2024. október 20., 15:55

Újoncok az U13-as birkózó szlovák bajnokság dobogóján

2024 szeptemberében ünnepelte a dunaszerdahelyi birkózó csapat, a Gaál Wrestling Team fennállásának első évfordulóját. Ezalatt az egy év alatt számos megmérettetésen vettek részt a klub sportolói, azonban a legfontosabb országos bajnokságokra októberig várniuk kellett.

birkózás
Fotó: Gaál Wrestling Team

Október 5-én került megrendezésre Privigyén az U13-as kötöttfogású szlovák bajnokság. A dunaszerdahelyi csapat két fiút indított a kötöttfogású szőnyeg csatákban, akik jól helytálltak.

Tóth Krisztián 32 kg-ban, Tóth Sebastián pedig 53 kg-ban nyert bronzérmet, ezzel megszerezve a klub első érmeit az országos bajnokságról.

A szabadfogású U13-as országos bajnokságot október 19-én rendezték Bán városában. A Gaál Wrestling Teamet és egyben Dunaszerdahely városát hat birkózó képviselte.

A csapat nagy sikert ért el, a hat indulóból három dunaszerdahelyi birkózó bekerült a döntőbe.

birkózás
Szőcs Rebeka
Fotó:  Gaál Wrestling Team

Szőcs Rebeka 52 kg-ban megszerezte a klub történelmének első országos bajnoki címét.

Both István 34 kg-ban és Marfushin Sayfullah 63 kg-ban sajnos alulmaradtak az aranyéremért vívott csatában, azonban egy nagyon értékes ezüstéremmel térhettek haza.

Rajtuk kívül még Ürögi János teljesítményét kell kiemelni, aki 37 kg-ban három győztes és egy vesztes meccs után a dobogó harmadik fokára állhatott fel és vehette át bronzérmét.

Tóth Krisztián 34 kg-ban és Biskupič Dávid 37 kg-ban is a szívüket, lelküket hagyták a szőnyegen, azonban a mostani teljesítményük nem volt elég éremre.