2019. július 27., 14:25

Vizes vb: Milák Kristóf negyedik 100 méter pillangón

A szerdán világcsúcsot úszó Milák Kristóf negyedik lett 100 méter pillangón szombaton, a kvangdzsui világbajnokságon.

milák világbajnok
Fotó: MTI

A 19 éves magyar úszó szerdán 200 méter pillangón a 23-szoros olimpiai bajnok Michael Phelps 2009-es világrekordját a múltnak átadva diadalmaskodott, két nappal később 100 méteren az előfutamból 51.42-es, az elődöntőből 50.95-ös idővel jutott tovább.

A Honvéd tinédzsere előzetesen azt mondta, az elődöntőben Phelps-világcsúcsot döntő Caeleb Dresselre kell majd csak figyelnie a fináléban, és amennyire csak lehet tapadni szeretne az amerikai klasszisra. Dressel - aki nagyjából fél órával korábban több mint négytizedes előnnyel nyert 50 méter gyorson - a rajt után kilőtt: Milák próbálta tartani a lépést, 50-nél harmadiknak fordult. Ekkor az amerikai a kidelfinezéssel óriási előnyt szerzett, eldöntötte a versenyt, Milák pedig végül elődöntős idejénél gyengébb eredménnyel, 51.26 másodperccel csapott célba.