Újabb magyar érmek az U23-asok napján
A szigetszentmiklósi szumó Európa-bajnokság második versenynapján az U23-as korosztály lépett dohjóra – és újabb magyar érmeket hozott a szombat. A hazai válogatott ezúttal egy ezüst- és három bronzérmet szerzett, így a két nap összesített mérlege már 18 érem.

A nap legeredményesebb magyar versenyzője Terék Fruzsina volt, aki a női 80 kilogrammos súlycsoportban ezüstérmet szerzett. A férfiaknál Márai Kende(92 kg) és Juhász István (77 kg) állhattak fel a dobogó harmadik fokára, akárcsak a női csapat, amely bronzérmesként zárt. A csapattagok: Baljer Roxána, Terék Fruzsina, Szabó Csomor Franka és Csernák Dorina.
Mindez az első nap eredményeivel együtt – amelyen az U21-es korosztály küzdelmeiben egy arany, három ezüst és tíz bronzérem született – már 18 éremnél tart a hazai küldöttség.
A versenyről Ancsin László, a Magyar Sumo Szakszövetség elnöke is nyilatkozott:
Ancsin hozzátette, a szervezés részletei – a repülőtéri fogadtatástól az újonnan bevezetett digitális versenyadminisztrációig – nagy elismerést váltottak ki a nemzetközi szövetség és a résztvevő országok részéről is.