2018. augusztus 24., 19:52

Vuelta: Új győztest avathatnak

Négy korábbi bajnok is indul, mégis könnyen lehet, hogy új győztest avatnak a szombaton rajtoló Vuelta a Espana spanyol országúti kerékpáros körversenyen.

Ennek oka, hogy a Movistar két sportolója, a 2016-ban első kolumbiai Nairo Quintana és a 2009-ben győztes spanyol Alejandro Valverde a Tour de France-szereplés miatt kissé fáradtan, míg a 2010-ben bajnok olasz Vincenzo Nibali a Touron elszenvedett csigolyatöréséből felépülve érkezett a spanyolországi versenyre. A 2015-ös sárga trikós, az olasz Fabio Aru pedig idén korántsem versenyez olyan formában, mint azt a korábbi években megszokhatták szurkolói.

Ami biztos, az az, hogy a Sky két brit sztárja, a címvédő Chris Froome és a Touron első Geraint Thomas hiányában kifejezetten nyílt versenyre lehet számítani, amelyből könnyen olyan bringás kerülhet ki győztesen, aki nemhogy a Vueltán, de semmilyen háromhetes viadalon nem nyert még. Ilyen lehet az egyformán győzelmi ambíciókkal induló kolumbiai Miguel Angel Lopez, a brit Simon Yates vagy éppen az orosz Ilnur Zakarin. Rajtuk kívül a Touron csalódást keltően szerepelt Quintana fogalmazta meg célként az összetett elsőséget. Nibali ezzel szemben úgy nyilatkozott, nem is ő csapata kapitánya, csak azzal a céllal állt rajthoz, hogy visszanyerje formáját.

A felsoroltakon túl még az ausztrál Richie Porte, a kolumbiai Rigoberto Uran vagy éppen a francia Thibaut Pinot okozhat meglepetést.

A sprinterek közül rajthoz áll az elmúlt három világbajnokság mezőnyversenyének aranyérmese, Peter Sagan is, igaz a Bora sztárja kijelentette, nincs formában, így ezúttal mindössze egy szakaszgyőzelem a célja a Vueltán.

A 22 csapat 176 sportolója a 21 szakasz során 3271,4 kilométer megtétele vár. Ezalatt két egyéni időfutam mellett hatszor lesz hegyi befutó, illetve két szünnapot iktattak a programba a szervezők. A rajt szombaton Málagában egy 8 kilométeres egyéni időfutam lesz, míg a madridi célba szeptember 16-án ér a mezőny.