A horvát válogatott 3-0-ra legyőzte az argentin együttest Nyizsnyij Novgorodban csütörtökön az oroszországi labdarúgó-világbajnokságon a D csoport második fordulójában, így bejutott a tizenhat közé.

Horvátország-Argentína 3-0 (0-0)

Nyizsnyij Novgorod, 43 319 néző, v.: Ravsan Irmatov (üzbég)

gólszerzők: Rebic (53.), Modric (80.), Rakitic (91.)

sárga lap: Rebic (39.), Mandzukic (58.), Vrsaljko (67.), Brozovic (94.), illetve Mercado (51.), Otamendi (85.), Acuna (87.)

53. perc: Caballero az argentin tizenhatoson belül rosszul játszott meg egy hazaadást, a labdát nem tudta átemelni a tőle hat méterre álló Rebicen, aki a kapus fölött kapásból lőtt a kapu bal oldalába (1-0).

80. perc: Egy horvát ellentámadást Modric 22 méterről leadott lövéssel zárt le, ami az argentin kapu bal oldalában kötött ki (2-0).

91. perc: Újabb, de már létszámfölényben lévő kontrát vezettek a horvátok, akik ziccerig kipasszolták az argentin védelmet, Rakitic pedig közelről lőtt a kapuba (3-0).

Az első félidőben a sok szabálytalanság miatt nem alakult ki folyamatos játék, ám amikor a támadók bátran letámadták a védőket, akkor mindkét oldalon azonnal izgalmas helyzetek adódtak. Erre azonban ritkán vállalkoztak, a két csapat számára a biztonság volt a legfőbb szempont. Az argentinok jobban megbecsülték a labdát ellenfelüknél, de a horvátok célirányosabb futballja több ígéretes lehetőséget eredményezett. Utóbbiaknál Mandzukic kétszer, Rebic egyszer veszélyeztetett, míg az argentinok Meza és Pérez révén kétszer kerültek gólhelyzetbe. A dél-amerikai támadósor kulcsemberei, Messi és Agüero a játékba is ritkán csatlakoztak be.

Fotó:  Tasr

A második játékrész elején kapushibából Rebic vezetést szerzett a horvátoknak. A hátrányba került argentinok két cserével frissítettek, de tíz perc is eltelt, amíg mezőnyfölényt harcoltak ki. A horvátok ekkor megelégedtek a játék rombolásával, az argentinok lendülete pedig hamar elveszett. Horvátország a folytatásban kontrákat vezetett, az egyikből Modric távoli lövésének köszönhetően megduplázta az előnyét, majd a ráadásban egy újabb gyors akció végén Rakitic volt eredményes.

Fotó:  Tasr

A horvátok utolsó cserejátékosa, Vedran Corluka 100. alkalommal lépett pályára a válogatottban.

A házigazda orosz, valamint az uruguayi és a francia együttest követően a horvátok negyedikként jutottak be a tizenhat közé.

D csoport: eredmény, állás, további program

Az oroszországi labdarúgó-világbajnokság D csoportjának csütörtöki, 2. fordulós eredménye: