A latinok elverték a muszlimokat
Az első továbbjutók megvannak, három egygólos meccs, a latinok és a muszlimok harcát mindannyiszor az előbbiek nyerték.
A világbajnokság egyik érdekessége, hogy mintha a lesajnált országokból több szurkoló érkezett volna Oroszországba. Olyan gazdaságilag kevésbé veretes országokból, mint Irán, Egyiptom, Marokkó, Kolumbia vagy Mexikó. A legtöbb jegyet persze az oroszok vásárolták, külföldről pedig Amerikából. Ebben az a különös, hogy az amerikaiak nem jutottak ki a vb-re.
Ebből meg arra lehet következtetni, hogy azok az amerikai állampolgárok vásárolhattak jegyeket elsődlegesen, akik Latin-Amerikából származnak. Az amerikaiakat egyébként a brazilok, kolumbiaiak, mexikóiak és az argentinok követik. Éppenséggel Amerika nincs túl közel Moszkvához, de úgy látszik, ezekben az országokban is egyre nagyobb a vásárlóerő.
A latinok és a muszlimok három meccsén egygólos győzelmek születtek. A támadófocit inkább csak a marokkóiak produkálták, de eléggé gyatrán, hiszen a gól még mindig nem jött össze nekik, és a Portugália elleni vereséggel az is eldőlt, hogy biztosan nem jutnak tovább.
A portugálok hozták az ismerős focijukat, a marokkóiak meg időnként belehaltak a szépségbe, erős túlzással élve. Cristiano Ronaldo megszerezte a negyedik gólját, amellyel továbbra is vezeti a góllövőlistát, illetve a nyolcvanötödik találatával a válogatottban megelőzte Puskás Ferencet az európai góllövők listáján. A magyarnak a nyolcvannégyhez nyolcvanöt válogatottság kellett, míg a portugálnak százötvenkettő. A lista élén az iráni Ali Daei áll, száznegyvenkilenc mérkőzésen százkilenc gólt szerzett. Igen, az ellenfelek mások voltak.
Az uruguayiak Luis Suárez góljával győztek, és az oroszokkal együtt továbbjutottak. Szaúd-Arábia önmagához képest jól játszott, helyzetekeig is eljutottak, de Marokkóhoz hasonlóan még ők sem szereztek gólt eddig. A meccs nélkülözte a focit, Uruguay annyit adott ki magából, hogy az eredmény meglegyen. Az Irán-Spanyolország pedig azt hozta, amire számítani lehetett előre. Az ázsiaiak beálltak védekezni, a spanyolok meddő mezőnyfölénye pedig helyzetek nélküli összecsapást jelentett sokáig.
A gól a második félidő elején az irániak nyitását hozta, és még focit is láthattunk. Sőt, a taktikailag jól játszó irániak még gólt is szereztek, amelyet tisztességesen megünnepeltek, majd elvették tőlük, a szabály egyértelmű a lest illetően, a videobíró döntött. A helyzetekből gólt is kellett volna szerezni, a spanyolok persze jobbak voltak, és újabb egygólos találkozó lett a vége. A latinok és a muszlimok háromszor is küzdöttek, a győztesek pedig a latinok.