2019. szeptember 20., 08:26

A DAC volt csapatkapitánya lőtte a Slovan győztes gólját az Európa-ligában

A Holman Dávidot és Guzmics Richárdot is foglalkoztató szlovák bajnoki címvédő Slovan az Európa-liga csoportkörében lépett pályára csütörtökön a 15-szörös török bajnok Besiktas ellen.

Holman slovan

A találkozót a pozsonyi együttes kezdte jobban és a találkozó elején jelezték is a török sztárcsapatnak, hiába a nagy nemzetközi rutin, a büntetés miatt gyermeknézők előtt játszott találkozón akár meglepetési születhet. Ne feledjük a szlovák bajnok a nagy nevű görög bajnokot a PAOK Szaloniki együttesét már búcsúztatta az Európa-liga play-off körében.

A 14.percben a pozsonyi gárda egy elképesztő hiba után megszerezte a vezetést, miután a 2018-as Bajnokok Ligája döntőjének antihőse Loris Karius elképesztő hibája után Andraž Šporar megszerezte a Slovan vezető gólját. A gól láthatóan sokkolta a törököket, ezt pedig az 20.percben Šporar használhatta volna ki, azonban Karius újabb bizonytalan megmozdulása után a Slovan szlovén támadója a földre került. A hazai játékosok a játékvezetőnél kiállítást reklamáltak, azonban a játékvezető sípja néma maradt, miközben a lassítás igazolta a pozsonyiak állítását.

A mérkőzés 29.percében De Kamps szabálytalansága után tizenegyest kaptak a törökök. A vendégek a megítélt büntetőt értékesíteni is tudták Ljajič révén. Az első játékrész legvégén pedig a vezetést is megszerezte a Besiktas, miután Nkoudou beadását a menteni igyekvő Božikov a saját kapujába juttatta.

Fordulást követően aktívan kezdték a második játékrészt a hazaiak. A pozsonyiak erőfeszítései pedig sikert hoztak, a 58.percben a magyar válogatott játékosa Holman Dávid kihagyhatatlan helyzetbe hozta a pozsonyiak gólvágóját Šporart, aki egyenlített. Ezt követően a Besiktas is rákapcsolt és nyomás alá helyezte Greif kapuját.

A mérkőzés hajrájában viszont a törökök nem tudták gólra váltani lehetőségeiket, amit a szlovák bajnok kihasznált. A csattanó a ráadás perceire maradt, a csereként beálló egykori DAC csapatkapitány, Marin Ljubičič gondoskodott róla, hogy pont nélkül távozzon a szlovák fővárosból a 15-szörös török bajnok, az állás ekkor 3-2 volt. A végeredményt pedig a 94.percben Moha állította be. Ezzel a Slovan a PAOK elleni győzelmet követően újabb szenzációs sikert aratott hazai közönség előtt.

Európa-liga, K-csoport, 1.forduló:
ŠK Slovan – Besiktas Isztambul 4-2 (1-2)
Tehelné pole, Pozsony, v.:Tohver (észt).
Gólszerzők: Šporar (14., 58.), Ljubičič (90+2), Moha (90+4.) ill. Ljajič (29., büntetőből), Bozhikov (45+1., öngól).
Sárga lapok: De Kamps (28.) ill. Ruiz (8.), Ljajič (37.).
Slovan: Greif – Medvěděv, Abena, Božikov, De Marco – Rabiu (Bajrič 88.), de Kamps (Ljubičič 82.), Holman – Dražić (Daniel 76.), Šporar, Moha.
Besiktas: Karius – Douglas, D. Vida, V. Ruiz (Hutchinson 73.), Rebocho – Diaby (Lens 79.), Toköz, Alnaní, Ljajić, NKoudou (Yalcin 82.) – Nayir.