2018. december 12., 08:00

A Liverpool és a Tottenham is tovább menetelhet a BL-ben

A legutóbb döntős FC Liverpool egygólos győzelmet aratott a vendég Napoli felett a labdarúgó Bajnokok Ligája utolsó csoportkörének keddi játéknapján, így 16 közé jutott, csakúgy mint a Barcelonában döntetlent elérő Tottenham Hotspur.

Liverpool győzelem
Fotó: TASR/AP

A Vörösök nyolcaddöntőt érő találatát Mohamed Szalah szerezte a 34. percben. Az angol csapat több szerzett góljával lépett tovább olasz riválisával szemben, ugyanis a két csapat között nem döntött sem az egymás elleni eredmény, sem a gólkülönbség. A meccsen sokkal több helyzete volt a szigetországiaknak, ugyanakkor a hosszabbításban Milik ziccerét bravúrral védte a nyáron szerződtetett Alisson, pedig ha bemegy, akkor a nápolyiak lépnek tovább, és a Liverpool került volna az Európa-ligába. A csoportot a Paris Saint-Germain nyerte, mivel 4-1-re nyert a Crvena zvezda otthonában.

A Tottenham Hotspurnek a csoportelső Barcelona vendégeként elért 1-1-es döntetlen azért volt elég az egyenes kieséses szakasz eléréséhez, mert az Internazionale hazai pályán nem tudta felülmúlni a PSV Eindhovent. Az angolok a 85. percben Lucas góljával egyenlítettek, miközben az olaszok is 1-1-et játszottak a holland ellenfelükkel, így azonos pontszámmal zárt a két gárda, de az egymás elleni eredmény a Tottenhamnek kedvezett.

Az A jelű négyesben csak az volt a kérdés, melyik csapat jut tovább első helyen, amelyet végül a Monacóban kétgólos győzelmet arató Borussia Dortmund szerzett meg, mivel az Atlético Madrid meglepetésre nem bírt vendégként az FC Bruges együttesével, s csak gól nélküli döntetlent játszott. A csoportelsőség jobb egymás elleni eredménnyel lett a németeké.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 6. (utolsó) forduló:
A csoport:
AS Monaco (francia)-Borussia Dortmund (német) 0-2 (0-1)
gól: Guerreiro (15., 88.)
FC Bruges (belga)-Atlético Madrid (spanyol) 0-0
A csoport végeredménye: 1. Borussia Dortmund 13 pont, 2. Atlético Madrid 13, 3. FC Bruges 6, 4. AS Monaco 1
Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény döntött.
B csoport:
Internazionale (olasz)-PSV Eindhoven (holland) 1-1 (0-1)
gól: Icardi (73.), illetve Lozano (13.)
FC Barcelona (spanyol)-Tottenham Hotspur (angol) 1-1 (1-0)
gól: Dembele (7.), illetve Lucas (85.)
A csoport végeredménye: 1. FC Barcelona 14 pont, 2. Tottenham Hotspur 8, 3. Internazionale 8, 4. PSV Eindhoven 2
C csoport:
Crvena zvezda (szerb) - Paris Saint-Germain (francia) 1-4 (0-2)
gól: Goblejic (56.), illetve Cavani (10.), Neymar (40.), Marquinhos (74.), Mbappe (92.)
FC Liverpool (angol)-SSC Napoli (olasz) 1-0 (1-0)
gól: Szalah (34.)
A csoport végeredménye: 1. Paris Saint-Germain 11, 2. FC Liverpool 9 (9-7), 3. SSC Napoli 9 (7-5), 4. Crvena zvezda 4
D csoport:
Schalke 04 (német)-Lokomotiv Moszkva (orosz) 1-0 (0-0)
gól: Schopf (91.)
Galatasaray (török)-FC Porto (portugál) 2-3 (1-2)
gól: Feguli (45+1.), Derdiyok (65.), illetve Felipe (17.), Marega (42., 11-esből), Sergio Oliveira (57.)
A csoport végeredménye: 1. FC Porto 16 pont, 2. Schalke 04 11, 3. Galatasaray 4,, 4. Lokomotiv Moszkva 3
A csoportok első két helyezettjei a nyolcaddöntőbe kerültek, a harmadikok pedig az Európa Ligában folytathatják szereplésüket.