2022. október 15., 14:16

A Besztercebánya ellen ért véget az újváriak ötmeccses győzelmi sorozata

A szlovák jégkorong-bajnokság (Tipos Extraliga) péntek esti fordulójában az újváriak hazai pályán kikaptak, ezzel a Besztercebánya megszakította Majorossék ötmeccses győzelmi szériáját.

hoki újvár
Fotó: hcnovezamky.eu

Az érsekújvári Bikák számára remekül indult az új idény, hiszen a tabella második helyéig küzdötték fel magukat, csupán a címvédő Slovan előzte meg Majoross legénységét.

Az újváriak kiváló formában, egy ötmeccses győzelmi szériával várhatták a hazai, Besztercebánya elleni mérkőzést.

Azonban a pénteki fordulóban véget ért az újváriak győzelmi sorozata, miután a Besztercebánya 3-1 arányban győzött. A vendégek az első harmad hajrájában kerültek előnybe Tamáši góljával, a folytatásban is szoros csata alakult ki a felek között. A vendégek a második harmadban is betaláltak, Sukeľ növelte kettőre a besztercebányai együttes előnyét. Majorossék a záró játékrész elején gyorsan szépíteni tudtak Ondrušek góljával, így egy izgalmas harmadik harmadra volt kilátás.

A hazaiak aktívabbak is voltak, küzdöttek az egyenlítő gólért, de a vendégek kapusa jó formában védett, így nem sikerült az egyenlítés. A mérkőzés végén Majoross lehívta kapusát is, végül a Besztercebánya egy üres kapus góllal eldöntötte a három pont sorsát. Az újváriak ezzel a vereséggel is maradtak a tabella második helyén.

Tipos Extraliga, alapszakasz, 9. forduló:

HC Mikron Érsekújvár - HC 05 Besztercebánya 1-3 (0-1, 0-1, 1-1)

Gólszerzők: 43. Ondrušek – 18. Tamáši (Ďatelinka), 37. J. Sukeľ (Gašpar, Urbánek), 60. Bíreš

A kilencedik forduló további eredményei:

HC Slovan – HK Dukla Trencsén 4-1 (2-1, 0-0, 2-0)

HC MV Transport Eperjes – HK Grotto Igló 2-2, büntetők után: 0-2 (1-1, 0-1, 1-0 – 0-0)

HKM Zólyom - HK Nyitra 4-3 (1-1, 2-1, 1-1)

HC Kassa – HK Poprád 4-1 (0-0, 3-1, 1-0)

MHK 32 Liptószentmiklós - HK Dukla Ingema Nagymihály 0-1 (0-0, 0-1, 0-0)