2019. október 26., 12:13

A hozzáállást dicsérte a Leicester edzője a rekordsiker után

Brendan Rodgers, a Leicester City vezetőedzője játékosai hozzáállását dicsérte, miután péntek este 9-0-ra győztek a Southampton otthonában az angol labdarúgó-bajnokság tizedik fordulójának nyitómérkőzésén.

Ayoze Pérez, Leicester
Galéria
+3 kép a galériában

A Leicester beállította a legnagyobb különbségű győzelem csúcsát a Premier League történetében, ezt eddig egyedül a Manchester United tartotta,

amely 1995 márciusában házigazdaként ugyancsak 9-0-ra verte az Ipswich Townt. Érdekesség, hogy akkor Peter Schmeichel védte a győztes csapat kapuját, most pedig a fia, Kasper Schmeichel.

Egy másik rekordot meg is döntött pénteken a Leicester,

ez volt ugyanis az angol élvonal 131 éves történetének legnagyobb különbségű idegenbeli sikere.

„A szünetben arról beszéltünk, hogy tartsuk meg a játékunk sebességét, és büntessük meg a hibáikat. Tudom, hogy kollégám, Ralph Hasenhüttl számára nehéz ez az időszak, de nekünk a lehető legjobban kell végeznünk a munkánkat, és annyi gólt kell elérnünk, amennyit csak tudunk” - nyilatkozta a lefújás után Brendan Rodgers, a győztes csapat vezetőedzője.

A Leicester City a szünetben már 5-0-ra vezetett, amihez hozzájárult, hogy a hazaiak közül a 12. percben Ryan Bertrandot egy durva szabálytalanság miatt kiállította a játékvezető. A jelentős előny ellenére a szakvezető az első félidő után azt mondta az öltözőben a játékosoknak, hogy a második felvonásban úgy futballozzanak, mintha gól nélküli döntetlen lenne az állás.

Nagyon tehetségesek és rendkívül gyorsan tanulnak. Remek a mentalitásuk, napról napra fejlődni akarnak

- dicsérte futballistáit Rodgers.

A hátvéd Ben Chilwell - aki gólt is szerzett pénteken - elmondta, hogy minden edzésen keményen dolgoznak és ösztönzik egymást, ez a sikerük titka. Hozzátette, bár minden ellenfelük azt várja, mikor hibáznak, ők szeretnének továbbra is az élmezőnyhöz tartozni, hiszen jelenleg a második helyen állnak.

Fotó:  TASR/AP

Csapattársai közül a spanyol Ayozé Pérez és az angol válogatott Jamie Vardy is mesterhármast ért el a pénteki meccsen. Ilyen eddig csak egyszer fordult elő a Premier League-ben: 2003 májusában az Arsenal színeiben Jermaine Pennant és Robert Pires triplázott, szintén a Southampton ellen.

Olyan is csak egyszer fordult elő korábban, hogy egy vendégcsapat öt találattal vezetett a szünetben: 2010 áprilisában a Burnley-Manchester City meccs első félideje után ugyancsak 0-5 volt az állás.

Jamie Vardy elárulta, tisztában voltak vele, hogy rekordot dönthetnek,

ugyanis 6-0-s vezetésüknél az egyik csapattársuk, Jonny Evans szólt nekik erről. Vardy alapembere volt a 2016-ban bajnoki címet nyert Leicesternek, de meglátása szerint a mostani együttes más taktikát alkalmaz.

„Akkoriban nagyon sok ellenakciónk volt, mostanság viszont - amint azt láthatták is - jól támadunk, nagyon jól tudjuk tartani a labdát, és bárki ellen betalálhatunk” - nyilatkozta.

A Southampton vezetőedzője, az osztrák Ralph Hasenhüttl közölte, vállalja a felelősséget csapata produkciója miatt, és elnézést kért a szurkolóiktól, akik végig kitartottak mellettük.

„Könnyű lenne azt mondani, hogy a piros lap tíz perc elteltével mindent eldöntött, de szerintem nem voltunk eléggé kitartóak. A Leicester erős csapat, mi pedig egyszerűen nem tudtunk megfelelően védekezni. Edzői pályafutásom során még soha nem tapasztaltam ilyesmit” - nyilatkozta.

Hasenhüttl hozzátette, hogy egy ilyen kínos este után nem lesz könnyű összeszedniük magukat, pedig mihamarabb talpra kell állniuk.

A Southampton játékosai közül Nathan Redmond is úgy fogalmazott, kínos mérkőzés volt számukra, egy rémálom, különösen azért, mert hazai környezetben voltak.

„Sok minden hozzájárult ehhez az eredményhez. Egy rossz döntés a kiállítás előtt, majd rögtön egy gyors gól. Az első félidőben túl gyorsan kaptuk a gólokat. Sokkal jobban kellett volna teljesítenünk, de szerintem néhány játékosunk nem találta a helyét a kiállítás után” - mondta.