2020. szeptember 25., 11:33

Több mint két évtized után lehet újra hazai győztese a Kassai Békemaratonnak

Több mint húsz év után lehet ismét szlovákiai bajnoka Európa legrégibb maratoni futóversenyének, a Kassai Békemaratonnak.

96. Nemzetközi Békemaraton, Kassa
Fotó: Fábián Gergő

Az utolsó szlovákiai, akinek sikerült győznie a rangos versenyen Róbert Štefko volt. A kassai születésű kiváló hosszútávfutó még 1999-ben győzött 2:14:10-es idővel.

Mivel a koronavírus-járvány miatt az idei versenyen nem indulnak a Békemaratont jó ideje uraló afrikai futók, újra komoly esély van a hazai sikerre. A legnagyobb esélyesnek Tibor Sahajda számít, aki tavaly a hetedik helyen ért célba 2:15:25-ös eredménnyel.

„Hatalmas siker lenne Tibor számára a győzelem. Amikor 21 évvel ezelőtt győztem, akkor sem indultak afrikai futók" - emlékezett vissza az utolsó szlovákiai bajnok.

Róbert Štefko szerint azonban így sem lesz egyszerű Sahajda dolga, hiszen számos kiváló futóval kell felvennie a versenyt Európából.

Maga Sahajda is így látja.

Tudom jól, hogy erős lesz a mezőny. Érkeznek futók Lengyelországból, Spanyolországból és Belgiumból is, a konkurencia tehát az afrikaiak nélkül is nagy lesz. Ráadásul fél hónappal ezelőtt kisebb sérüléssel is bajlódok, szerencsére az utolsó futásaimon már jól érzetem magam. Amennyiben teljesen száz százalékos leszek, az lesz a célom, hogy minél jobb helyezést érjek el. A győzelem sok mindentől függ, a formám mindenesetre csaknem ugyanolyan, mint volt a tavalyi évben"