2019. július 21., 20:40

Tour de France: Yates második győzelme, Alaphilippe sárgában maradt

A brit Simon Yates második szakaszgyőzelmét aratta a Tour de France országúti kerékpáros körversenyen vasárnap, míg az összetettben élen álló francia Julian Alaphilippe-nek ugyan csökkent az előnye, de megőrizte a sárga trikót az utolsó pireneusi etapon.

Simon Yates
Fotó: TASR

A Limoux és Foix Prat d'Albis közötti 185 kilométeren négy első kategóriás hegy leküzdése várt a versenyzőkre, akik közül a tavalyi Vuelta a Espana győztese csütörtöki sikeréhez hasonlóan egy hosszú szökés után ért elsőként a célba.

Az összetett győzelemért csatázó kerekesek közül Thibaut Pinot volt a legerősebb, aki az utolsó emelkedőn ritmusváltásával mindenkit leszakított, egyedül Egan Bernal tudott egy ideig a nyomában maradni, de végül ő is lemaradt. A kolumbiai bringás megúszta 18 másodperces hátránnyal, de címvédő csapattársa, a brit Geraint Thomas 49 másodpercet, míg Alaphilippe 1:16 percet veszített Pinot-val szemben, aki feljött a negyedik helyre.