2024. március 11., 17:39

A Fradi vagy a Paks lesz a magyar bajnok?

Most úszik el a Paks bajnoki címe? Az OTP Bank Liga 24. fordulójában a Ferencváros 0-2-re nyert Fehérváron, miközben a Paks odahaza nem bírt el a Debrecennel, és 1-1-es döntetlent játszott. Ez a kör a vendégeké volt, három mérkőzésen is idegenbeli győzelem született, és két döntetlen mellett csak a Kecskemét tartotta otthon a három pontot.

fradi-slovan
Fotó: fradi.hu

A vasárnapi Paks-Debrecenen a Loki már a 3. percben vezetést szerzett, a csapatkapitány, Dzsudzsák Balázs gurított a kapuba nagyjából tizenegy méterről. Hiába akadtak gólhelyzetei a hazai csapatnak, csak a 85. percben sikerült bekotorni a labdát az ellenfél hálójába, Papp Kristófnak írták be az egyenlítő találatot. Bognár György alakulata hazai pályán veszített el két pontot, míg Dejan Stanković Fradija a harmadik helyen álló Fehérvár ellen húzott be egy újabb győzelmet, az idény során a tizenhatodikat. Mindkét gólt Varga Barnabás szerezte, a fejesekkel már 17-nél tart a szezonban, ő áll a góllövőlista élén. Ami pedig a legfontosabb, az 51 pontos Ferencváros átvette a vezetést az NB I.-ben, az 50 pontos Paks visszacsúszott a második helyre. A fővárosiakra vár még a Diósgyőr elleni elhalasztott meccs is, Dibuszék tehát lépéselőnybe kerültek, a tolnaiak üldözöttből üldözővé váltak.

A 24. fordulóban a Puskás Akadémia otthon szenvedett 0-2-es vereséget az Újpesttől, a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei csatát a Diósgyőr nyerte 1-2-re Mezőkövesden, a Kecskemét 3-1-re legyőzte a Kisvárdát, a forduló utolsó, vasárnap esti összecsapásán a Zalaegerszeg 0-2-es első félidő után az 54. percre kiegyenlített, 2-2-vel zárult a találkozó.

A 39 pontos Fehérvár továbbra is a harmadik helyen áll, a negyedik PAFC-ot három pont választja el a nyolcadik helyezett MTK-tól, a 30 pontos Újpest a győzelmének köszönhetően egy pozíciót előre lépett, megelőzve az egy ponttal kevesebbet szerző ZTE-t, a 20 pontos Kisvárda, valamint a 19 pontos Mezőkövesd sorsa megpecsételődni látszik. A 25. fordulóban, március 16-án Újpest-Mezőkövesd, Diósgyőr-Paks és KTE-Fehérvár, 17-én DVSC-ZTE, FTC-Puskás Akadémia és MTK-Kisvárda bajnokikat bonyolítanak le.

Az OTP Bank Liga első két helyezettje április 7-én, a 27. fordulóban csap össze, a Groupama Arénában. A Fradi ezután, 10-én pótolja a 21. fordulóból elhalasztott Diósgyőr elleni hazai bajnokit, 13-án a Paks a Fehérvárt fogadja, de a 34-szeres magyar bajnokra vár még egy örökrangadó az MTK-val, május 18-án pedig Fradi-Újpesttel (33. forduló) ér véget a 2023-2024-es szezon. Közben mindkét gárda pályára lép a Magyar Kupa negyeddöntőjében, április 3-án, az FTC Miskolcon, a Diósgyőr otthonában, a Paks Budapesten, a másodligás Vasas ellen. A továbbjutás egy mérkőzésen dől el. Ha komolyan vesszük a Transfermarkt szakportál becsült adatait, akkor a 7 millió eurós kerettel rendelkező Paksi FC-nek a nyolcadik, kilencedik helyért kellene harcolnia az Újpesttel, esetleg a kicsivel többet érő Kisvárdát és MTK-t előzhetné meg.

A leggyengébb kerettel bíró Zalaegerszeg játékosállománya alig ér többet 6 millió eurónál, a Mezőkövesd és a Kecskemét található az Újpest és a ZTE között. A Ferencvárost 52-53 millióra becsülik, a Fehérvárt és a Puskás Akadémiát 10-11 millióra.

A Paks és a Fradi is négyszer kapott ki eddig a bajnokságban. A tolnaiakat a zalaegerszegiek győzték le legutóbb, február 16-án, 3-4-re, Pakson. A többi vereséget a Debrecentől, a Fehérvártól és a Ferencvárostól szenvedte el Bognár György alakulata. Tegyük hozzá persze, hogy a Paks vezetőedzője kizárólag magyar játékosokból állíthatja össze a kezdőcsapatát. A keretben olyan neveket találunk, mint a két korábbi gólkirály, Hahn János és Böde Dániel, de ugyanúgy tolnai származású a csapatkapitány, Szabó János is. Könyves Norbert harmadszor szerepel Pakson, Haraszti Zsolthoz hasonlóan, a csapat összeszokott, egy-egy új igazolás alig akad, a kapus, Szappanos Péter a Honvédtól érkezett, miután tavaly kiestek az élvonalból. Lehet szeretni, utálni, gúnyolni és lenézni a Duna-parti klubot, de van létjogosultsága kisvárosban hazai játékosokból csapatot építeni, függetlenül attól, hogy bajnok vagy ezüstérmes lesz a gárda.