afrikai csapat sem játszott annyi mérkőzést győzelem nélkül, mint Egyiptom. Mohamed Szalah válogatottja öt mérkőzésen nem tudott győzni a világbajnokságok története során.