2020. február 16., 08:18

A Ferencváros nyerte a csúcsrangadót, a felvidéki Urblík góllal ünnepelt

Az OTP Bank Liga 21. fordulójának csúcsrangadóján a címvédő Ferencváros a MOL Fehérvár együttesét fogadta a Groupama Arénában. A hétvégi fordulóban felvidéki gól is született Urblík József révén.

A magyar bajnokság hétvégi fordulójában rendezték meg a Ferencváros és a Fehérvár csúcsrangadóját. A találkozót óriási érdeklődés előzte meg, közel 15 ezer szurkoló váltott jegyet a derbire.

A rangadó első komoly lehetősége a hazaiak előtt adódott, miután az első negyedóra végén Sigér passza után Nguen került helyzetbe, a balra vetődő Kovácsik azonban hárította a Fradi próbálkozását. Öt perccel később már közelebb járt a gólhoz a címvédő Ferencváros, ezúttal Otigba indítása után tüzelt Nguen, lövése a rövid oldali kapufán csattant.

Az első félórát követően is akadtak gólszerzési lehetőségek leginkább a Fradi játékosai előtt, a 32. percben Isael passza után Zubkov addig hezitált, míg Elek kivágta a labdát, melyet végül az ukrán középpályás fejelt mellé. Az első játékrész végül nem hozott gólt.

Szünetről visszatérve a címvédő zöld-fehérek ott folytatták, ahol abbahagyták. A hazaiak fölénye az 50. percben érett góllá, Isael futtatta meg Nguent a bal oldalon, aki laposan középre adott, Juhász ugyan beleért a labdába az érkező Zubkov jobbal a kapu túlsó alsó sarkába helyezett, Kovácsiknak esélye sem volt hárításra. 1-0.

Félórával a vége előtt a fehérváriak cserére szánták el magukat, és a visszatérő Nemanja Nikolics is pályára léphetett a Ferencváros otthonában. A gólerős támadó hiába állt be, ő sem tudott segíteni csapatának a pontszerzésben ezen az estén.

A Fehérvár a hajrában hiába lett aktívabb, ez helyzetekben nem igazán mutatkozott meg. A mérkőzés véghajrájában a zöld-fehérek végleg lezárhatták volna a mérkőzést, miután Elek Ákos szabálytalansága után megkapta második sárgáját, és büntetőhöz jutottak a hazaiak. A megítélt büntetőt Isael próbálta gólra váltani sikertelenül, Kovácsik a bal alsó elől bravúros védéssel kapta ki a játékszert.

A 94. percben Futács egyenlíthetett volna, hat méterről a léc fölé fejelt ez pedig a Ferencváros győzelmét jelentette. A két együttes a 100. bajnoki mérkőzését játszotta, a Ferencváros – 28 döntetlen és 26 vereség mellett – a 46. győzelmét aratta. A bajnokságban a Ferencváros veretlenségi sorozata 17 meccse tart, pályaválasztóként pedig 47 találkozón nem talált legyőzőre. A Fehérvár a bajnokságban először kapott ki vendégként.

OTP Bank Liga, 21. forduló:
Ferencvárosi TC-MOL Fehérvár FC 1-0 (0-0)
Gólszerző: Zubkov (51.)
Piros lap: Elek (87.)

Ferencváros: Dibusz - Lovrencsics (Botka, 81.), Blazic, Otigba, Civic - Haratin, Sigér - Zubkov, Isael, Nguen (Varga R., 79.) - Boli (Frimpong, 86.)
Fehérvár: Kovácsik - Hangya, Juhász R., Musliu, Stopira - Pátkai, Elek - Petrjak (Futács, 84.), Kovács I., Houri (Milanov, 75.) - Hodzic (Nikolics, 61.)

Ami a felvidéki légiósokat illeti: a Honvéd hálóőre Tujvel Tamás ezúttal is a kezdőben kapott lehetőséget, és kapott gól nélkül hozta le az újonc Kaposvár elleni mérkőzést, miután a Honvéd idegenben győzött 1-0-ra.

Az utóbbi hetekben a ZTE védelmében remekül teljesítő Szépe János ezúttal is végigjátszotta csapata bajnokiját. A zalaegerszegiek ráadásul hátrányból fordítva 2-1-re legyőzték az Újpestet.

Remek hetet tudhat maga mögött az ipolysági Urblík József is, aki a héten hosszabbított szerződést a Puskás Akadémiával. A fiatal középpályás ráadásul góllal ünnepelte meg új szerződését, csapata 3-1-es győzelmet aratott, és továbbra is a tabella negyedik helyen található.

Továbbra is remekel a dobogó legalsó fokán tanyázó Mezőkövesd együttese. Kuttor Attila csapata ezúttal a Debrecen otthonában győzött 3-1-re, a vendégek első gólját a gólérzékeny védő Pillár Róbert szerezte.