2018. június 17., 08:50

A harmadik nap érdekességei

Az oroszországi világbajnokság harmadik napja is tartogatott érdekességet bőven, miközben megszületett a torna eddigi legnagyobb meglepetése, miután Argentína nem tudta legyőzni az újonc Izland válogatottját.

Peru_Dánia
Fotó: TASR

Franciaország – Ausztrália

1930 – a francia válogatott története második legfiatalabb kezdőjével álltak ki az Ausztrália elleni világbajnoki csoportmeccsen, miután a franciák átlagéletkora mindössze 24 év és hat hónap volt. Az eddigi rekordot az 1930-as világbajnokságon állították fel a franciák Mexikó ellen, amikor a kezdőcsapat átlagéletkora 23 év és 11 hónap volt.

19 – a PSG fiatal tehetsége Kylian Mbappé lett a francia futball rekordere, miután 19 évesen és hat hónaposan debütált világversenyen.

4- az francia-ausztrál mérkőzés első nyolc percében négyszer lőttek kapura a franciák. Az első félidő további részében viszont kaput eltaláló lövés nélkül zártak.

9 – Antonie Griezmann a franciák sztárja csapata legutóbbi 12 góljából 9-ben közvetlen szerepet vállalt a nagy tornákon, méghozzá 7 góllal és két gólpasszal.

4:07 – mindössze négy perc és hét másodperc telt el két büntető között, ami a legrövidebb idő a világbajnokságok történetében.

1 – a francia válogatott története során először nyerte meg egymást követő világbajnokságán a nyitómérkőzést. 2014-ben Hondurast, 2018-ban pedig Ausztráliát.

Argentína – Izland

3 – Lionel Messi a legutóbbi világbajnokságon mindhárom csoportmeccsén gólt szerzett (négy találat).

1 – Sergio Agüero első világbajnoki gólját szerezte. Az argentinok világklasszis támadója kilencedik mérkőzésén lépett pályára három különbözö világbajnokságon is, de csupán első gólját szerezte az Izland elleni összecsapáson.

1 – Alfred Finnbogason szerezte az izlandi futball első világbajnoki gólját, a csapat első világbajnoki fellépésen. Az izlandi támadó mindössze négy perccel és 15 másodperccel az argentin vezetést követően szerzett gólt az orosországi vb-n.

23 – az izlandi válogatott támadója Alfred Finnbogason (22:49) szerezte a legkorábbi gólt az újoncok közül. A nigériai Rashid Yekini 21 perc után szerzett gólt Bulgária ellen még 1994. június 21-én.

4 - Lionel Messi legutóbbi hét büntetőjéből négyet is kihagyott, amit a Barcelona vagy Argenítna színeiben végezhetett el. Ez mindössze 43%-os hatékonyságnak felel meg.

23 – Ángel Di Maria három különböző világbajnokságon összesen 23 alkalommal alakított ki gólszerzési lehetőséget, de ezek után egyetlen egy alkalommal sem született gól.

11 – Lionel Messi összesen 11 alkalommal próbálkozott kapuralövési kísérlettel Izland ellen, ami a világbajnokság idei tornáján eddig a legtöbb kísérlet egy mérkőzésen, azonban ezen próbálkozások után nem sikerült gólt szereznie az argentin támadónak. Az eddigi legtöbb kísérletet a világbajnokságok történetében egy mérkőzésen még Luigi Riva produkálta 1966-ban.

11 – az utolsó alkalom, mikor Lionel Messi 11 lövési kísérlettel próbálkozott az 2017. decemberében volt a Deportivo La Coruna elleni mérkőzésen a Barcelona színeiben, de akkor sem tudott a hálóba találni.

Peru – Dánia

6 – a 2018-as világbajnokság selejtezői során Dánia legeredményesebb játékosa 11 góllal és 3 gólpasszal Christian Eriksen volt, ami azt jelentette, hogy csapata góljainak 56%-ban közvetlen szerepet vállalt. Ráadásul a Tottenham és a dán válogatott kulcsembere 11 góljából hatot a tizenhatoson kívülről szerzett.

36 – Peru válogatottja első ízben szerepel 1982 után világbajnokságon. Ez pedig az idei vb-n résztvevő csapatok közül a leghosszabb időszaknak számít a két részvétel között.

5 – a harmadik játéknapon a játékvezetők öt bünetőt is befújtak. A világbajnokságok történetében 1966 óta csak egy alkalommal fordult elő, hogy egy játéknapon több büntetőt ítéltek a játékvezetők, méghozzá 1998. június 24-én hatot.

2 – az idei tornán már két kimaradt büntetőt láthattunk, ami több, mint a 2014-es világbajnokságon. Az előző tornán 13 büntetőből mindössze egy maradt ki.

8 – Peru csapata a dánok elleni mérkőzés első félidejében nyolc lövési kísérlettel próbálkozott és ezt a nyolc lövési kísérletet nyolc különböző játékos jegyezte Kasper Schmeichel kapujára.

3- Christian Eriksen a dánok legutóbb három góljában közvetlen szerepet vállalt, egy góllal és két gólpasszal. Érdesség, hogy mindkét alkalommal Youssuf Poulsen-t hozta kihagyhatatlan helyzetbe.

17 – Eriksen legutóbbi 14 válogatott fellépésén 12 gólt és 5 aszisztot szerzett dán színekben.

17 – Peru az oroszországi világbajnokság eddigi mérkőzései során 17 alkalommal próbálkozott kapuralövéssel, ettől több próbálkozással eddig csak Argentina rendelkezik (27 lövés).

6 - az utolsó dán hálóőr, aki több lövést hatástlanított a világbajnokságok történetében, az éppen Kasper Schmeichel édesapja Peter Schmeichel volt 1998-ban a házigazda Franciaország ellen, 9 lövést védett a Manchester United egykori legendás hálóőre.

Horvátország – Nigéria

6 – Nigériának ez a hatodik szereplése a világbajnokságok történetében. Egyetlen afrikai nemzet sem szerepelt több alkalommal világbajnokságon, mint a szupersasok 1994 óta.

6- a nigériai válogatott legutóbbi hat mérkőzését elvesztette, amikor az első gólt az afrikai együttes kapta.

0 – a mérkőzés első félidejében egyik gárda sem rendelkezett kaput eltaláló lövéssel. Legutóbb erre példa a 2014-es világbajnokságon volt, amikor Horvátország ellenfele Mexikó volt.Akkor a gól néküli első játékrész után Mexikó 3-1-re győzött.