2021. május 12., 09:00

Történelmi sikert ért el a magyar kerékpáros, élen a Giro fiataljai közt

Valter Attila a Giro d'Italia országúti kerékpáros körverseny negyedik szakaszán hatodikként ért célba, ezzel az összetett ötödik helyére lépett előre és átvette a legjobb 25 éven aluli versenyzőnek járó fehér trikót.

valter attila
Fotó: Valter Attila Facebook oldala

A háromhetes körversenyek egyikén, amely a kerékpározás csúcsát jelenti, korábban még nem viselt megkülönböztető trikót magyar versenyző, aki így történelmet írt, s eddigi versenyzése az összetett szempontjából is reményt ad. Az eddigi legjobb magyar eredmény nem időfutamon - éppen tavaly Valter révén - egy kilencedik hely volt Grand Tour-szakaszon.

A Piacenza és Sestola közötti 187 kilométer során három kategorizált emelkedő és mintegy 3000 méter szintkülönbség várt a mezőnyre a szakadó esőben. Valter mellett Dina Márton is belekerült egy 25 fős szökevénycsoportba, előbbi pedig végül 44 másodperces hátránnyal hatodikként ért célba, ezzel átvette a fehér trikót.

A szakaszt Dombrowski (UAE) nyerte az összetett első helyét átvevő olasz Alessandro De Marchi (Israel Start-Up Nation) előtt. Valter hátránya egy perc a rózsaszín trikóért zajló versenyben.

A másik magyar versenyző, Dina Márton is sokáig a szökevények között tekert, de a végére túl gyorsnak bizonyult a tempó, így a 44.helyen végzett.

4. szakasz: Piacenza-Sestola, 187 km:
1. Joseph Dombrowski (amerikai, UAE) 4:58:38 óra