2020. augusztus 23., 22:48

A Bayern Európa futballtrónján

A Bayern München az üres lelátók előtt zajló BL-döntőn két vállra fektette francia ellenfelét.

Gólnélküli félidőt követően, a győztes gólt Kingsley Coman szerezte az 56. percben. Ezzel a bajorok hatodszor ülhetnek Európa futballtrónjára.

A Bayern a Barcelona után a második együttes Európában, amely kétszer triplázott, ugyanis 2013 után idén is megnyerte a BL mellett a hazai bajnokságot és kupaküzdelmet.

Az Európai Szuperkupáért szeptember 24-ére kiírt mérkőzésen az Európa-ligában győztes Sevillával találkozik a bajor együttes a budapesti Puskás Arénában.

Bajnokok Ligája, döntő:
Bayern München (német) - Paris Saint-Germain (francia) 1-0 (0-0)

----------------------------------------------------------------
Lisszabon, zárt kapus, v.: Daniele Orsato (olasz)
gólszerző: Coman (59.)
sárga lap: Davies (28.), Gnabry (52.), Süle (56.), Müller (94.), illetve Paredes (52.), Neymar (81.), Silva (83.), Kurzawa (86.)

Bayern München:
---------------
Neuer - Kimmich, Boateng (Süle, 25.), Alaba, Davies - Gnabry (Coutinho, 68.), Goretzka, Müller, Thiago (Tolisso, 86.), Coman (Perisic, 68.) - Lewandowski

Paris Saint-Germain:
--------------------
Navas - Kehrer, Silva, Kimpembe, Bernat (Kurzawa, 80.) - Paredes (Verratti, 64.), Pedroso, Herrera (Draxler, 72.) - Di María (Choupo-Moting, 80.), Mbappé, Neymar

II. félidő:
-----------
59. perc: Gnabry jobb oldali lapos beadását követően felszabadítottak a francia védők, de éppen Kimmichhez, aki okosan az ötös bal oldalán üresen érkező Comanhoz ívelt, a szélső pedig a hosszú sarokba fejelt (1-0).

A mérkőzés elején hiába birtokolta többet a labdát a Bayern, többnyire csak hátul passzolgattak, támadásban viszont ugyanolyan pontatlanul kezdtek, mint az Olympique Lyon elleni elődöntőben. Csakhogy a párizsiaknak korántsem volt annyi lehetősége, mint a másik francia csapatnak. Az első nagy helyzetre 18 percet kellett várni, ekkor Neuer hárította bravúrral Neymar próbálkozását, majd beadási kísérleténél lábbal mentett. Nem sokkal később érkezett a válasz, ugyanis Lewandowski a kapufát találta el, majd ismét a francia bajnok veszélyeztetett, de Di María célt tévesztett. A néhány percnyi élvezetes játék és három helyzet után ismét többnyire a mezőnyben küzdöttek a felek: a szünetig hátralévő időben egy ízben a sérüléséből visszatérő Navasnak bravúrral kellett védenie Lewandowski fejesét, míg túloldalon Mbappé rontott el egy ziccert azzal, hogy szinte Neuer kezébe lőtt.

A második félidőt a PSG kezdte jobban, de fölénye nem nyilvánult meg helyzetekben, eközben a Bayern helyenként durva szabálytalanságokkal tördelte a játékot, így a hangulat is kissé paprikás lett. A szórványos Bayern-támadások egyikéből a meglepetésre a kezdőbe került Coman fejelt a kapuba, ez volt a klub történetének 500. találata a BL-ben. A góltól alaposan megélénkült a találkozó, Coman pedig megduplázhatta volna a németek előnyét, csakhogy Silva a kapu előteréből utolsó emberként menteni tudott. Ezt követően a PSG előtt is adódtak lehetőségek, de Neuer lábbal fantasztikusan védett Marquinhos közeli próbálkozásánál. Néhány percig nagyon aktívan rohamozott a hátrányban lévő francia együttes, ám a lendülete hamar alábbhagyott, így a Bayern viszonylag könnyedén őrizte minimális előnyét: a párizsi csapatnak mindössze egyetlen komolyabb helyzete volt a lefújásig, de akkor Choupo-Moting rossz megoldást választott az ötös vonalán.