2024. február 21., 15:33

Valter hatodik lett a hegyi befutós szakaszon

Valter Attila szerdán a hatodik helyen ért célba az Egyesült Arab Emírségek kerékpáros körversenyének hegyi befutós harmadik szakaszán, összetettben pedig a tizedik pozícióba lépett előre.

Valter Attila

A Dzsebel Dzsaiszon záruló etapon az al-Mardzsan-szigetről induló 176 kilométeres útvonal végén mintegy húsz kilométer hegymenet várt a mezőnyre. A hétfői nyitóetap hajrájában bukó magyar bajnok az összetett 20. pozíciójából várta a számára kedvező terepet.

A Visma-Lease a Bike bringása az éllovas Brandon McNulty kerekén tempózott az utolsó kilométerig az egyre fogyatkozó mezőnyben.

Az etapot a csapattársa segítségével jó ütemben támadó Ben O'Connor nyerte, Valter - a procyclingstats szakportál alapján - öt másodperc lemaradással lett hatodik.

Összetettben 39 másodperc hátránnyal a tizedik. Jay Vine áll az élen.

Csütörtökön 175 kilométeres dubaji sík szakasz vár a mezőnyre.