A furcsa világbajnokság
Az amerikai FIFA-klubvilágbajnokság az elődöntőknél tart, amit már kijelenthetünk, nagy meglepetést nem hozott a torna. Az egyik ágon a Fluminensét és a Chelsea-t, a másikon a Paris Saint-Germaint és a Real Madridot találjuk. Azt, hogy mi marad meg a szurkolók emlékezetében, a legkevésbé fontos, a történet dübörög tovább, a 2029-es kiadás megrendezésére több érdeklődő is akad.

Fogalmam sincs, mit gondoljak erről a tornáról. Ezt a mondatot, természetesen színes jelzőkkel tarkítva, valószínűleg rengeteg szurkoló kimondta már hangosan. Tényleg, mit gondoljunk erről a furcsa „világbajnokságról”? Azt rögtön leszögezhetjük, hogy a legkevésbé világbajnokságra emlékeztet. Kinek, melyik csapatnak szurkoljunk? A Real, a Bayern vagy a Juventus megszállottjai talán boldogan bámulják – vagy inkább bámulták – a közvetítéseket, ahogy a Boca vagy a Flamengo hívei is őszinte rajongással figyelték, ahogy a Boca Juniors 2-1-re kikap a Bayern Münchentől, majd 1-1-et játszik az Auckland Cityvel, és a csoport harmadik helyén végezve búcsúzik a pazar tornától, a Flamengo szintén 1-1-et játszik a Los Angeles FC-vel, majd csoportgyőztesként 4-2-es vereséget szenved a bajoroktól a nyolcaddöntőben.
Ki tudja, talán a Buenos Aires-i és a riói elkötelezettek is csak a vállukat vonogatták, mondván, „na és, ez csak egy nyomorult torna a gazdagoknak, hogy még gazdagabbak legyenek”. Persze a mondat durvább szavakat tartalmazhatott, Gianni Infantino, a FIFA (Nemzetközi Labdarúgó-szövetség) elnöke meg egymaga képviselhette a gazdagokat a mondatokban, mert a drága olasz–svájci úriember lelkesen magyarázta mindenkinek, hogy erre a csodás tornára szüksége van a világnak. Főként azok után, hogy láthattunk a negyeddöntőben egy brutális sérülést, amely a Bayern kiválóságának hosszú kényszerpihenőt okozott.
Gianni Infantino persze nem olvassa el vagy hallgatja meg a szurkolók üzeneteit, inkább a labdarúgás szent ügyét szolgálja, és a jövőre gondol. Arra a jövőre, amely másokat is érdekel, például a klubvilágbajnokság 2029-es kiadása. A „sikertörténetnek” ugyanis biztosan lesz folytatása, mint egy izgalmas kriminek vagy szappan-operának. Ki hitte volna? A hírek szerint négy komoly kérője is van a FIFA-nak. Brazília az egyik, amely a legtöbb (négy) csapatot indította az idei viadalon. A másik kérő Marokkó, a harmadik Spanyolország, a 2030-as vb házigazdái, a negyedik Katar, amely olyan varázsszavakkal bűvöli a FIFA-t és a nagyérdeműt, mint karbonsemlegesség, mert az amerikai tornán túl sokat kellett utazni, míg ők a 2022-es világbajnokság stadionjaiban szívesen lebonyolítanák a klub-vb-t is – apróság, ismét télen, decemberben. De ki nyeri meg a 2025-ös klubvilágbajnokságot?